Menu

Zasłabnięcie dwóch zawodniczek reprezentacji Indii Zachodnich podczas meczu krykieta

2 sierpnia, 2021 - Szczepionki
Zasłabnięcie dwóch zawodniczek reprezentacji Indii Zachodnich podczas meczu krykieta

30 czerwca 2021 r., dwa dni przed międzynarodowym meczem krykieta kobiet z Pakistanem, Federacja Indii Zachodnich ogłosiła, że cała drużyna i zarząd został zaszczepiony przeciwko COVID-19. Dwa dni później podczas meczu, zawodniczki Indii Zachodnich – Chinelle Henry i Chedean Nation zasłabły na boisku w odstępie czasowym 10 minut i zostały w trybie pilnym przewiezione do szpitala. Chociaż obie kobiety szczęśliwie wyzdrowiały i wróciły do drużyny, ten dramatyczny incydent wywołał spekulacje na temat tego, czy mogło to być spowodowane szczepieniami, które otrzymała drużyna.

Zasłabnięcie dwóch zawodniczek Indii Zachodnich został zbagatelizowany przez media głównego nurtu, które przedstawiły go jako “dziwny” przypadek. Pomimo tego, że utracie przytomności przez Chinelle Henry podobno towarzyszył napad drgawkowy, który prawdopodobnie trwał, gdy była znoszona z boiska, jak dotąd nie przedstawiono żadnego wiarygodnego wyjaśnienia zasłabnięcia którejkolwiek z zawodniczek.

To że szczepionki przeciw COVID-19 mogą powodować problemy podczas uprawiania sportu, nie jest bynajmniej już tylko teoretyczną możliwością. Na przykład zapalenie serca zostało już potwierdzone jako potencjalny efekt uboczny szczepionek Pfizer i Moderna. Chociaż twierdzi się, że ryzyko to jest rzadkie, ostatnie dowody wskazują, że częstość jego występowania po szczepieniu przeciw COVID-19 może być większa niż wynikało to z wcześniejszych szacunków.

Ponieważ u osób w wieku zaledwie 16 lat, które ćwiczyły po otrzymaniu szczepionki firmy Pfizer, doszło do zatrzymania akcji serca, niektóre kraje obecnie ostrzegają, aby nie ćwiczyć do 48 godzin po otrzymaniu drugiej dawki. Ostatnie badanie sfinansowane przez rząd USA, zignorowane przez media głównego nurtu, stwierdziło że ryzyko związane ze szczepionkami COVID-19 nie są odpowiednio ujawniane.

Nie wiadomo, jaką konkretnie szczepionkę otrzymały zawodniczki Indii Zachodnich, ale zarówno Chinelle Henry, jak i Chedean Nation pochodzą z Jamajki – z kraju, który otrzymał partie szczepionki AstraZeneca. Napady drgawkowe są jednym ze znanych skutków ubocznych zastrzyku AstraZeneca i zostały również zgłoszone po użyciu szczepionek firmy Pfizer i Johnson & Johnson.

Rzadko zdarza się, by świetnie wyszkolony zawodowy sportowiec mdlał podczas trwania meczu. A żeby dwóch sportowców zasłabło na tym samym boisku w ciągu dziesięciu minut, jest to praktycznie niemożliwe. Bezczelne odrzucenie tego incydentu jako czystego zbiegu okoliczności, jak to zasadniczo zrobiły media głównego nurtu, przeczy wszelkiej logice.

Wobec braku jakiegokolwiek wiarygodnego wyjaśnienia, że było inaczej, nie można wykluczyć, że Chinelle Henry i Chedean Nation zasłabły w wyniku otrzymanych szczepień. Szczepionki przeciw COVID-19 są w dalszym ciągu w fazie eksperymentalnej i zostały dopuszczone do użytku poprzez wydanie tak zwanychpozwoleń na użycie w nagłych wypadkach“. Wobec braku długoterminowych danych dotyczących ich bezpieczeństwa twierdzenie, że są one “udowodnione” jako bezpieczne, jest wysoce przedwczesne. Dostępne są już naturalne, oparte na podstawach naukowych metody poprawy odporności i ochrony przed COVID-19. Nie korzystając z nich, rządy narażają zdrowie zarówno sportowców, jak i ludzi na całym świecie.

Polecam również artykuł: “Ryzyko zapalenia serca u nastolatków po szczepionce Pfizer przeciw COVID-19.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/07/the-mysterious-mid-match-collapse-of-two-members-of-the-west-indian-womens-cricket-team

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x