Menu

Jak obniżyć wysokie ciśnienie krwi

24 lutego, 2019 - Nadciśnienie
Jak obniżyć wysokie ciśnienie krwi

Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że na całym świecie około 40 procent dorosłych w wieku powyżej 25 lat miało wysokie ciśnienie krwi w 2008 roku. Nazywane jest jako “cichy zabójca”, ponieważ większość osób dotkniętych tą chorobą nie doświadcza żadnych objawów. Szacuje się, że wysokie ciśnienie krwi powoduje około 7,5 miliona zgonów każdego roku. Jednak na podstawie badań Dr. Ratha dotyczących medycyny komórkowej wiemy, że główną przyczyną tego poważnego problemu zdrowotnego jest przewlekły niedobór mikroelementów w komórkach ścian tętnic. Przez korygowanie tego niedoboru staje się możliwe kontrolowanie nadciśnienia w sposób naturalny, bez leków.

Czym jest wysokie ciśnienie krwi?

Znane również jako nadciśnienie tętnicze, wysokie ciśnienie krwi jest stanem, w którym siła krwi pchana do ścian naczyń krwionośnych jest zbyt wysoka.

Pomiar ciśnienia krwi polega na pomiarze ciśnienia skurczowego i ciśnienia rozkurczowego. Ciśnienie skurczowe (najwyższa liczba) to ciśnienie w tętnicach, gdy serce kurczy się. Ciśnienie rozkurczowe (mniejsza liczba) to ciśnienie w tętnicach, gdy serce rozluźnia się między uderzeniami. Oba te odczyty są mierzone w milimetrach słupa rtęci (mmHG).

Podczas gdy ciśnienie krwi może się znacznie różnić w ciągu dnia, normalne ciśnienie krwi, gdy ktoś jest zrelaksowany, uważa się za 120/80 lub mniej. Osoby z odczytem wyższym niż 140/90, uważa się, że mają wysokie ciśnienie krwi.

Kiedy ciśnienie krwi jest zbyt wysokie, powoduje dodatkowe obciążenie nie tylko naczyń krwionośnych, ale także serca, mózgu, oczu, nerek i innych narządów. Może to ostatecznie zwiększyć ryzyko poważnych i potencjalnie zagrażających życiu stanów, takich jak zawały serca, udary, niewydolność serca, choroby nerek i inne problemy.

W przypadku ciężkiego nadciśnienia tętniczego z odczytem 180/120 lub powyżej mogą wystąpić objawy, takie jak bóle głowy, trudności w oddychaniu, krwawienia z nosa, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej lub krew w moczu. Ciężkie nadciśnienie tętnicze wymaga pilnej pomocy medycznej, ponieważ niesie ze sobą wysokie ryzyko wystąpienia zagrożenia życia.

Czynniki ryzyka dla wysokiego ciśnienia krwi

Jest wiele do zrobienia, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju wysokiego ciśnienia krwi. Na przykład badania wyraźnie pokazują, że osoby z nadwagą lub otyłością są bardziej narażone na wysokie ciśnienie krwi niż ludzie o normalnej wadze.

Brak aktywności fizycznej jest innym znanym czynnikiem ryzyka. Wykazano, że osoby aktywne fizycznie mają mniejsze ryzyko nie tylko wysokiego ciśnienia krwi, ale także wielu innych problemów zdrowotnych.

Palenie tytoniu szczególnie zwiększa ryzyko rozwoju wysokiego ciśnienia krwi. Broniąc się przed toksycznymi cząsteczkami znajdującymi się w dymie papierosowym, organizm zużywa swoją ilość przeciwutleniaczy. Badania pokazują, że poziomy przeciwutleniaczy we krwi, takie jak witamina C i witamina E, są znacznie zmniejszone u palaczy.

Długotrwały stres psychiczny jest kolejnym czynnikiem ryzyka wysokiego ciśnienia krwi. Wielu lekarzy nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że podstawowy mechanizm biochemiczny tego zjawiska jest dość dobrze poznany. Podczas stresu fizycznego lub emocjonalnego organizm wytwarza wysokie ilości adrenaliny – hormonu stresu. Dla każdej cząsteczki wytwarzanej adrenaliny organizm musi dostarczyć jedną cząsteczkę witaminy C jako katalizator. Tak więc, długotrwały stres fizyczny lub emocjonalny może prowadzić do poważnego wyczerpania rezerwuaru organizmu tego ważnego mikroelementu. Jak zobaczymy dalej, witamina C odgrywa kluczową rolę w ochronie przed wysokim ciśnieniem krwi.

Medycyna komórkowa zna przyczyny wysokiego ciśnienia krwi

Leczenie farmakologiczne nadciśnienia, takie jak beta-blokery i leki moczopędne, rozwiązuje tylko objawy tego stanu. Obniżając ciśnienie krwi, nie korygują pierwotnej przyczyny. W przeciwieństwie do przełomowego podejścia medycyny komórkowej dr Ratha, które bezpośrednio rozwiązuje podstawy problemu, czyli niedobory mikroelementów.

Każdy z następujących pięciu mikroelementów odgrywa zasadniczą rolę w zapobieganiu i normalizacji wysokiego ciśnienia krwi. Nawet lepiej, gdy są stosowane razem, mają wówczas efekt synergiczny.

ARGININA

Kluczowy aminokwas arginina odgrywa ważną rolę w produkcji cząsteczki znanej jako tlenek azotu. Tlenek azotu zwiększa elastyczność ścian tętnic i pomaga normalizować wysokie ciśnienie krwi.

WITAMINA C

Kluczowy mikroelement dla stabilności naczyń krwionośnych. Witamina C zwiększa produkcję prostacykliny, cząsteczki, która rozluźnia ściany naczyń krwionośnych i pomaga utrzymać lepkość krwi na optymalnych poziomach.

MAGNEZ

Minerał znany jako “antagonista wapnia natury”, magnez jest niezbędny do optymalnej równowagi mineralnej w komórkach ścian naczyń krwionośnych. Optymalny bilans mineralny jest wstępnym warunkiem relaksacji ścian tętnic.

L-LIZYNA i L-PROLINA

Te dwa aminokwasy pomagają chronić ściany tętnic i zapobiegają powstawaniu złogów miażdżycowych. Ponieważ miażdżyca jest powiązana z wysokim ciśnieniem krwi, lizyna i prolina są niezbędne do zapobiegania i korygowania tego stanu zdrowia.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/05/how-to-lower-high-blood-pressure-using-natural-approaches

Polecam również artykuł “Naturalna likwidacja wysokiego ciśnienia krwi”.

Poniżej wysokiej jakości naturalne produkty, do obniżenia wysokiego ciśnienia krwi. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) – publikacje naukowe | Medycyna Komórkowa
2 miesięcy temu

[…] Polecam również artykuł: “Jak obniżyć wysokie ciśnienie krwi.” […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x