Menu

Naturalne zapobieganie miażdżycy

24 lutego, 2019 - Choroby serca, Miażdżyca, Układ krążenia
Naturalne zapobieganie miażdżycy

Choroba sercowo-naczyniowa jest zabójcą numer jeden na świecie. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia co roku umiera na nią 17,7 miliona ludzi. Cztery na pięć z tych zgonów są wynikiem złogów miażdżycowych w tętnicach prowadzących do ataków serca i udarów mózgu. Podczas gdy medycyna konwencjonalna nie zapobiega wzrostowi epidemii w zakresie występowania tego problemu zdrowotnego, podejście Dr. Ratha w zakresie medycyny komórkowej zapewnia rewolucyjny przełom w zrozumieniu jego podstawowej przyczyny. Poprzez prawidłowe zajęcie się przyczyną problemu, możliwe jest obecnie zapobieganie miażdżycowej chorobie sercowo-naczyniowej i wynikające z tego ratowanie milionów istnień ludzkich.

Czym jest miażdżyca?

Miażdżyca jest chorobą, w której w ścianach tętnic gromadzą się cząsteczki tłuszczowe i inne substancje. Jeśli nagromadzenie tego materiału staje się poważne, tętnice mogą zostać zwężone do tego stopnia, że przepływ krwi przez nie jest niebezpiecznie utrudniony. Zatkanie tętnic wieńcowych zwiększa ryzyko ataków serca, podczas gdy zatkanie tętnic dostarczających krew do mózgu zwiększa ryzyko udarów.

Medycyna konwencjonalna postrzega podwyższony poziom cholesterolu we krwi jako główny czynnik ryzyka rozwoju miażdżycy. W rezultacie, w ciągu ostatnich trzech dekad, przemysł farmaceutyczny był w stanie zbudować wielomiliardowy światowy biznes na sprzedaży statyny, aby sztucznie obniżyć poziom cholesterolu. Ale jak zobaczymy dalej, wysoki poziom cholesterolu nie jest przyczyną chorób sercowo-naczyniowych, jest po prostu jego konsekwencją.

Prawdziwa przyczyna miażdżycy

Badania dr Ratha dowiodły, że miażdżycowa choroba sercowo-naczyniowa jest wczesną formą szkorbutu związanego z niedoborem witaminy C. W przeciwieństwie do zwierząt, ludzie rozwijają choroby serca, ponieważ ich ciała nie mogą wytwarzać witaminy C. Ponadto uzyskują jej niewystarczającą ilość w codziennej diecie. Spośród wielu funkcji w organizmie, witamina C odgrywa ważną rolę w syntezie kolagenu – kluczowej cząsteczki stabilności dla ścian tętnic i ogólnie dla tkanki łącznej.

Podczas gdy dieta ludzka zwykle zapewnia wystarczającą ilość witaminy C, aby zapobiec szkorbutowi, nie jest to wystarczające, aby zagwarantować stabilne ściany tętnicy. W wyniku ciągłego codziennego pompowania serca i niedostatecznej podaży witaminy C w ścianach tętnic rozwijają się miliony drobnych pęknięć i uszkodzeń. Następstwem tego zwiększona jest produkcja cholesterolu i inne czynniki naprawiające te uszkodzenia.

Spośród wszystkich tych czynników ryzyka najważniejsza jest molekuła znana jako Lipoproteina (a). Działa ona jako cząsteczka naprawy transportującej tłuszcz, która kompensuje strukturalne osłabienie ściany tętnicy. W przypadku przewlekłego niedoboru witaminy C, proces uszkodzenia i naprawy tętnic staje się ciągły. Przekroczenie procesu naprawy ostatecznie prowadzi do ciężkiej miażdżycy i występowania zawałów serca i udarów mózgu.

Tak więc prawdziwym winowajcą miażdżycy nie jest cholesterol, ale brak witaminy C. Z tego wynika, że kluczem do zapobiegania atakom serca i udarom jest optymalna podaż witaminy C i innych mikroelementów wspomagających kolagen. Zapewnienie właściwego spożycia tych mikroelementów pomaga utrzymać ściany tętnicy w stanie optymalnej naprawy.

Zalecenia dr Ratha dotyczące zapobiegania miażdżycy

Oprócz podstawowych zaleceń dotyczących zdrowia komórkowego, dr Rath zaleca, aby pacjenci z istniejącą chorobą miażdżycową lub zagrożeni chorobą przyjmowali następujące mikroelementy w wyższych dawkach:

Witamina C

Zapewnia ochronę i wspomaga naturalne gojenie się ściany tętnicy.

L-Prolina

Wspomaga produkcję kolagenu i stabilność ściany tętnicy.

L-lizyna

Wspomaga produkcję kolagenu i stabilność ściany tętnicy.

Witamina E

Zapewnia ochronę antyoksydacyjną.

Miedź

Podtrzymuje stabilność ściany tętnicy poprzez usprawnione sieciowanie cząsteczek kolagenu.

Witamina B6 wraz z kwasem foliowym i betainą

Chroni przed zwiększonym poziomem homocysteiny (czynnik ryzyka choroby wieńcowej).

Witamina D3

Optymalizuje metabolizm wapnia i odwraca proces osadzania się wapnia w ścianie tętnicy.

Siarczan chondroityny

Wspomaga stabilność ściany tętnicy, działając jako “cement” dla tkanki łącznej.

N-Acetyloglukozamina

Wspomaga stabilność ściany tętnicy, działając jako “cement” dla tkanki łącznej.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/06/how-to-prevent-cardiovascular-disease-naturally-without-drugs

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x