Menu

ONZ uważa, że kryzys gospodarczy spowodowany przez koronawirusa, może zabić więcej dzieci, niż sam wirus

28 kwietnia, 2020 - Zdrowie dzieci
ONZ uważa, że kryzys gospodarczy spowodowany przez koronawirusa, może zabić więcej dzieci, niż sam wirus

Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzegła w czwartek, że kryzys gospodarczy spowodowany przez koronawirusa może być bardziej niebezpieczny dla dzieci, niż sam wirus. Organizacja ta informuje, że w 2020 r. setki tysięcy dzieci może umrzeć, a dziesiątki milionów pogrążyć się w ubóstwie.

Kluczowe fakty

Świat prawdopodobnie stoi w obliczu najgorszego kryzysu gospodarczego od czasu Wielkiego Kryzysu z lat 1929-1933. Urzędnicy ONZ twierdzą, że skutki finansowe obecnego kryzysu mogą mieć druzgocący wpływ na dzieci na całym świecie, po przez ograniczenia zdolności rodzin do zapewnienia niezbędnej żywności i opieki zdrowotnej.

ONZ szacuje, że od 42 do 66 milionów dzieci może popaść w ubóstwo w wyniku koronawirusa i może prowadzić do niedożywienia i wzrostu chorób, którym można zapobiegać. W ubiegłym roku w skrajnym ubóstwie żyło już około 386 milionów dzieci.

Może to spowodować setki tysięcy dodatkowych zgonów dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia i odwrócić postęp poczyniony w ciągu ostatnich kilku lat, w zakresie zmniejszania śmiertelności niemowląt.

Według ONZ obciążenie systemów opieki zdrowotnej spowodowane przez koronawirusa, uniemożliwiło rodzinom dostęp do standardowej opieki zdrowotnej.

Według doniesień ONZ w 150 krajach, w których szkoły są zamknięte, prawie 369 milionów dzieci zostało pozbawionych ciepłych posiłków.

Według ONZ przemoc ze strony opiekunów jest najczęstszą formą przemocy, jakiej doświadczają dzieci, a stres związany z kwarantanną może zwiększyć ryzyko przemocy domowej w rodzinach, czyniąc dom niebezpiecznym miejscem dla niektórych dzieci.

Podejście Medycyny Komórkowej

Reakcje rządu na epidemię koronawirusa spowodowały obecnie zamknięcie w domach ponad jednej trzeciej populacji planety. Życie społeczne jest zakłócane, odbierane są podstawowe prawa obywatelskie, a szkody gospodarcze występują w niespotykanych proporcjach.

Mimo to ani tak zwani „eksperci”, ani politycy, nie udzielają ludziom najbardziej podstawowych i potencjalnie ratujących życie – porad zdrowotnych: Optymalne spożycie witamin i innych niezbędnych mikroelementów jest kluczowym środkiem do wzmacniania układu odpornościowego. Ten fakt naukowy, udokumentowany w niezliczonych podręcznikach biologii i biochemii na całym świecie, jest zasadniczo nieobecny w żadnym zaleceniu dotyczącym zdrowia publicznego.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam zapoznanie się z listem otwartym dr Ratha.

Źródła:

  1. https://www.dr-rath-foundation.org/2020/04/united-nations-says-economic-downturn-caused-by-coronavirus-could-kill-more-children-than-virus-itself 
  2. https://www.forbes.com/sites/carlieporterfield/2020/04/16/un-coronavirus-depression-could-kill-hundreds-of-thousands-of-children-this-year/#1687ec3f3e16

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Przemysł farmaceutyczny domaga się dofinansowania na walkę z koronawirusem | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] Polecam również artykuł: ONZ uważa, że kryzys gospodarczy spowodowany przez koronawirusa, może zabić więcej dzieci, niż… […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x