Menu

Przemysł farmaceutyczny domagał się dofinansowania na walkę z koronawirusem

7 maja, 2020 - Przemysł farmaceutyczno-chemiczny
Przemysł farmaceutyczny domagał się dofinansowania na walkę z koronawirusem

Branża farmaceutyczna kierująca wysiłkami na rzecz walki z koronawirusem ostrzegają rządy o potrzebie wzmocnieniu koordynacji i zapewnieniu znacznych funduszy na leczenie pacjentów oraz szczepionki, których testy mają być wdrażane szybciej i uczciwie. David Loew, wiceprezes Sanofi Pasteur, producent szczepionek, powiedział, że potrzebują od rządu otrzymać szybkiego zobowiązania w wysokości „miliardów” dolarów, aby zagwarantować zakupy najbardziej obiecujących szczepionek eksperymentalnych, nawet przed ostatecznym dowodem, że działają. Sam przemysł farmaceutyczny nie jest w stanie zapewnić finansowania wszystkich inwestycji potrzebnych do zagwarantowania miliardów dawek szczepionek – powiedział Loew w wywiadzie.

Menedżerowie obawiają się, że bez większego finansowania i naukowych wskazówek, jak sprawiedliwie rozdzielić dostawy, nie będą w stanie kupić wystarczających surowców, wspierać produkcji istniejących leków i szybko zwiększać zdolności do zaspokojenia globalnego popytu na produkty medyczne. Podczas ostatniego szczytu grupy G20, ministrowie zdrowia nie wydali deklaracji solidarności z biedniejszymi krajami, pod kątem dostępności do zasobów medycznych.

Seth Berkley, szef organizacji GAVI, która specjalizuje się w finansowaniu i dystrybucji szczepionek dla najbardziej potrzebujących społeczności, powiedział: „To jest problem globalny. Potrzebujemy porozumienia w sprawie globalnego dostępu i produkcji szczepionek, aby kupować bardzo duże ilości po niskich cenach, w celu ich dystrybucji w krajach o niskich dochodach.”

David Loew powiedział, że międzynarodowa grupa naukowców powinna zalecić sposób przydzielania produktów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne, w zależności od rozprzestrzeniania się infekcji. „Potrzebna jest ogólnoświatowa solidarność. Jeśli nie, “pandemia” dotknie niektóre regiony silniej niż inne i doprowadzi do migracji”.

Koalicja non-profit na rzecz innowacji w zakresie gotowości epidemiologicznej zebrała do tej pory 765 mln USD. Jej celem jest jednak uzbieranie kwoty 2 mld USD na badania i rozwój nad szczepionką na koronawirusa.

Obawy branży farmaceutycznej dot. koronawirusa

Branża farmaceutyczna obawia się, że koronawirus może pójść w ślady poprzednich epidemii chorób zakaźnych, zwłaszcza Eboli i pandemii grypy z 2009 roku. Gdy bezpośrednie kryzysy zakończyły się, a firmy farmaceutyczne walczyły o utrzymanie rozwoju potencjalnych leków i szczepionek na przyszłe wybuchy epidemii, po tym, jak rządy zmniejszyły finansowanie.

Christophe Weber, dyrektor generalny Takeda, japońskiej firmy zajmującej się lekami i szczepionkami, powiedział: „Społeczeństwo będzie musiało sfinansować tę ogromną inwestycję. Mój strach jest taki sam, jak po pandemii grypy, kiedy to minęło zainteresowanie lekami i szczepionkami.”

Yusuf Hamied, Szef Cipla, indyjskiej firmy zajmującej się lekami generycznymi, ostrzegł, że rządy muszą również wspierać producentów, oferując zakupy na dużą skalę istniejących leków, takich jak hydroksychlorochina, które mogą okazać się przydatne w zwalczaniu koronawirusa. „Nie możemy sami ponieść wszystkich kosztów” – powiedział.

Podejście Medycyny Komórkowej

W ostatnich latach witaminy, a także niektóre inne mikroelementy, okazały się lepsze od opatentowanych leków farmaceutycznych przeciwko prawie wszystkim chorobom ludzkim – w tym chorobom serca, rakowi i wielu chorobom zakaźnym. W rezultacie ludzie na całym świecie coraz bardziej domagają się dostępu do naturalnych terapii opartych na nauce, niż toksycznych leków syntetycznych.

Grupa inwestycyjna przemysłu farmaceutycznego ponosi obecnie ogromne straty finansowe. Aby nie dopuścić do upadku, próbuje uzyskać bezpośredni dostęp do szczebli wykonawczych rządów na całym świecie i narzucić kontynuację ich pracy, poprzez wdrożenie globalnych przepisów dotyczących sytuacji kryzysowych.

Źródła:

  1. https://www.dr-rath-foundation.org/2020/04/pharma-industry-demands-billions-from-governments-to-fund-coronavirus-treatments-vaccines
  2. https://www.ft.com/content/000a129e-780e-11ea-bd25-7fd923850377

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x