Menu

POTWIERDZONO: Szczepionki mRNA przeciwko COVID-19 mogą powodować poważne uszkodzenie wątroby

9 lutego, 2022 - Szczepionki
POTWIERDZONO: Szczepionki mRNA przeciwko COVID-19 mogą powodować poważne uszkodzenie wątroby

Najnowsza publikacja naukowa, opublikowana na stronie internetowej Journal of Hepatology uzupełnia rosnącą liczbę dowodów na to, że szczepionki mRNA stosowane przeciwko COVID-19 mogą powodować poważne uszkodzenia wątroby. List zatytułowany “Immunologicznie uwarunkowane zapalenie wątroby po szczepionce Moderna, już nie przypadek, a potwierdzenie“, – napisany przez czterech lekarzy szpitalnych z Wielkiej Brytanii – podsumowuje historię przypadku pacjenta, który otrzymał dwie dawki szczepionki. Lekarze twierdzą, że przypadek ten dostarcza “niezbitych dowodów”, że pierwsza dawka szczepionki doprowadziła do zapalenia wątroby o podłożu immunologicznym, z szybkim początkiem uszkodzenia wątroby. Druga dawka spowodowała rozwój ostrego, ciężkiego autoimmunologicznego zapalenia wątroby. Pacjent był wcześniej całkowicie zdrowy i nie miał innych problemów zdrowotnych.

W liście opisano, jak pacjent, 47-letni mężczyzna rasy kaukaskiej, otrzymał pierwszą dawkę szczepionki Moderna w kwietniu 2021 r. Trzy dni później zauważył złe samopoczucie i żółtaczkę. Badania krwi wykazały nieprawidłową czynność wątroby, przy czym stężenie bilirubiny w surowicy krwi było około dziesięciokrotnie wyższe od normy, a aminotransferazy alaninowej (ALAT) ponad dwudziestokrotnie wyższe od normy. Paracetamol i spożywanie alkoholu zostały wykluczone jako potencjalne przyczyny.

Wyniki badań czynnościowych wątroby poprawiły się pod koniec czerwca, ale nadal były nieprawidłowe. Na początku lipca podano mu drugą dawkę szczepionki Moderna, pomimo zgłoszenia żółtaczki do punktu szczepień. Kilka dni później wystąpił u niego zaawansowany stopień żółtaczki, poziom bilirubiny zbliżał się do dwudziestokrotności normy, oraz inne liczne nieprawidłowości w pracy wątroby. Lekarze twierdzą, że schemat uszkodzenia był zgodny z ostrym zapaleniem wątroby, z cechami autoimmunologicznego zapalenia wątroby lub możliwym uszkodzeniem wątroby wywołanym przez leki, wyzwalającym autoimmunologiczne zapalenie wątroby.

Jak podkreślają lekarze w swoim liście, wystąpienie żółtaczki związanej ze szczepionką było niezwykle szybkie. Co istotne, przypadek ten nie jest pierwszym, w którym szczepionki zawierające mRNA przeciwko COVID-19, zostały powiązane z uszkodzeniem wątroby. Jeszcze przed opublikowaniem ich listu, w literaturze naukowej odnotowano już co najmniej siedem przypadków immunologicznego zapalenia wątroby, związanych ze szczepionkami mRNA. Trzy z tych przypadków dotyczyły szczepionki firmy Pfizer-BioNTech, a cztery szczepionki Moderna.

Lekarze twierdzą, że zgłosili ten nowy przypadek, aby zachęcić do czujności na takie reakcje, a także aby podnieść świadomość ośrodków szczepień. Podkreślają oni, że długoterminowa obserwacja chorych będzie miała zasadnicze znaczenie dla określenia rokowania w tego typu immunologicznie uwarunkowanym uszkodzeniu wątroby.

Oczywiście faktem jest, że uszkodzenie wątroby jest tylko jednym z wielu poważnych skutków ubocznych zgłaszanych w związku ze szczepionkami mRNA stosowanymi przeciwko COVID-19. Inne obejmują bardzo małą liczbę płytek krwi (małopłytkowość), wysoki odsetek ciężkich, potencjalnie zagrażających życiu reakcji alergicznych (wstrząs anafilaktyczny), zapalenie mięśnia sercowego, zakrzepy krwi (zakrzepica), a nawet zgony.

Dwadzieścia cztery wieki temu grecki lekarz Hipokrates podobno napominał ówczesnych lekarzy, aby “po pierwsze, nie szkodzili”. Podczas, gdy w medycynie konwencjonalnej zasada ta była już powszechnie lekceważona w erze przed-COVIDowej, wraz z ultraszybkim dopuszczeniem szczepionek mRNA została ona w zasadzie prawie całkowicie porzucona. Nadszedł czas, aby przywódcy polityczni i władze medyczne zawiesiły stosowanie tych eksperymentalnych zastrzyków do czasu przeprowadzenia pełnego i niezależnego dochodzenia w sprawie ich niebezpieczeństw.

Polecam również artykuł: “Ponad 1000 dowodów naukowych potwierdzających, że szczepionki przeciw COVID są niebezpieczne.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2022/01/confirmed-covid-19-mrna-vaccines-can-cause-severe-liver-damage/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x