Menu

Fakty na temat cholesterolu

21 marca, 2019 - Cholesterol
Fakty na temat cholesterolu

Leki obniżające poziom cholesterolu stanowią jeden z największych segmentów biznesowych globalnego przemysłu farmaceutycznego. Ten cały wielomiliardowy biznes opiera się na strachu, że cholesterol powoduje zawały serca. Podczas gdy „zastraszanie cholesterolem” stało się kopalnią złota dla firm farmaceutycznych, ciężar ekonomiczny tego biznesu jest ostatecznie ponoszony przez ludzi.

Pracownicy służby zdrowia i setki milionów pacjentów na całym świecie mają zatem prawo wiedzieć jakie są udowodnione fakty na temat cholesterolu.

Demaskowanie mitu cholesterolu

Analiza faktów naukowych na temat roli cholesterolu w organizmie ujawnia trzy ważne aspekty, które nie zostały ujawnione pacjentom:

 1. Cholesterol jest cząsteczką niezbędną do życia. Jest strukturalnym składnikiem ścian miliardów komórek w ciele. Ponadto jest prekursorem wielu cząsteczek biologicznych, w tym hormonów, takich jak estrogen i testosteron.
 2. Jeśli ściany naczyń krwionośnych są nienaruszone strukturalnie, nie ma dowodów naukowych, że cholesterol uszkadza je lub powoduje blaszki miażdżycowe i ataki serca.
 3. U badanych zwierząt stwierdzono, że aby cholesterol miał szkodliwy wpływ na nienaruszone ściany naczyń krwionośnych, musi być sztucznie zwiększony do poziomów nigdy nie obserwowanych u ludzi.

Innymi słowy, nie ma naukowych dowodów, że cholesterol może uszkodzić nienaruszoną ścianę naczyń krwionośnych.

Teoria cholesterolu kłóci się z kluczowymi zjawiskami występującymi w układzie sercowo-naczyniowym

Następujące zjawiska w układzie sercowo-naczyniowym zasadniczo kwestionują potrzebę obniżania poziomu cholesterolu:

 1. Wszystkie blaszki miażdżycowe, które występują w ludzkim systemie naczyń krwionośnych, zasadniczo rozwijają się w układzie tętniczym (miażdżyca tętnic). Płytki miażdżycowe w żyłach nie są znane. Gdyby wysoki poziom cholesterolu był szkodliwy dla ścian naczyń krwionośnych, powodując w ten sposób blaszki, żyły i tętnice rozwinęłyby płytki miażdżycowe w tym samym tempie. Tak jednak nie jest.
 2. Ponad 90% blaszek miażdżycowych rozwija się w tętnicach wieńcowych serca. Stanowi to zaledwie jedną milionową całkowitej długości systemu naczyń krwionośnych. Do myślenia daje fakt, że słaba jakość wody uszkadza ściany instalacji wodociągowej na całej jej długości, a nie tylko w niewielkiej części.
 3. Zwierzęta, z nielicznymi wyjątkami, nie dostają zawałów serca. Ponadto u zimujących zwierząt, takich jak niedźwiedzie, poziom cholesterolu wzrasta ponad trzykrotnie do średniego poziomu występującego u ludzi. Podczas gdy hibernujące gatunki nie wymierają z powodu epidemii zawałów serca, wśród ludzi choroba sercowo-naczyniowa jest zabójcą numer jeden w uprzemysłowionym świecie.
 4. W przeciwieństwie do ludzi, zwierzęta mogą wytwarzać witaminę C. Witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu, kluczowej cząsteczki wzmacniającej ściany naczyń krwionośnych i organizmu. Niszczycielski wpływ przewlekłego niedoboru witaminy C na ściany naczyń krwionośnych znany jest od wieków jako szkorbut. Między 1500 a 1800 rokiem, szkorbut zabił około 2 milionów marynarzy.
 5. Jedynym powodem, dla którego witamina C nie została zastosowana do ochrony i stabilizacji ścian naczyń krwionośnych milionów dzisiejszych pacjentów, jest fakt, że nie można jej opatentować. Innymi słowy, rozpowszechnianie tej wiedzy zagraża kluczowemu źródłu zysków dla biznesu farmaceutycznego, czyli wielomiliardowego rynku chorób układu krążenia.
 6. Medycyna konwencjonalna oparta na farmaceutykach ogranicza się do leczenia objawów choroby sercowo-naczyniowej. Kompletnie ignoruje jej przyczynę – osłabienie ścian naczyń krwionośnych.
 7. Kampanie marketingowe na rzecz leków obniżających poziom cholesterolu wykorzystują zatem cholesterol jako kozła ofiarnego. W ten sposób przemysł farmaceutyczny – jako główny organizator kampanii „zastraszać cholesterolem” – osiąga dwie rzeczy jednocześnie:
  • Tworzy wielomiliardowy rynek opatentowanych leków obniżających poziom cholesterolu, w szczególności statyn.
  • Poprzez swoją zwodniczą kampanię umyślnie unika problemu przyczyny choroby sercowo-naczyniowej – osłabienia ścian naczyń krwionośnych. Zapewnia sobie w ten sposób dochodowy rynek chorób, do którego należy dążyć poprzez ciągłą sprzedaż leków obniżających poziom cholesterolu.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/10/cholesterol-facts

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x