Menu

Traktat pandemiczny WHO: Czym jest, dlaczego jest tak istotny i jak go powstrzymać

21 maja, 2022 - WHO
Traktat pandemiczny WHO: Czym jest, dlaczego jest tak istotny i jak go powstrzymać

Globaliści, którzy sprowadzili na nas przesadnie wyolbrzymioną pandemię COVID, pracują teraz ciężko nad kolejną fazą Nowego Porządku Świata.

Światowa Organizacja Zdrowia rozpoczęła prace nad globalnym traktatem o gotowości na wypadek pandemii, który dawałby jej absolutną władzę nad globalnym bezpieczeństwem biologicznym, np. prawo do wprowadzania cyfrowych tożsamości / paszportów szczepionkowych, obowiązkowych szczepień, ograniczeń w podróżowaniu, standaryzacji opieki medycznej i innych.

„Raporcie Corbetta” niezależny dziennikarz  James Corbett omawia, czym jest ten traktat, w jaki sposób zmieni światowy krajobraz i pozbawi Cię niektórych z Twoich najbardziej podstawowych praw i wolności.

Nie ma wątpliwości, że traktat pandemiczny WHO  jest bezpośrednim atakiem na suwerenność państw członkowskich, a także bezpośrednim atakiem na twoją cielesną autonomię.

Tylne drzwi do globalnego zarządzania

COVID-19 , choć potencjalnie śmiertelny dla niektórych wrażliwych grup, nie jest uzasadnieniem dla przekazania większej władzy WHO, zwłaszcza w świetle jej wielu niewytłumaczalnych “błędów” w tej i poprzednich pandemiach.

Wydaje się więc jasne, że w wysiłkach zmierzających do przekazania większej władzy WHO chodzi o coś innego niż o to, że WHO ma największe kwalifikacje do podejmowania decyzji dotyczących zdrowia, które przynoszą korzyści i chronią wszystkich.

O wiele bardziej prawdopodobne wydaje się, że WHO jest instalowana jako faktyczny organ zarządzający globalnym Głębokim Państwem. Za pośrednictwem WHO, pod przykrywką bezpieczeństwa biologicznego, globalistyczna kabała, która chce posiadać wszystko i kontrolować wszystkich, będzie mogła za jednym zamachem wprowadzić w życie swoje postulaty na całym świecie.

Po wprowadzeniu tego traktatu wszystkie kraje członkowskie będą podlegać dyktatowi WHO.

Jeśli WHO stwierdzi, że każdy mieszkaniec Ziemi musi mieć paszport szczepionkowy i cyfrową tożsamość, aby zapewnić przestrzeganie szczepień, to każdy kraj będzie zmuszony to wprowadzić, nawet jeśli obywatele odrzucili takie plany w lokalnych procesach demokratycznych.

Jak zauważył Corbett, negocjacje już się rozpoczęły, a traktat ma zostać w pełni wdrożony w 2024 roku – to znaczy, o ile ludzie na świecie nie zorientują się, co się dzieje, i odepchną tę potworność.

WHO prawdopodobnie dąży do zmonopolizowania opieki zdrowotnej na całym świecie

Pod pozorem globalnej pandemii WHO, Światowe Forum Ekonomiczne i wszyscy zainstalowani w nich przywódcy rządowi i prywatni biznesowi byli w stanie wprowadzić w życie plan, który powstawał już od dziesięcioleci. Pandemia była doskonałą przykrywką.

W imię zapewnienia wszystkim “bezpieczeństwa” przed infekcjami, globaliści usprawiedliwili bezprecedensowe ataki na demokrację, swobody obywatelskie i wolności osobiste, w tym prawo do wyboru własnej opieki medycznej.

Obecnie WHO przygotowuje się do objęcia stałego przywództwa nad pandemią, rozszerzenia go na systemy opieki zdrowotnej wszystkich krajów i ostatecznego wdrożenia powszechnego lub “socjalistycznego” systemu opieki zdrowotnej w ramach Wielkiego Resetu.

Chociaż nie jest to obecnie przedmiotem dyskusji, istnieją wszelkie powody, aby podejrzewać, że jest to część planu. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus już wcześniej stwierdził, że jego “głównym priorytetem” jako dyrektora generalnego WHO jest dążenie do zapewnienia światu powszechnego dostępu do opieki zdrowotnej.

