Menu

Siarczan chondroityny w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego

24 maja, 2019 - Staw kolanowy
Siarczan chondroityny w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego

Wyniki zaprezentowane na ostatnim dorocznym spotkaniu Amerykańskiej Akademii Reumatologii pokazują, że suplementy siarczanu chondroityny, są znacznie skuteczniejsze niż lek przciwzapalny celekoksyb, w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Siarczan chondroityny jest naturalną substancją, która jest ważnym strukturalnym składnikiem chrząstki. Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Kanady przez okres dwóch lat. Wykazało ono, że w przeciwieństwie do celekoksybu, siarczan chondroityny był w stanie spowolnić postęp choroby zwyrodnieniowej stawów, zmniejszając utratę chrząstki. Naukowcy doszli do wniosku, że suplement ten ze względu na pozytywny wpływ na wynik choroby, powinien zostać włączony do długoterminowego leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych.

Badanie zostało przeprowadzone na pacjentach, którzy byli losowo przydzielani do grupy suplementów lub grupy leków. W ciągu dwóch lat 194 pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego, z kilku różnych ośrodków leczenia, otrzymywało dziennie 1200 mg siarczanu chondroityny lub 200 mg celekoksybu. Wyniki badań potwierdzają, że postęp choroby był zauważalnie wolniejszy u pacjentów otrzymujących siarczan chondroityny.

Skutki uboczne celekoksybu

Co ważne, suplementy zawierające siarczan chondroityny nie tylko przewyższają celekoksyb w zwalczaniu choroby zwyrodnieniowej stawów, ale są również całkowicie bezpieczne. Z drugiej strony celekoksyb jest daleki od bezpieczeństwa i ma wiele poważnych działań niepożądanych, które obejmują:

Można się zastanawiać, ilu pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów faktycznie zgodziłaby się przyjąć celekoksyb, po przeczytaniu pełnej listy możliwych skutków ubocznych.

Pomimo tego, że lek celekoksyb powoduje poważne skutki uboczne, faktem jest, że przynosi on ogromne zyski finansowe dla przemysłu farmaceutycznego. Nie tylko bezpośrednio ze sprzedaży, ale także pośrednio z powodu dodatkowych leków na skutki uboczne, które te leki powodują. Zwiększenie częstości występowania problemów zdrowotnych u ludzi jest wysoce opłacalne dla firm farmaceutycznych, dlatego koncentrują się one na opracowywaniu opatentowanych leków, które jedynie celują w objawy chorób.

Główne przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów

Główną przyczyną dzisiejszych najczęstszych chorób, w tym choroby zwyrodnieniowej stawów, jest chroniczny niedobór witamin, minerałów, aminokwasów i innych naturalnych substancji w naszej diecie, odżywianiu i medycynie komórkowej. Stanowią one podstawę naukową prewencyjnego podejścia, które może bezpiecznie i skutecznie poprawić zdrowie ludzkie, uratować życie i radykalnie zmniejszyć krajowe koszty opieki zdrowotnej. Przemysł farmaceutyczny o wartości biliona dolarów rocznie stara się uniemożliwić ludziom dostęp do naturalnych, nie podlegających patentowi terapii zdrowotnych, takich jak siarczan chondroityny. Dlatego naszym i waszym zadaniem jest udostępnianie tych bardzo istotnych informacji.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2015/11/study-proves-chondroitin-sulphate-better-for-knee-osteoarthritis-than-multi-billion-dollar-anti-inflammatory-drug

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x