Menu

Poprawa zdrowia poprzez kwasy tłuszczowe omega-3

26 maja, 2019 - Zdrowie komórkowe
Poprawa zdrowia poprzez  kwasy tłuszczowe omega-3

Przez całe życie kwasy tłuszczowe omega-3 odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu optymalnego zdrowia. Są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serca, mózgu, oczu oraz innych organów. Kwasy tłuszczowe omega-3 EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy) są szczególnie ważne, ponieważ organizm ludzki może je wytwarzać tylko w ograniczonych ilościach. Co istotne, badania sugerują, że uzupełnienie naszej diety tymi kluczowymi mikroskładnikami odżywczymi może zapewnić wiele imponujących korzyści dla naszego zdrowia.

Badania wykonane w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci wykazały, że kwasy tłuszczowe omega-3 są pomocne w zapobieganiu i zwalczaniu takich chorób jak, choroby układu krążenia, choroby neurologiczne, nowotwory i inne. Ostatnie badania poszerzyły naszą wiedzę na temat tej ważnej klasy mikroelementów, stwierdzając, że mogą one również pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w przewlekłej chorobie nerek. Ponadto w połączeniu z witaminami z grupy B, mogą zatrzymać rozwój choroby Alzheimera. Te ostatnie wyniki są szczególnie ważne, ponieważ starannie dobrane i odpowiednio wyważone połączenie mikroskładników odżywczych, jest zdecydowanie najskuteczniejszym podejściem do zapewnienia optymalnego zdrowia. Prowadzone od wielu lat badania w Instytucie Badawczym Dr. Ratha wykazały, że najlepsze wyniki osiąga się dzięki zastosowaniu naukowo zaprojektowanych kombinacji mikroskładników odżywczych działających w synergii biologicznej.

Witaminy grupy B i kwasy tłuszczowe omega-3 zapobiegają chorobie Alzheimera

Warto zauważyć, że dodatkowe badanie choroby Alzheimera potwierdza koncepcję synergii mikroskładników odżywczych, sugerując, że witaminy z grupy B mogą chronić przed wyniszczeniem mózgu – ale tylko u osób z wysokimi poziomami omega-3. Badanie przeprowadzane było przez okres dwóch lat a jej wyniki opublikowano w American Journal of Clinical Nutrition. Wzięło w nim udział 168 starszych osób z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi, którym przydzielono tabletkę placebo lub suplement zawierający 800 mcg kwasu foliowego, 20 mg witaminy B6 i 500 mcg witaminy B12.

Badanie wykazało, że korzystne działanie leczenia witaminą B na zanik mózgu obserwowano tylko u pacjentów, którzy mieli wysokie poziomy kwasów tłuszczowych omega-3. Innymi słowy, witaminy z grupy B nie miały żadnego korzystnego wpływu na zanik mózgu u osób z niskim poziomem tych kwasów tłuszczowych.

Badania opublikowane przez Uniwersytet Harvarda w 2009 r. sugerują, że niedobór omega-3 powoduje do 96 000 zgonów rocznie w Stanach Zjednoczonych. Zapewniając optymalne zaopatrzenie w te niezbędne kwasy tłuszczowe i włączając synergistyczne poziomy witamin z grupy B i innych niezbędnych mikroelementów, może być jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić i chronić swoje zdrowie.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2015/07/enhancing-and-protecting-your-health-by-ensuring-an-optimum-supply-of-omega-3-fatty-acids

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x