Menu

Zdrowa tkanka łączna to podstawa zdrowych kości

16 września, 2020 - Osteoporoza
Zdrowa tkanka łączna to podstawa zdrowych kości

Osteoporoza jest chorobą dotykającą 200 milionów ludzi na całym świecie. Liczba ta obejmuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn po 50 roku życia. Około 75 milionów osób dotkniętych tą chorobą znajduje się w USA, Europie i Japonii. Mimo że u kobiet po menopauzie występuje większe prawdopodobieństwo wystąpienia osteoporozy, to również u co piątego mężczyzny w ciągu całego życia wystąpi również znaczne osłabienie struktury kości. Osteoporoza jest chorobą, w której kości tracą gęstość i siłę, co zwiększa ryzyko złamań i osłabienia. Osteoporoza jest najczęstszym zaburzeniem metabolizmu kostnego. Siedzący tryb życia, stosowanie leków na receptę, takie jak kortykosteroidy, leki zobojętniające oraz leki psychiatryczne mogą powodować nadmierną utratę gęstości kości prowadzącą do osteoporozy. U osób w podeszłym wieku cienkie kości podatne są na złamania i mogą zwiększać ryzyko przedwczesnej śmierci.

Popularne jest przekonanie, że wapń i witamina D są niezbędnymi składnikami odżywczymi dla zdrowych kości są włókna kolagenowe – włókna tkanki łącznej. Tworzą one podstawową strukturę w formie siatki, w którą wbudowane zostają mikroelementy. Witamina C wspomaga tworzenie sieci kolagenowej, co wpływa na funkcję kości. Dzięki gromadzeniu minerałów i pierwiastków śladowych między tymi strukturami tkanki łącznej kości uzyskują swoją stabilność i twardość. Wapń, magnez i mangan pomagają w zachowaniu prawidłowej budowy kości.

Tworzenie zdrowego kolagenu, który jest podstawą budowy mocnych kości, wymaga optymalnego zaopatrzenia w niezbędne mikroelementy, w tym witaminę C, lizynę, prolinę, witaminy D i K2 oraz minerały takie jak wapń i inne. Stosowanie poszczególnych mikroskładników odżywczych, takich jak tylko witamina D i wapń, nawet w mega dawkach, nie zapewnia optymalnych korzyści dla zdrowia kości. Te dwa mikroskładniki odżywcze muszą być połączone w synergicznych proporcjach z innymi mikroelementami dla zwiększenia skuteczności.

Około połowa wszystkich kobiet zaczyna wykazywać wczesne objawy osteoporozy już w wieku 35-40 lat. Ze względu na to, że osteoporoza nie ma specyficznych objawów, większość z nich jest rozpoznawana dopiero w momencie pierwszego złamania. Jednak gdy pojawiają się objawy, mogą one obejmować takie problemy, jak ból pleców, utratę wzrostu i pochyloną postawę. Jednak zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet nasze badania potwierdzają znaczenie silnej tkanki łącznej oraz wykorzystania synergicznego połączenia mikroelementów jako pełnego wsparcia metabolizmu kostnego dla utrzymania zdrowego i silnego układu kostnego przez całe życie.

Oprócz podstawowych zaleceń dotyczących zdrowia komórkowego, dr Rath zaleca, aby pacjenci cierpiący na osteoporozę lub zagrożeni rozwojem tej choroby przyjmowali następujące mikroelementy w wyższych dawkach:

WITAMINA C

Odgrywa istotną rolę w promowaniu powstawania kolagenu dla normalnego funkcjonowania kości. Badania wykazują, że poziomy witaminy C w surowicy są niższe u pacjentów ze złamaniami osteoporotycznymi. Uzupełniającą witaminę C należy przyjmować jako część synergistycznej formuły, która zawiera aminokwasy Lizynę i Prolinę. Odgrywają one, podobnie jak witamina C, istotną rolę w tworzeniu kolagenu.

WITAMINA A

Jest niezbędna do wzrostu kości i odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu osteoblastów (komórek, które budują nową kość) i osteoklastów (komórek, które rozkładają kości, aby można je było naprawić i przebudować).

WITAMINA E

Badania wykazują, że niskie spożycie i niskie stężenie witaminy E w surowicy są związane ze zwiększoną częstością złamań kości u starszych kobiet i mężczyzn.

WITAMINA D3 i WITAMINA K2

Badania pokazują, że witaminy D3 i K2 odgrywają synergiczną rolę w utrzymaniu zdrowych kości.

KWAS FALIOWY

Badania wykazują, że osoby starsze o niskim poziomie witaminy B i kwasu foliowego mają zwiększone ryzyko wystąpienia złamań osteoporotycznych.

WAPŃ

Badania wykazują, że zwiększone spożycie wapnia i wysoki stosunek wapnia do fosforu w diecie mają korzystny wpływ na masę kości. W połączeniu z witaminą D3 wykazano, że uzupełniający wapń zmniejsza ryzyko złamań w stawie biodrowym i innych złamań bezkręgowych.

MAGNEZ

Magnez odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowych kości. Bierze udział w metabolizmie wapnia, syntezie witaminy D3 i integralności tworzenia szkieletowych kości kostnych. Badania pokazują, że suplementacja magnezu może zapobiec złamaniom i znacząco zwiększyć gęstość kości.

POTAS

Badania wykazują pozytywny związek między spożyciem potasu a gęstością kości, co sugeruje, że uzupełniający potas może odgrywać rolę w zapobieganiu osteoporozie.

CYNK

Badania pokazują, że w porównaniu do osób zdrowych pacjenci z osteoporozą mają niższy poziom cynku w surowicy. Przeprowadzone w Iranie randomizowane badanie kliniczne z podwójnie ślepą próbą i placebo wykazało, że kobiety po menopauzie z osteoporozą powinny korzystać z suplementacji cynku.

MANGAN

Mangan wpływa na powstawanie osteoblastów i osteoklastów. To sprawia, że jest niezbędny do prawidłowego wzrostu kości.

BOR

Bor ma duży wpływ na metabolizm wapnia. Badania sugerują, że u kobiet po menopauzie, suplementacja niskiej zawartości boru zapobiega utracie wapnia i demineralizacji kości.

JOD

Niezbędny element do mineralizacji kości. Badania pokazują, że poziom jodu w moczu jest znacznie niższy u kobiet z osteoporozą po menopauzie.

KRZEM

Rosnąca liczba literatury naukowej uznaje, że krzemionka odgrywa istotną rolę w tworzeniu i utrzymywaniu kości. Wykazano, że suplementacja krzemu zwiększa gęstość mineralną kości i poprawia wytrzymałość kości. Krzem może zatem odgrywać ważną rolę w naturalnej profilaktyce i leczeniu osteoporozy.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam również artykuł: “Zapobieganie i naturalna kontrola osteoporozy.”

Źródło: https://www.drrathresearch.org/latest-news/item/92-healthy-connective-tissue-is-the-foundation-of-healthy-bones

Poniżej wysokiej jakości naturalny produkt, do zapobiegania i kontroli osteoporozy. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x