A biorąc pod uwagę fakt, że WHO zmieniła swoją  definicję „pandemii”  na  „światową epidemię choroby”,  bez pierwotnego wymogu ciężkiej choroby powodującej wysoką zachorowalność, kryterium pandemii może spełniać niemal wszystko.

Podstawą traktatu pandemicznego jest założenie, że “wspólne zagrożenie wymaga wspólnej reakcji”. Jednak dane zagrożenie prawie nigdy nie jest jednakowo podzielone między regiony.

Weźmy na przykład COVID-19. Ryzyko zachorowania na COVID nie tylko nie jest takie samo dla mieszkańców Nowego Jorku i Australii, ale nawet nie jest takie samo dla wszystkich ludzi w tych regionach, ponieważ ryzyko zachorowania na COVID w dużym stopniu zależy od wieku i podstawowych chorób.

WHO upiera się, że środki lecznicze są wszędzie takie same dla wszystkich, ale ryzyko jest bardzo różne w zależności od kraju, regionu i osoby.

Zamierzają wyeliminować medycynę indywidualną i wydać ogólne orzeczenia dotyczące sposobu postępowania w przypadku danego zagrożenia. Bez wątpienia może to doprowadzić jedynie do niepotrzebnego cierpienia, nie wspominając o utracie wolności jednostki.

W jaki sposób WHO posługiwała się poprzednimi instrumentami pandemicznymi

Aby dać nam wyobrażenie o tym, jak WHO może w końcu nadużywać tego nowego proponowanego międzynarodowego “instrumentu” dotyczącego zapobiegania pandemiom, gotowości i reagowania, możemy przyjrzeć się Międzynarodowym Przepisom Zdrowotnym (IHR), które Stany Zjednoczone podpisały w 2005 roku.

IHR upoważniło WHO do ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym (PHEIC). Jest to specjalna kategoria prawna, która pozwala WHO na zawieranie pewnych umów i procedur, w tym umów dotyczących leków i szczepionek.

Jak zauważył Corbett, IHR pozwala dyrektorowi generalnemu WHO po prostu ogłosić stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym (PHEIC) i nagle wszystkie państwa członkowskie muszą tańczyć do jego melodii. Zasadniczo przyznaje dyktatorskiej władzy WHO nad polityką zdrowotną.

PHEIC obejmowały fałszywą pandemię świńskiej grypy H1N1 w 2009 r., mało znaczącą epidemię wirusa Zika w 2016 r., wyolbrzymioną epidemię wirusa Ebola w 2019 r. oraz oczywiście, mocno wyolbrzymioną pandemię wirusa COVID w 2020 r.

Wszystkie te stany zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym (PHEIC) były źle zarządzane, a WHO została skrytykowana jako nieudolna i skorumpowana.

Tak więc, dzięki IHR WHO uzyskała już znaczne uprawnienia do dyktowania globalnej polityki zdrowotnej w odniesieniu do pandemii i wykorzystała te uprawnienia, aby omamić narody świata i wydać miliardy dolarów na środki zaradcze, zwłaszcza leki i szczepionki, które nie działały zbyt dobrze.

W tym sensie WHO jest tak naprawdę kolejnym instrumentem transferu bogactwa. Współpracownicy Big Pharmy z WHO zarabiają miliardy na koszt podatników, podczas gdy ludzie na całym świecie muszą ponosić konsekwencje szybko wprowadzonych szczepionek.

W szczególności jej postępowanie w przypadku pandemii COVID było bezprecedensowo złe, ponieważ to ona stała za wstrzymaniem wczesnego leczenia bezpiecznymi lekami na całym świecie.

Jak zauważyła zwolenniczka iwermektyny dr Tess Lawrie, WHO twierdzi, że szczepionki mRNA są tak samo bezpieczne jak konwencjonalne szczepionki, co w żadnym wypadku nie jest zgodne z prawdą. Większość dostępnych danych dowodzi, że są to najbardziej niebezpieczne leki, jakie kiedykolwiek stworzono. Dlaczego ktokolwiek miałby oczekiwać, że WHO stanie się mniej skorumpowana, jeśli otrzyma jeszcze więcej władzy i kontroli?

