Menu

Rak jelita grubego – publikacje naukowe

5 września, 2020 - Nowotwór
Rak jelita grubego – publikacje naukowe

Zgodne z odkryciem dr Ratha, ​​główną przyczyną chorób przewlekłych, w tym raka jelita grubego, jest długotrwały niedobór mikroskładników odżywczych.

Badania naukowe przeprowadzone w Instytucie Badawczym dr Ratha wykazały, że dla optymalnego zapobiegania i kontroli raka konieczne są specyficzne kombinacje mikroelementów. Ponadto muszą być one wybrane i zrównoważone zgodnie z przeprowadzoną naukowo zasadą synergii mikroskładników odżywczych. W licznych badaniach przeprowadzonych w Instytucie pod kierownictwem dr Aleksandry Niedzwieckiej wykazano, synergia mikroskładników może być skuteczna w leczeniu raka. Ta synergia to witamina C, lizyna, prolina, ekstrakt z zielonej herbaty i inne ważne mikroskładniki odżywcze. Gdy występują razem w synergicznych proporcjach, mogą być skuteczne w zatrzymaniu przerzutów, zmniejszeniu wzrostu guza i wyeliminowaniu komórek nowotworowych bez szkody dla zdrowych komórek.

Poniżej publikacje naukowe, oparte na naturalnych terapiach zdrowotnych

Wapń i spożycie błonnika są skuteczne w walce z rozwojem raka jelita grubego

Czy wapń pokarmowy oddziałuje z błonnikiem pokarmowym przeciwko rakowi jelita grubego? Badanie kliniczno-kontrolne w Europie Środkowej

W tym badaniu oceniano wpływ wapnia i błonnika na ryzyko rozwoju raka jelita grubego. Kwestionariusz został przekazany 1556 pacjentom w celu oceny nawyków żywieniowych. Wyniki pokazały, że spożycie wapnia i błonnika wiązało się ze zmniejszonym ryzykiem raka okrężnicy.

Ochronne działanie witaminy D na raka okrężnicy

25-hydroksywitamina D i rak jelita grubego: ośmioletnie badanie prospektywne

W tym badaniu przeanalizowano związek między poziomem witaminy D we krwi a ryzykiem zachorowania na raka okrężnicy. Dane uzyskane od 34 pacjentów z rakiem porównano z danymi 67 uczestników bez choroby nowotworowej. Wyniki pokazały, że ryzyko zachorowania na raka okrężnicy zmniejszyło się u osób z wyższym poziomem witaminy D.

Spożycie wapnia zmniejsza ryzyko wystąpienia gruczolaków jelita grubego

Przyjmowanie wapnia i ryzyko wystąpienia gruczolaka jelita grubego: metaanaliza

Artykuł koncentruje się na zależności między spożyciem wapnia a ryzykiem rozwojue gruczolaka jelita grubego. Gruczolak to zmiana komórek, w których może powstać nowotwór. Dane zebrano
z różnych badań, a wyniki wykazały, że spożycie wapnia może zmniejszyć ryzyko wystąpienia gruczolaków jelita grubego.

Katechiny wspierają hamowanie rozwoju raka okrężnicy związanego
ze stanem zapalnym

EGCG i Polyphenon E łagodzą procesy nowotworowe jelita grubego wywołane przez stan zapalny

W toku badań przeanalizowano, czy galusan epigallokatechiny (EGCG) i Polyphenon E (Poly E), mieszanina katechin z zielonej herbaty, tłumią raka jelita grubego związanego ze stanem zapalnym. Guzy okrężnicy indukowano u samców myszy w wieku 5 tygodni. Zwierzęta otrzymywały wodę pitną zawierającą EGCG lub Poly E przez 17 tygodni. Wyniki dostarczyły dowodów, że testowana kombinacja mikroelementów wspierała hamowanie rozwoju nowotworu w okrężnicy.

Żeń-szeń amerykański jest korzystny w przypadku zmęczenia związanego z rakiem

Badanie pilotażowe Panax quinquefolius (żeń-szeń amerykański) w celu poprawy zmęczenia związanego z rakiem

To pilotażowe badanie zostało przeprowadzone przez Mayo Clinic / Foundation w Minnesocie, USA, w celu zbadania wpływu amerykańskiego żeń-szenia, rośliny rosnącej na podłożach leśnych we wschodniej części Ameryki Północnej, na zmęczenie związane z rakiem. W ciągu 8 tygodni nieokreślona liczba osób dorosłych z historią zmęczenia związanego
z rakiem otrzymywała żeń-szeń amerykański w dawkach 750, 1000 lub 2000 mg / dobę lub placebo dwa razy na dobę. Pod koniec badania okazało się, że dwa razy więcej pacjentów otrzymujących żeń-szeń dostrzegło korzyść w porównaniu z pacjentami otrzymującymi placebo. Autorzy doszli do wniosku, że amerykański żeń-szeń wydaje się być skuteczny w walce ze zmęczeniem związanym z rakiem przy dawkach 1000-2000 mg / dobę.

Rak: działanie ochronne owoców i warzyw

Warzywa, owoce i rak. Epidemiologia

W tym artykule przeglądowym przeanalizowano 137 badań dotyczących związku między spożyciem owoców i warzyw a rakiem. W badaniach tych spożycie większych ilości owoców i warzyw wiązało się ze zmniejszonym ryzykiem zachorowania na raka. To skojarzenie stwierdzono dla szerokiej gamy warzyw i owoców. Ponadto efekty ochronne były bardziej spójne dla surowych form owoców i warzyw.

Korzyści zdrowotne z mikroelementów

Warzywa, owoce i rak. Mechanizmy działania

W niniejszym przeglądzie oceniono badania nad rolą związków naturalnych i mikroelementów w zapobieganiu nowotworom. Karotenoidy (tj. Beta-karoten, prekursor witaminy A), witaminy C i E, selen i inne związki pochodzące z roślin (ditioltioniany, glukozynolany, indole, izotiocyjaniany, flawonoidy, fenole, inhibitory proteazy, sterole roślinne, związki allii i limonen) stwierdzono działanie przeciwnowotworowe. Dlatego też dieta bogata w warzywa i owoce była uważana za niezbędną w zapobieganiu chorobom.

Witamina D i wapń zmniejszają ryzyko raka okrężnicy

Randomizowana próba kliniczna wpływu uzupełniającego wapnia i witaminy D3 na pacjentów z gruczolakiem jelita grubego

W tym badaniu randomizowanym kontrolowanym placebo z podwójnie ślepą próbą przeanalizowano wpływ witaminy D i wapnia na polipy okrężnicy (gruczolak jelita grubego), tj. łagodne nowotwory w okolicy jelit. Przez okres 6 miesięcy podawano pacjentom wapń i / lub witaminę D lub placebo. Okazało się, że tkanki nowotworowe można zmniejszyć przez wapń i witaminę D. Naukowcy doszli do wniosku, że wapń i witamina D są potencjalną alternatywą dla chemioterapii raka jelita grubego.

Źródło: www.healthlibrary.info/en/i-was-diagnosed-with/cancer-2/colorectal-cancer

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x