Menu

Przeciwnowotworowe działanie polifenoli: część 2

21 lutego, 2019 - Nowotwór, Rak
Przeciwnowotworowe działanie polifenoli: część 2

Polifenole

Pomagają poprawić układ odpornościowy i mają właściwości przeciwutleniające i przeciwnowotworowe. Obecnie większość badań dotyczących ich mechanizmów przeciwnowotworowych przeprowadzana jest przy użyciu pojedynczych polifenoli. Jednakże, ze względu na ich słabą biodostępność, polifenole są bardziej skuteczne, gdy są połączone synergistycznie. Nasza praca w Instytucie Badawczym dr Ratha skupia się na synergistycznym działaniu składników odżywczych. Określona kombinacja składników odżywczych ma bardziej wyraźny wpływ niż jakikolwiek z zastosowanych składników odżywczych. Zgodnie z naszymi badaniami specjalnie zaprojektowane kombinacje polifenoli i innych mikroelementów pomagają zwiększyć skuteczność terapii.

Nasi naukowcy opublikowali ostatnio obszerny rozdział recenzji w książce Nutrients. Nasz rozdział zawiera wyniki naszych badań in vivo i in vitro na temat właściwości przeciwnowotworowych konkretnej kombinacji polifenoli. Polifenole użyte w naszym badaniu to kwercetyna, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z korzenia kurkumy (kurkumina), marchew i ekstrakty z różnych warzyw kapustnych, takich jak brokuły, kalafior i kapusta. Wyniki badań pokazują, że kombinacja polifenoli była bardziej skuteczna w oddziaływaniu na wiele szlaków metabolicznych, hamując w ten sposób wzrost nowotworu, niż którekolwiek ze związków stosowanych samodzielnie.

Zbadaliśmy skuteczność tej kombinacji na komórkach raka płaskonabłonkowego głowy i szyi zarówno in vitro, jak i in vivo. Wyniki pokazały, że ta kombinacja była skuteczna w hamowaniu wzrostu komórek nowotworowych, a także zatrzymała migrację komórek rakowych i hamowała enzymy metaloproteinazy macierzy (MMP). Ponadto badania in vivo wykazały, że połączenie polifenoli może zmniejszać wzrost nowotworów o 68%, a także ich wagę o 63%. Podobne efekty zaobserwowano w przypadku włókniakomięsaka i komórek czerniaka, z których oba są wysoce agresywnymi nowotworami. Włókniakomięsak jest nowotworem włóknistej części tkanki łącznej i rozwija się głównie w kościach i otaczających mięśniach. Synergiczne połączenie polifenoli zahamowało wzrost włókniakomięsaka i komórek czerniaka nawet o 60-80%. W przypadku czerniaka enzymy MMP zostały zablokowane w 100%, co znacznie zmniejszyło jego potencjał rozprzestrzeniania się.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Zastosowaliśmy także kombinację ekstraktu z zielonej herbaty wraz z kombinacją witamin, aminokwasów i innych mikroelementów przy ponad 50 różnych nowotworach. Takie podejście jest bardzo rzadko stosowane w badaniach nad rakiem. Nasze badania dowiodły, że to połączenie wielu składników odżywczych może skutecznie zahamować wzrost guza bez uszkadzania zdrowych komórek. Może również powstrzymać rozprzestrzenianie się raka poprzez blokowanie enzymów MMP, zatrzymać degradację tkanki kolagenowej i ją wzmocnić oraz zmniejszyć dopływ krwi do guza (angiogeneza) . Nasze synergistyczne połączenie mikroelementów i polifenoli okazało się skuteczne we wszystkich etapach progresji nowotworów. Niektóre z naszych badań wykazały, że łączenie ekstraktu z zielonej herbaty z kwercetyną może znacząco zwiększyć skuteczność ekstraktu z zielonej herbaty.

Obecne terapie przeciwnowotworowe nie są zadowalające i wiążą się z niebezpiecznymi skutkami ubocznymi. Nasze wyniki badań pokazują, że stosowanie kombinacji polifenoli i mikroelementów nie tylko zatrzymuje wzrost i rozprzestrzenianie się raka, ale także wzmacnia tkankę łączną, zwiększając w ten sposób ich skuteczność.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/04/the-anticancer-effects-of-polyphenols-part-2

Zapraszam do artykułu “Przeciwnowotworowe działanie polifenoli: część 1.”

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x