Menu

Dr Rath przesyła list otwarty do Antonio Guterresa – Sekretarza Generalnego ONZ

3 maja, 2021 - Edukacja zdrowotna
Dr Rath przesyła list otwarty do Antonio Guterresa – Sekretarza Generalnego ONZ

liście otwartym wysłanym niedawno do Antonio GuterresaSekretarza Generalnego ONZ, dr Matthias Rath opisuje katastrofalną strategię, za pomocą której, pod osłoną globalnej walki z pandemią koronawirusa, kilka krajów eksportujących leki próbuje zmusić cały świat do długoterminowej zależności gospodarczej i politycznej. Wzywając ludzi i rządy całego świata do przeciwstawienia się temu potwornemu rozwojowi sytuacji, dr Rath podsumowuje przełom naukowy, który może pomóc w zakończeniu pandemii koronawirusa. Wyznaczając globalną strategię zdrowia publicznego, aby zapobiec „kolonializmowi farmaceutycznemu” i chronić wysiłki ONZ na rzecz globalnej równości, dr Rath przedstawia strategiczny plan stworzenia „Świata bez chorób”, opartego na naturalnej edukacji zdrowotnej i medycynie roślinnej.

List otwarty dr Ratha opisuje, w jaki sposób w wyniku przełomowych dowodów naukowych opublikowanych przez naukowców z Instytutu Badawczego dr Ratha wszystkie kluczowe szlaki infekcji koronawirusa – w tym jego mutacje – można teraz w naturalny sposób zablokować przy użyciu określonych kombinacji mikroelementów. Skuteczność i bezpieczeństwo tego nowego podejścia kontrastuje ze znaczącymi zagrożeniami wynikającymi z niedostatecznie przetestowanymi nowymi szczepionkami, które są obecnie promowane jako „jedyne” rozwiązanie pandemii. Jak pokazała Fundacja Zdrowia dr Ratha w swoim międzynarodowym Ruchu Życia, wiedza naukowa na temat tego, jak mikroskładniki odżywcze mogą promować zdrowie i ratować życie, może być natychmiast wykorzystana na całym świecie, w tym w najodleglejszych wioskach i najbiedniejszych krajach na Ziemi.

Zapobieganie kolonializmowi farmaceutycznemu

Opierając się na naukowym przełomie w zakresie mikroelementów, dr Rath stwierdza, że każdy, kto promuje strategię “szczepionki” jako jedyne rozwiązanie pandemii, rozpowszechnia “fałszywe wiadomości”. Politycy wdrażający strategię “szczepionki”, zamiast działać w interesie ludzi na całym świecie, po prostu wspierają kolonializm farmaceutyczny. Kolonializm farmaceutyczny, będący najohydniejszą formą kolonializmu, ukrywa się pod zwodniczą zasłoną “dobroczynności”, w ramach której bogate kraje eksportujące farmaceutyki przedstawiają się jako kraje “pomagające” ludziom żyjącym w biednych krajach. W rzeczywistości jednak, eksport opatentowanych leków do krajów rozwijających się ma wpływ niewielki a często nie ma żadnego wpływu na najbardziej powszechne i palące problemy zdrowotne, z którymi borykają się mieszkańcy tych regionów, takie jak niedożywienie, niedobory odpornościowe powodujące podatność na choroby zakaźne oraz inne choroby związane z niedoborami żywieniowymi.

Chociaż korzyści zdrowotne płynące z eksportu leków wartych wiele miliardów dolarów do krajów rozwijających się są ograniczone, mają one również poważne długoterminowe konsekwencje gospodarcze i społeczne. Krótko mówiąc, systematycznie drenują i tak już ograniczone zasoby ekonomiczne biednych krajów i pozbawiają ich możliwości rozwoju gospodarczego i godnego życia dla swoich obywateli. Poprzez promowanie na całym świecie opartych na nauce naturalnych metod leczenia, Organizacja Narodów Zjednoczonych mogłaby pomóc w zapobieganiu kolonializmowi farmaceutycznemu i podjąć ważne kroki w kierunku osiągnięcia globalnej równości.

Stworzenie “świata bez chorób”

Jak wyjaśnia w liście otwartym dr Rath, stworzenie “Świata bez chorób” jest możliwe tylko poprzez wdrożenie programów zapewniających naturalną edukację zdrowotną i medycynę roślinną dla wszystkich ludzi na świecie. Aby osiągnąć ten cel, niezbędne strategie obejmują uczynienie opartego na nauce naturalnego podejścia do zdrowia prawem człowieka oraz zburzenie sztucznego muru pomiędzy żywnością a medycyną.

W przyszłości rolnictwo nie będzie się już skupiać tylko na dostarczaniu żywności dla ludzi na świecie, aby zapobiec podstawowemu głodowi. Zamiast tego, rolnicy staną się promotorami nowoczesnej medycyny, uprawiając na skalę przemysłową rośliny o udowodnionych właściwościach zdrowotnych. W takim świecie, ścisły związek pomiędzy mikroelementami pochodzenia roślinnego, optymalnym funkcjonowaniem komórek i zapobieganiem chorobom stanie się istotnym tematem na każdym poziomie edukacji. Ogrody szkolne i społeczne będą zakładane w każdym mieście, miasteczku i wiosce na naszej planecie.

Prosimy o wsparcie listu otwartego dr Ratha poprzez samodzielne napisanie e-maila do Antonio Guterresa. Jego adresy e-mail znajdują się poniżej. Położenie kresu kolonializmowi farmaceutycznemu i stworzenie “Świata bez chorób” będzie możliwe tylko wtedy, gdy staniemy razem i zażądamy, by prawa do zdrowia i życia były dostępne dla wszystkich ludzi, zarówno bogatych, jak i biednych.

Adresy e-mail Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa:

guterres@unhcr.ch / sgcentral@un.org / sg@un.org / antonio.guterres@un.org

Polecam również artykuł: “Wprowadzane paszporty szczepień to segregacja społeczna.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/03/dr-rath-sends-open-letter-to-un-secretary-general-antonio-guterres

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiąz
uje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x