Menu

Jak chronić się przed promieniowaniem elektromagnetycznym

19 kwietnia, 2020 - Promieniowanie
Jak chronić się przed promieniowaniem elektromagnetycznym

W dzisiejszych czasach urządzenia elektroniczne, takie jak laptopy, tablety i telefony komórkowe, emitują promieniowanie elektromagnetyczne (EMF). Unikanie skutków promieniowania elektromagnetycznego nie jest łatwe, ponieważ emitujące je urządzenia mobilne są wszędzie. Istnieje jednak wiele sposobów na ochronę siebie, bez rezygnacji ze swoich urządzeń. 

Promieniowanie jest wykładniczo silniejsze w miarę zbliżania się do jego źródła. Dlatego wielu producentów telefonów komórkowych zaleca trzymanie telefonu komórkowego w odległości co najmniej kilku centymetrów od ciała.

Opcje ochrony przed promieniowaniem elektromagnetycznym

Aby uchronić się przed promieniowaniem elektromagnetycznym (EMF), powinno się:

  1. Zmniejszyć ilość źródeł promieniowania.
  2. Skrócić czas ekspozycji promieniowania.
  3. Zwiększyć odległość od źródeł promieniowania.
  4. Używać przewodowych akcesoriów.
  5. Zastosować ekranowanie elektromagnetyczne.
  6. Włączyć do diety odpowiednie mikroskładniki odżywcze.

Zmniejsz ilość źródeł promieniowania

Im więcej urządzeń posiadasz i używasz, tym bardziej narażasz się na działanie promieniowania. Wiele urządzeń ma teraz możliwość łączenia się z aplikacjami za pomocą częstotliwości bezprzewodowych, a to emituje promieniowanie.

Jedna pszczoła cię nie skrzywdzi, ale rój pszczół może już krzywdę wyrządzić.

Mimo, że pozbycie się źródeł promieniowania EMF jest najbardziej skuteczną opcją pozbycia się promieniowania elektromagnetycznego, to całkowite rozłączenie jest prawie niemożliwe.

Nawet jeśli pozbędziesz się wszystkich swoich urządzeń elektronicznych, nadal istnieje promieniowanie elektromagnetyczne w środowisku, dzięki hot spotom WiFi, wieżom telefonów komórkowych i ludziom wokół ciebie łączącym się z siecią bezprzewodowo.

Skróć czas ekspozycji promieniowania

Narażenie na promieniowanie wymaga czasu. Jest to strumień energii, który z czasem może subtelnie wpływać na Twoje komórki. Krótka ekspozycja może nie wpływać negatywnie na Twój organizm, ale długa ekspozycja już tak.

Skorzystaj z tej wiedzy, używając telefon komórkowy tylko wtedy, gdy jest to potrzebne i wyłączaj komputer, gdy nie jest on używany. W miarę możliwości rób przerwy w korzystaniu z urządzeń elektrycznych.

Zwiększ odległość od źródeł promieniowania

Im dalej znajdujesz się od źródła promieniowania, tym mniej jesteś narażony na jego moc. Jeśli chcesz się chronić, powinieneś zachować przynajmniej niewielką odległość między sobą a źródłem promieniowania.

Nawet niewielki wzrost przestrzeni między tobą a telefonem komórkowym, tabletem itp. może mieć ogromne znaczenie. Jest tak, ponieważ promieniowanie jest zgodne z prawem odwrotnych kwadratów. Zasada ta głosi, że natężenie promieniowania maleje odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości. Czyli dwukrotne zwiększenie odległości osłabia promieniowanie czterokrotnie, czterokrotne – szesnastokrotnie itd. Zatem nawet nieznaczne odsunięcie się od źródła promieniowania gwałtownie zmniejsza dawkę, jaką otrzymujemy

Używaj przewodowych akcesoriów

Technologia zaszła tak daleko, że wszystko może teraz działać bez wtyczki: myszy komputerowe, słuchawki, internet, telefony, klawiatury, monitory, głośniki… lista jest długa.

Niestety urządzenia bezprzewodowe emitują promieniowanie elektromagnetyczne w powietrzu wokół ciebie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest używanie akcesoriów przewodowych.

Spróbuj użyć przewodowej klawiatury, myszy, słuchawek, głośników i kabla Ethernet zamiast opcji WiFi i Bluetooth.

Zastosuj ekranowanie elektromagnetyczne

Można chronić się przed promieniowaniem elektromagnetycznym z mobilnych urządzeń elektronicznych, używając odpowiednich produktów (dostępnych na rynku) do ekranowania (tłumienia) pól elektromagnetycznych, które mogą absorbować i rozpraszać promieniowanie między tobą a jego źródłem. Ekranowanie zmniejsza narażenie na promieniowanie elektromagnetyczne (EMF) emitowane przez urządzenia mobilne, takie jak laptopy , tablety i telefony komórkowe.

Włącz do diety odpowiednie mikroskładniki odżywcze

Chociaż wszyscy powinni zachować ostrożność i unikać nadmiernego promieniowania, nie zawsze jest to możliwe. Dlatego ważne jest włączenie do diety codziennego schematu mikroskładników odżywczych.

Witaminy C, A i E

Witamina C ma największe znaczenie w zapobieganiu genetycznym uszkodzeniom chromosomów, a także w ochronie komórek szpiku kostnego. Działa również synergistycznie z przeciwutleniaczami, takimi jak witaminy A i E, aby zapobiec wywołanej przez promieniowanie śmierci zdrowych komórek i wywołać śmierć komórek (apoptozę) w uszkodzonych komórkach.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Jest wyjątkowy w zapewnianiu ochrony szybko dzielącym się komórkom układu trawiennego i szpiku kostnego oraz zmniejszaniu szkodliwych skutków oddziaływania promieniowania.

Kwercetyna

Zapewnia dojście do chromosomów i mitochondrialnego DNA.

Resweratrol

Chroni najbardziej wrażliwe na promieniowanie tkanki w wątrobie i narządach trawiennych.

Kurkumina

Chroni normalne komórki przed uszkodzeniem popromiennym, jak również zwiększa aktywność genów odpowiedzialnych za ochronę komórek.

Inne składniki odżywcze

Wiadomo, że N-acetylocysteina (NAC) działa synergistycznie z witaminą C i E w celu ochrony komórek, nawet gdy jest przyjmowana natychmiast po ekspozycji na promieniowanie. Minerały takie jak cynk i mangan są także ważnymi kofaktorami w naturalnej ochronie przeciwutleniaczy. Wiadomo, że cynk selektywnie chroni szpik kostny, a zwłaszcza krwinki czerwone. Cynk i mangan razem zapewniają silną ochronę komórkowym mitochondriom.

Podsumowanie

Masz do wyboru kilka opcji ochrony siebie i swoich bliskich. Jeśli czujesz się niekomfortowo z narażeniem na promieniowanie elektromagnetyczne, powinieneś podjąć odpowiednie kroki, opisane powyżej, aby poczuć się bardziej komfortowo.

Ostatecznie to Ty decydujesz, czy chcesz chronić się przed narażeniem na promieniowanie elektromagnetyczne. 

Źródło: https://www.defendershield.com/learn/protect-electromagnetic-radiation

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x