Zmiany IHR mogą również ograniczać prawa i wolności

IHR od samego początku uchylił i zastąpił Konstytucję w USA, ale w styczniu Stany Zjednoczone przedstawiły również poprawki do przepisów, które dadzą WHO jeszcze większe uprawnienia do  ograniczania Twoich praw i wolności.

W dniach 22-28 maja Światowe Zgromadzenie Zdrowia zbierze się i zagłosuje nad tymi poprawkami do IHR, a jeśli zostaną one przyjęte, zostaną wprowadzone do prawa międzynarodowego.

Te przedłożone poprawki stanowią dodatek do traktatu WHO o pandemii, który jest obecnie przedmiotem dyskusji. Jak donosi Health Policy Watch z 23 lutego:

“Waszyngton chce szybko wprowadzić szereg drobiazgowych, ale daleko idących zmian w obowiązujących Międzynarodowych Przepisach Zdrowotnych, które regulują zasady alarmowania i reagowania w sytuacjach kryzysowych w WHO i państwach członkowskich – do rozważenia na tegorocznym Światowym Zgromadzeniu Zdrowia, które odbędzie się w dniach 22-28 maja.

„Amerykańska propozycja poważnych zmian zasad IHR, o której dowiedziała się organizacja Health Policy Watch, była tematem dyskusji podczas serii zamkniętych spotkań państw członkowskich WHO, które rozważają sposoby zreformowania istniejących IHR, a także opracowania nowej konwencji WHO lub innego międzynarodowego instrumentu dotyczącego zapobiegania i reagowania na pandemie…”

„Oczekuje się, że Stany Zjednoczone poprowadzą równoległą ścieżkę „nieformalnych” negocjacji z państwami członkowskimi, w celu osiągnięcia konsensusu w sprawie rezolucji dotyczącej reformy IHR do zatwierdzenia na tegorocznym 75 posiedzeniu WHA [Światowego Zgromadzenia Zdrowia]…”

Wspomniana tu “nowa konwencja WHO lub inny instrument międzynarodowy” odnosi się do traktatu WHO, który jest obecnie przedmiotem dyskusji.

W grudniu 2021 r. w ramach Światowego Zgromadzenia Zdrowia powołano Międzyrządowy organ negocjacyjny (INB), którego zadaniem będzie opracowanie i wynegocjowanie nowego traktatu pandemicznego. Jak wspomniano, INB rozpoczął już prace w tym zakresie.

Jednak, jak zauważył Corbett, jest to dopiero drugi przypadek w historii WHO, kiedy powołano INB. Pierwszym był Międzyrządowy organ negocjacyjny (INB) ds. Ramowej konwencji WHO o ograniczeniu użycia tytoniu 22 lata temu. Nie jest to więc dobrze ugruntowany proces i trudno przewidzieć, jak się potoczy.

Bill Gates tworzy zespół GERM dla WHO

Kolejna wskazówka dotycząca tego, co WHO zamierza zrobić z większą władzą, pochodzi od jej głównego fundatora, Billa Gatesa. Gates ogłosił niedawno, że buduje dla WHO zespół reagowania na pandemię, który chciałby nazwać “Global Epidemic Response & Mobilization” lub GERM Team.

Zespół ten będzie składał się z tysięcy ekspertów ds. chorób podlegających WHO i będzie monitorował narody i „decydował, kiedy muszą zawiesić swobody obywatelskie, zmusić populacje do noszenia masek i zamykania granic”, donosi The Counter Signal.

Oczywiście Gates jest również największym fundatorem WHO (jeśli połączyć darowizny z jego fundacji i GAVI – Sojuszu na rzecz Szczepionek). Te i inne powiązania wiele mówią o korupcji, która nadal panuje w WHO.

