Menu

Nowa metaanaliza łączy raka jelita grubego z niskim poziomem witaminy E

22 marca, 2019 - Nowotwór, Rak
Nowa metaanaliza łączy raka jelita grubego z niskim poziomem witaminy E

Nowa metaanaliza wykazała, że ​​rak jelita grubego wiąże się z niskim poziomem witaminy E. Potwierdza to analiza opublikowana w czasopiśmie “Medicine”, gdzie zbadanych zostało 6431 uczestników z ponad 7 krajów. Stężenia witaminy E w surowicy były niższe u pacjentów z rakiem jelita grubego w porównaniu z osobami zdrowymi. Naukowcy sugerują, że obniżony poziom tego mikroelementu może być czynnikiem ryzyka tej choroby.

Podejście Medycyny Komórkowej do raka

Zgodne z odkryciem dr Ratha, ​​główną przyczyną chorób przewlekłych jest długotrwały niedobór mikroelementów. Odkrycie, że rak jelita grubego jest związany z niskim poziomem witaminy E, jest z pewnością zgodne z odkryciem dr Ratha. Nie oznacza to jednak, że sama witamina E może zapobiec rakowi. Chińscy naukowcy odkryli, że poziom witaminy E w surowicy był niższy u europejskich pacjentów z rakiem jelita grubego, niż u pacjentów azjatyckich.

Badania naukowe przeprowadzone w Instytucie Badawczym dr Ratha wykazały, że dla optymalnego zapobiegania i kontroli raka konieczne są specyficzne kombinacje mikroelementów. Ponadto muszą być one wybrane i zrównoważone zgodnie z przeprowadzoną naukowo zasadą synergii mikroskładników odżywczych. W licznych badaniach przeprowadzonych w Instytucie pod kierownictwem dr Aleksandry Niedzwieckiej wykazano, synergia mikroskładników może być skuteczna w leczeniu raka. Ta synergia to witamina C, lizyna, prolina, ekstrakt z zielonej herbaty i inne ważne mikroskładniki odżywcze. Gdy występują razem w synergicznych proporcjach, mogą być skuteczne w zatrzymaniu przerzutów, zmniejszeniu wzrostu guza i wyeliminowaniu komórek nowotworowych bez szkody dla zdrowych komórek.

Rewolucja w zapobieganiu i kontrolowaniu raka

Opierając się na wynikach badań mikroskładników odżywczych stoimy u progu światowej rewolucji w zapobieganiu i kontrolowaniu raka. Podejścia do medycyny żywieniowej i komórkowej stanowią podstawę naukową tej transformacji. Zmienią ostatecznie nie tylko profilaktykę i kontrolę nad rakiem, ale także nasze całe systemy opieki zdrowotnej.

Każdego roku przybywa około 14 milionów nowych przypadków zachorowań na raka i prawie 9 milionów zgonów z powodu choroby nowotworowej. W tej sytuacji osiągnięcie zwycięstwa nad rakiem na poziomie globalnym jest zasadniczo zależne tylko od jednego czynnika – jak szybko rozpowszechnimy informacje ratujące życie.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/09/new-meta-analysis-links-colon-cancer-to-low-levels-of-vitamin-e

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x