Menu

Rosnące zaniepokojenie zagrożeniami zdrowotnymi związanymi ze szczepionkami przeciwko COVID-19

16 marca, 2022 - Szczepionki
Rosnące zaniepokojenie zagrożeniami zdrowotnymi związanymi ze szczepionkami przeciwko COVID-19

Nowe badania przeprowadzone przez naukowców w Szwecji przeanalizowały wpływ mRNA wirusa białek kolców ze szczepionki Pfizer/BioNTech na hodowane komórki wątroby człowieka. Co niepokojące, badanie wykazało, że szczepionka szybko wnika do komórek, a jej mRNA podlega odwrotnej transkrypcji wewnątrzkomórkowej do DNA. Ponieważ poprzednie badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazały już, że RNA z samego wirusa SARS-CoV-2 może podlegać odwrotnej transkrypcji i integracji z genomem komórek ludzkich, obawy dotyczące długoterminowych skutków zdrowotnych szczepionek COVID-19 nadal rosną.

Szwedzkie badanie opublikowane w czasopiśmie Current Issues in Molecular Biology zauważa, że ​​badania przedkliniczne przeprowadzone na zwierzętach ze szczepionką Pfizer/BioNTech wykazały odwracalne zmiany patologiczne w wątrobie po dokonaniu wstrzyknięcia. Opierając się na tym odkryciu, szwedzcy naukowcy postanowili zbadać wpływ mRNA wirusa białek kolców ze szczepionki Pfizer/BioNTech na komórki wątroby człowieka w badaniu in vitro.

Wyniki pokazały, że wirusowe mRNA jest szybko pobierane do komórek wątroby człowieka, co prowadzi do zmian w ekspresji i dystrybucji endogennego enzymu (odwrotnej transkryptazy) odpowiedzialnego za przekształcanie RNA w DNA. Stwierdzono, że transkrypcja wirusowego mRNA do DNA zachodzi już po 6 godzinach od ekspozycji na szczepionkę.

Szwedzkie badanie zauważa również, że dane dostarczone przez Pfizer/BioNTech do Europejskiej Agencji Leków pokazują, że szczepionka rozprzestrzenia się do śledziony oraz w mniejszym stopniu, do nadnerczy, jajników i jąder. Nie dostarczono jednak danych na temat możliwości przeniesienia przez łożysko w czasie ciąży.

Szwedzcy naukowcy podkreślają znaczenie dalszych i dokładnych badań wpływu szczepionek przeciwko COVID-19 na inne typy komórek i tkanki, zarówno w badaniach in vitro, jak i in vivo. Takie badania są wyraźnie niezbędne, biorąc pod uwagę fakt, że miliony dawek szczepionki mRNA firmy Pfizer/BioNTech zostały już rozprowadzone na całym świecie wśród populacji ludzkiej, w tym wśród małych dzieci.

Najważniejsze jest to, że szczepionka mRNA firmy Pfizer/BioNTech przeciwko COVID-19 może podlegać odwrotnej transkrypcji do DNA przez endogenny enzym komórkowy, podobny do enzymu wirusa. Pytanie, czy to DNA jest włączone do ludzkiego genomu? W tym badaniu nie uzyskano na nie odpowiedzi. Tymczasem jednak, oddzielne badania ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że RNA z samego wirusa SARS-CoV-2 może podlegać odwrotnej transkrypcji i włączać się do genomu komórek ludzkich.

Dlaczego pacjenci mogą mieć nadal pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2, miesiące po wyzdrowieniu?

Badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców, opublikowane w prestiżowym czasopiśmie Proceedings of the National Academy of Sciences w maju 2021 r. odnotowuje, że nawet tygodnie lub miesiące po wyzdrowieniu z COVID-19, wielu pacjentów nadal ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, ale bez wydalania zakaźnego wirusa. 

Amerykańskie badanie, przeprowadzone przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology i National Cancer Institute, potwierdza wcześniejsze przypuszczenia naukowe i pokazuje, że RNA z wirusa SARS-CoV-2 może podlegać odwrotnej transkrypcji do wirusowego DNA i integrować się z genomem komórki zakażonego człowieka. W niektórych tkankach pobranych od pacjentów wykryto duże frakcje sekwencji wirusowych w postaci chimerycznych transkryptów składających się z informacji genetycznej pochodzącej zarówno od samego wirusa, jak i od gospodarza. Naukowcy sugerują, że może to wyjaśniać, dlaczego testy PCR nadal wykrywają wirusowe RNA u pacjentów po klinicznym wyleczeniu z COVID-19.

Chociaż z tych niewielkich, zintegrowanych sekwencji genetycznych SARS-CoV-2 nie można wytworzyć całego zakaźnego wirusa, amerykańskie badania nasuwają kilka ważnych pytań. Jedno z nich dotyczy tego, czy ekspresja antygenów wirusowych u pacjentów może mieć wpływ na przebieg kliniczny COVID-19. Chociaż na razie wydaje się, że tylko niewielka część komórek w tkankach pacjentów wykazuje ekspresję białek wirusowych, nie wiadomo, czy ciągła stymulacja odporności, bez wytwarzania zakaźnego wirusa, mogłaby potencjalnie wywołać inne reakcje fizjologiczne lub stany chorobowe, takie jak problemy autoimmunologiczne, które obserwowano u niektórych pacjentów.

Wniosek z amerykańskiego badania jest taki, że obecnie wiadomo, iż wirus SARS-CoV-2 może ulec odwrotnej transkrypcji (za pośrednictwem endogennego enzymu) i zostać włączony do ludzkiego genomu. Dlatego pacjenci mogą nadal wytwarzać wirusowe RNA i uzyskiwać pozytywne wyniki testów na obecność wirusa nawet po wyzdrowieniu.

Polecam również artykuł: “POTWIERDZONO: Szczepionki mRNA przeciwko COVID-19 mogą powodować poważne uszkodzenie wątroby.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2022/03/growing-concern-over-the-health-risks-of-covid-19-vaccines/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x