Menu

Synergia mikroelementów jest pomocna w bólach stawów

18 września, 2021 - Staw kolanowy
Synergia mikroelementów jest pomocna w bólach stawów

Wbrew powszechnemu przekonaniu, zapalenie stawów lub ból stawów nie ogranicza się tylko do osób starszych. Więcej niż dwie trzecie pacjentów z zapaleniem stawów w USA jest w wieku poniżej 65 lat, a niektóre z nich to dzieci. Obecnie 57 milionów dorosłych Amerykanów cierpi na zapalenie stawów i liczba ta ma wzrosnąć do 67 milionów do 2030 roku. Na całym świecie szacuje się, że ponad 10% mężczyzn i 18% kobiet ma objawowe zapalenie kości i stawów.

Wiele chorób może powodować pewne formy bólu stawów, jednak choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych i biodrowych, wynikająca z ich zużycia. Chociaż kobiety i starsze osoby dorosłe są podatne na chorobę zwyrodnieniową stawów, otyłość, urazy i powtarzające się obciążenia stawów zwiększają ryzyko jej wystąpienia. Nie brakuje leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty lub na receptę na zapalenie stawów, ale niestety wszystkie one mają poważne skutki uboczne i są bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób starszych. Jeden z takich środków przeciwbólowych – Vioxx, został wycofany z rynku w 2004 roku z powodu zwiększonego ryzyka śmierci z powodu zawału serca i udaru mózgu. Najczęściej stosowane środki przeciwbólowe, znane jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), związane są ze zwiększonym ryzykiem krwawienia i zagrażających życiu zaburzeń pracy serca, takich jak migotanie przedsionków.

Klucz do zdrowego funkcjonowania stawów zależy od zdrowego kolagenu i tkanki łącznej. Tkanka ta buduje chrząstki i kości oraz jest składnikiem płynu maziowego, który smaruje stawy. Jej produkcja zależy od mikroelementów, których nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć, takich jak witaminy C i B6, lizyny, proliny i inne. Przy braku tych mikroelementów i regularnego wysiłku fizycznego, przewlekłe stany zapalne mogą stać się przyczyną bolesnych stawów.

W badaniach in vivo wykonanych w Instytucie Badawczym dr Ratha wykazano, że odpowiednia kombinacja mikroskładników odżywczych może skutecznie zredukować wiele markerów stanu zapalnego, w tym 90% redukcję enzymu COX-2. Wspomniany wyżej lek na zapalenie stawów – Vioxx, został pochwalony za jego właściwości hamujące COX2. Instytut Badawczy dr Ratha udowodnił jednak, że mikroskładniki odżywcze mogą dawać takie same wyniki bez wywoływania niepożądanych skutków ubocznych.

W Instytucie przeprowadzono również pilotażowe badanie kliniczne w celu zbadania wpływu suplementacji mikroskładników pokarmowych na pacjentów (45-84 lata) cierpiących na zapalenie stawów. Po 6 miesiącach suplementacji określoną kombinacją mikroelementów 50% pacjentów wykazało znaczną poprawę w przebiegu zapalenia stawów, co potwierdziły również badania rentgenowskie. O 30% zmniejszyły się również stężenia białek C-reaktywnych (CRP), które są wskaźnikami stanu zapalnego.

Na całym świecie zapalenie stawów jest główną przyczyną niepełnosprawności, bardziej niż choroby serca, nowotwory czy cukrzyca. Na tym tle prosta, bezpieczna i skuteczna suplementacja mikroskładników odżywczych w połączeniu ze zdrowym stylem życia jest z pewnością łatwiejszym i lepszym sposobem na poprawę jakości życia u osób, które są związane z zapaleniem stawów.

Polecam również artykuł: “Siarczan chondroityny w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego.”

Źródło: https://www.drrathresearch.org/latest-news/item/29-micronutrient-synergy-is-helpful-in-painful-joints

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x