Menu

Pierwsza na świecie opatentowana technologia pomagająca unormować w naturalny sposób nadciśnienie

12 stycznia, 2023 - Nadciśnienie
Pierwsza na świecie opatentowana technologia pomagająca unormować w naturalny sposób nadciśnienie

Około 100 milionów Europejczyków cierpi na choroby związane z wysokim ciśnieniem krwi, znanym również jako nadciśnienie tętnicze. Epidemiczne rozprzestrzenianie się tej choroby zawdzięczamy w dużej mierze temu, że do tej pory przyczyny nadciśnienia nie zostały w pełni poznane.

Medycyna konwencjonalna przyznaje, że u większości pacjentów przyczyna nadciśnienia jest nieznana. Określa to terminem “nadciśnienie zasadnicze”, czyli inaczej nadciśnienie tętnicze, w którym nie można zidentyfikować żadnej konkretnej przyczyny tej choroby.

Medycyna konwencjonalna zorientowana na farmaceutyki ogranicza się w zasadzie do łagodzenia objawów tej choroby. Tak zwane inhibitory ACE, beta-blokery, diuretyki i inne leki na nadciśnienie mogą sztucznie obniżać ciśnienie krwi. Leki te maskują symptomy, nie korygują jednak głównej przyczyny problemu.

Medycyna komórkowa wprowadza przełom w rozumieniu przyczyn, ale również w zapobieganiu i leczeniu nadciśnienia tętniczego. Główną przyczyną nadciśnienia jest chroniczny niedobór witamin i innych cząsteczek bioenergetycznych w milionach komórek ścian naczyń krwionośnych, co prowadzi do zwężenia tętnic.

Zwiększenie produkcji czynników relaksacyjnych: Specyficzne komórki odpowiadają m.in. za produkcję biologicznych “czynników relaksacyjnych” (w tym tlenku azotu), które zmniejszają napięcie ścian naczyń i utrzymują ciśnienie krwi na prawidłowym poziomie. Z tego powodu zwiększenie produkcji tych czynników relaksacyjnych jest kluczowe w profilaktyce nadciśnienia.

Zmniejszenie czynników zwiększających napięcie ścian tętnic: Innym kluczowym regulatorem napięcia ściany tętnic jest angiotensyna. Enzym ten bierze udział w regulacji płynów naszego organizmu. Jego nadprodukcja prowadzi do zwężenia ścian tętnic i wzrostu ciśnienia krwi. Enzym konwertujący angiotensynę (ACE) przekształca nieaktywny enzym angiotensynę I w aktywny enzym, który zwęża ścianę naczyń krwionośnych i zwiększa ciśnienie krwi. Obniżenie aktywności ACE jest zatem pożądane w celu normalizacji wysokiego ciśnienia krwi.

Instytut Badawczy Dr Ratha opracował specyficzną formułę witamin i innych mikroelementów, które skutecznie wpływają na te dwa mechanizmy. W skład tej specjalnej formuły weszły m. in.: 

Na podstawie wyników badań uzyskanych z tą specyficzną formułą mikroelementów, Urząd Patentowy potwierdził następujące twierdzenia działania tej formuły na nadciśnienie.

Fragmenty wypowiedzi uznanych przez Urząd Patentowy:

Zapisz się do naszego newslettera

Badania

Wpływ suplementacji witaminą C na nadciśnienie tętnicze zasadnicze

Wpływ doustnej suplementacji L-Argininą na nadciśnienie tętnicze

Doustna suplementacja magnezu prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego i zmian hemodynamicznych u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym samoistnym

Wpływ suplementacji witaminą D na nadciśnienie tętnicze zasadnicze

Zdolność do obniżenia ciśnienia krwi dzięki kombinacji mikroelementów

Wpływ suplementacji witaminy B1 (tiaminy) na ciśnienie krwi, poziom lipidów i stan zapalny u pacjentów z wysokim poziomem cukru we krwi

Suplementacja witaminami C i E zmniejsza stres oksydacyjny i jest związana z obniżeniem ciśnienia tętniczego u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym

Suplementacja witaminą C poprawia poziom glukozy i ciśnienie krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2

Suplementacja witaminami C i E poprawia sztywność naczyń i funkcję śródbłonka u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym samoistnym

Suplementacja witaminą C poprawia ciśnienie krwi i poziom stresu oksydacyjnego po wysiłku fizycznym u pacjentów z cukrzycą typu 2

Wpływ suplementacji witaminą C na ciśnienie krwi

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x