W ostatecznym rozrachunku Gates płaci WHO, aby ta dyktowała światu, co ma robić, aby Gates mógł zarobić mnóstwo pieniędzy. Jak zauważa portal The Counter Signal:

„Ogłoszenie przez Gatesa powołania zespołu GERM zbiega się w czasie z przygotowywaniem przez Światową Organizację Zdrowia globalnego traktatu pandemicznego (…) W przyszłości traktat pandemiczny nie tylko zapewni przestrzeganie przez państwa członkowskie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, ale także sprawi, że WHO zasiądzie za jej sterami. Kraje członkowskie, w tym USA i Kanada, będą przyjmować polecenia bezpośrednio od organizacji. Jak wyjaśnia posłanka Partii Konserwatywnej Leslyn Lewis:

“Traktat obejmuje 190 krajów i byłby prawnie wiążący. Traktat definiuje i klasyfikuje, co jest uznawane za pandemię, a może to być szeroka klasyfikacja, obejmująca wzrost zachorowań na nowotwory, choroby serca, udary mózgu itp. W przypadku ogłoszenia pandemii WHO przejmuje zarządzanie globalnym zdrowiem w czasie pandemii.

“Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że jeśli ten traktat zostanie przyjęty, WHO będzie miała pełną kontrolę nad tym, co zostanie nazwane pandemią. Mogłaby dyktować, w jaki sposób nasi lekarze mogą reagować, jakie leki mogą być stosowane, a jakie nie, lub jakie szczepionki są zatwierdzane. Skończyłoby się na tym, że na całym świecie obowiązywałoby jedno uniwersalne podejście (…) Jedna uniwersalna odpowiedź na kryzys zdrowotny nie sprawdza się nawet w Kanadzie, a co dopiero na całym świecie” …

“Nie jest bezzasadne założenie, że zespół GERM, jako nowy oddział WHO, będzie nadzorował przestrzeganie przez państwa członkowskie postanowień traktatu pandemicznego po zakończeniu prac nad projektem i podpisaniu go przez państwa członkowskie.”

“Kolejne pytanie brzmi: w jaki sposób WHO i Bill Gates byliby w stanie monitorować każdą osobę w każdym kraju, aby stwierdzić, czy choruje wystarczająco dużo osób, by uzasadnić zamknięcie danego regionu.”

„W tym celu WHO zleciła niemieckiej firmie T-System, spółce zależnej Deutsche Telekom opracowanie globalnego systemu paszportu szczepionkowego. Planuje się, że każda osoba na planecie zostanie połączona z cyfrowym identyfikatorem w postaci kodu QR… W ten sposób powstanie jeden traktat pandemiczny, jeden zespół GERM, jeden globalny paszport szczepionkowy i jedna Światowa Organizacja Zdrowia, która będzie monitorować każdą osobę na planecie”.

Pod kontrolą WHO paszporty szczepionek są obowiązkowe

W rzeczywistości, podczas gdy kraje na całym świecie zrezygnowały z wprowadzenia systemu COVID i wycofały się z paszportów szczepionek, WHO nadal rozwija globalny program paszportów szczepionkowych.

Tak więc, jeśli WHO otrzyma uprawnienia do dyktowania światu zasad bezpieczeństwa biologicznego, można się założyć, że będzie nalegać na wprowadzenie paszportów szczepionkowych z wbudowaną  tożsamością cyfrową i gotowością do wprowadzenia scentralizowanej, programowalnej waluty cyfrowej banku centralnego.

Jak donosi Western Standard:

“WHO w pełni zamierza zapewnić wsparcie swoim 194 państwom członkowskim, aby ułatwić wdrożenie technologii weryfikacji cyfrowej w celu krajowej i regionalnej weryfikacji statusu szczepionek.”

„COVID-19 dotyka wszystkich. Dlatego kraje wyjdą z pandemii tylko razem. Świadectwa szczepień, które są odporne na manipulacje i weryfikowalne cyfrowo, budują zaufanie. Dlatego WHO wspiera państwa członkowskie w budowaniu krajowych i regionalnych sieci zaufania oraz technologii weryfikacji.

“Usługa bramy WHO służy również jako pomost między systemami regionalnymi. Może być również wykorzystywana jako część przyszłych kampanii szczepień i domowych rejestrów – powiedział Garrett Mehl, kierownik działu zdrowia cyfrowego i innowacji WHO, na stronie Deutsche Telekom.”

Czy możemy powstrzymać międzynarodowy traktat pandemiczny?

Pytanie brzmi, czy możemy powstrzymać ten „instrument międzynarodowej pandemii”, którego poszukuje WHO? Z krótkim wyprzedzeniem WHO ogłosiła, że będzie przyjmować publiczne opinie na temat traktatu przez pięć dni.

