Menu

Witamina D w synergii z mikroelementami przynosi korzyści w leczeniu raka piersi

17 września, 2020 - Nowotwór, Rak
Witamina D w synergii z mikroelementami przynosi korzyści w leczeniu raka piersi

Nowotwór piersi, zaraz po raku skóry, jest najczęstszym nowotworem u kobiet w USA. Według American Cancer Society w 2019 roku zdiagnozowanych zostało w USA około 268 600 nowych przypadków inwazyjnego raka piersi i 62 930 przypadków nieinwazyjnego raka piersi.

Pomimo kosztownych możliwości leczenia i dostępności leków, długoterminowe perspektywy leczenia raka piersi pozostają wciąż słabe. Podczas gdy kobiety są świadome raka piersi, bardzo niewiele z nich podejmuje kroki w kierunku innego zapobiegania niż badania mammograficzne. Mężczyźni mogą również rozwijać raka piersi i jeden procent wszystkich chorób nowotworowych piersi spotyka właśnie mężczyzn.

O agresywności raka decyduje zdolność komórek nowotworowych do rozprzestrzeniania się na odległe organy w organizmie (przerzuty). Ważnym czynnikiem w przerzutach jest utrata integralności macierzy kolagenowej otaczającej komórki nowotworowe. Liczne badania w Instytucie Badawczym Dr Ratha wykazały, że połączenie naturalnych składników, w tym witaminy C, aminokwasów lizyny i proliny, ekstraktu z zielonej herbaty i innych, może pozytywnie wpływać na kluczowe mechanizmy zaangażowane przy chorobie nowotworowej. Skuteczność tej kombinacji składników odżywczych została potwierdzona w około 60 różnych typach linii komórkowych raka.

Ostatnie badania w Instytucie Badawczym Dr Ratha dotyczyły potencjału przeciwnowotworowego witaminy D. Niedobór witaminy D związany był z kilkoma przewlekłymi chorobami, takimi jak cukrzyca, astma, osteoporoza, a także różnymi rodzajami nowotworów, do których należą rak piersi, prostaty, płuc, tarczycy i jelita grubego. Niektóre badania wykazały, że witamina D może zabijać komórki nowotworowe poprzez wywoływanie apoptozy, hamowanie inwazji komórek nowotworowych i hamowanie angiogenezy.

W niedawno przeprowadzonych badaniach naukowcy z Instytutu Badawczego Dr. Ratha testowali wpływ samej witaminy D, a także w połączeniu z grupą synergicznych składników odżywczych przy chorobie nowotworowej piersi. Witamina D bez wsparcia innych mikroelementów hamowała wzrost komórek nowotworowych, jednak dawka wymagana do osiągnięcia tego efektu była znacznie wyższa od dopuszczalnej bezpiecznej dawki. W związku z tym przetestowaliśmy dodatkowo skuteczność niższych dawek witaminy D, ale w połączeniu z ekstraktem z zielonej herbaty oraz z synergiczną mieszanką mikroskładników odżywczych. Wyniki wykazały, że połączenie witaminy D z ekstraktem z zielonej herbaty hamowało wzrost komórek raka piersi na poziomie 62%. Jednak witamina D w połączeniu z mieszanką składników odżywczych, która zawierała ekstrakt z zielonej herbaty, witaminę C, lizynę, prolinę i inne, miała znacznie wyraźniejszy wpływ na wzrost komórek raka piersi – został zahamowany aż w 94%.

Podczas gdy wysiłki na rzecz budowania świadomości na temat raka piersi koncentrują się na wczesnym wykrywaniu i leczeniu raka piersi, ważne jest również podkreślenie znaczenia mikroelementów w naturalnej profilaktyce tej przerażającej choroby. Chociaż kilka mikroskładników odżywczych jest indywidualnie skuteczna w zwalczaniu raka piersi, to jednak nasze wyniki naukowe wyraźnie wskazują, że ich skuteczność można znacznie zwiększyć poprzez odpowiednie połączenie z określonymi mikroskładnikami odżywczymi.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam również artykuł: “Mikroskładniki odżywcze skutecznie zwalczają raka piersi na różnych etapach rozwoju.”

Źródło: https://www.drrathresearch.org/latest-news/item/129-vitamin-d-in-combination-with-other-synergistic-micronutrients-can-benefit-in-breast-cancer

 class=

EpiQuercican wspomaga ochronę i prawidłową funkcję komórek

Swobodny dostęp do zdrowia naturalnego musi stać się prawem człowieka!

Wraz ze złożeniem mojego podpisu domagam się od mojego własnego rządu oraz rządów wszystkich krajów świata:

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Optymalny poziom witaminy D może chronić przed nowotworem | Medycyna Komórkowa
2 miesięcy temu

[…] ilości samej witaminy D. Aby to wykazać, naukowcy z Instytutu Badawczego dr Ratha przetestowali wpływ witaminy D na raka piersi zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z grupą synergistycznych mikroelementów. Przy […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x