Światowa Rada Zdrowia była jedną z nielicznych organizacji, które zadziałały na tyle szybko, aby zgłosić swój sprzeciw wobec traktatu. Lawrie przedstawił stanowisko Światowej Rady Zdrowia.

W aktualizacji z 26 kwietnia na stronie Substack, dr Lawrie napisała:

“Pomimo braku powiadomienia, wiele organizacji obywatelskich zrobiło wszystko, co w ich mocy, aby rozpowszechnić informacje, a kampania Światowej Rady Zdrowia #stopthetreaty dotarła do zdumiewającej liczby 415 milionów osób. Wielu z Was złożyło pisemne wnioski, w których wyraziliście swoje obawy. Tak wielu z Was, że podobno ostatniego dnia strona internetowa WHO uległa awarii.”

Jedną z osób, które nie dotrzymały terminu, był profesor Robert Clancy, wiodący immunolog kliniczny w Kanadzie. Przesłał on komentarz również do dr Lawrie, a ta zamieściła go na swojej stronie:

“Propozycja przejęcia kontroli nad pandemiami na centralnym szczeblu WHO jest nie do utrzymania i zagraża globalnemu społeczeństwu. Jestem w posiadaniu odpowiedzi Światowej Rady Zdrowia oraz znakomicie podsumowanego stanowiska dr Tess Lawrie. Obawy te odzwierciedlają powszechny pogląd większości australijskich lekarzy …”

Oddaj swój głos w czerwcu

Choć wiele osób, tak jak Clancy, nie miała możliwości zgłoszenia swoich uwag na temat traktatu, WHO ogłosiła, że umożliwi jeszcze dwa dni na zgłaszanie uwag publicznych – 16 i 17 czerwca. Jak zauważyła Lawrie:

“Należy również pamiętać o proponowanych poprawkach do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych, które będą przedmiotem głosowania w maju tego roku na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia.”

“Podobnie jak w przypadku traktatu pandemicznego, jest to kolejny krok mający na celu przejęcie większych uprawnień i obejścia suwerennych praw poszczególnych narodów. Niektórzy twierdzą, że ma to większe znaczenie niż traktat pandemiczny: jeśli zostanie przegłosowany, oznacza utratę naszej suwerenności od listopada tego roku”. James Roguski obszernie pisał o tym na swojej stronie Substack.”

“Wydaje się, że WHO i jej kontrolerzy podejmują wspólne wysiłki, aby zaatakować naszą suwerenność ze wszystkich stron. Ważne jest, abyśmy jasno powiedzieli, że nie uznajemy WHO jako władzy nad nami i że nie będziemy tolerować tego nadużywania władzy”.

„Jesteśmy suwerenni i nie będziemy związani zobowiązaniami skorumpowanych urzędników, którzy udają, że działają w naszym imieniu, zrzekając się przyrodzonych praw Ludzi Świata. Oni nie działają w naszym imieniu i nie będziemy tym związani”.

Zachęcam do zgłaszania swoich uwag na temat traktatu w dniach 16 i 17 czerwca. Niestety, WHO nie podała jeszcze żadnych szczegółów dotyczących składania wniosków. Najlepiej już teraz zapisać się  do biuletynu Światowej Rady Zdrowia. Ostatnim razem podano w nim linki i instrukcje, jak przesłać swój komentarz, i z pewnością zrobią to samo w odniesieniu do czerwcowego terminu składania wniosków.

Aby zablokować poprawki IHR na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia w maju 2022 r., musimy zasypać naszych delegatów sprzeciwem. Aby uzyskać informacje kontaktowe delegatów z różnych krajów, proponuję skontaktować się z biurem regionalnym i poprosić o listę (patrz „Regiony” w niebieskiej sekcji na dole strony internetowej Światowej Organizacji Zdrowia). Możliwe jest również, że Światowa Rada ds. Zdrowia opublikuje wytyczne na ten temat, więc koniecznie zapisz się do ich biuletynu.

Polecam również artykuł: “Szef WHO oskarżony o udział w ludobójstwie! Dlaczego ta informacja została zamieciona pod dywan?

Źródło: https://greenmedinfo.com/blog/who-pandemic-treaty-what-it-why-it-matters-and-how-stop-it

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x