Menu

Mikroskładniki odżywcze mogą zwalczyć raka nerki

27 marca, 2019 - Nowotwór, Rak
Mikroskładniki odżywcze mogą zwalczyć raka nerki

Na całym świecie rak nerki jest jednym z 10-ciu najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn i kobiet. Guzy nerek mogą być łagodne (nienowotworowe) lub złośliwe (nowotworowe). Ponieważ mają tendencję do szybkiego wzrostu bez żadnych specyficznych objawów, są zwykle usuwane przed wykonaniem biopsji diagnostycznej. Mężczyźni są dwukrotnie bardziej narażeni na raka nerki niż kobiety. Powszechne czynniki ryzyka raka nerki obejmują palenie tytoniu i otyłość. Ponadto narażenie na substancje chemiczne, takie jak benzen, azbest i niektóre pestycydy. Ryzyko rozwoju raka nerki wzrasta, gdy ma się rodzinną historię choroby na nadciśnienie, chłoniaka lub raka nerki.

Istnieją różne typy komórek, które powodują raka nerki. Jednakże najczęstszą przyczyną nowotworów złośliwych nerek jest rak nerkowokomórkowy (RCC). Najczęstsze objawy to krew w moczu, ból brzucha, pleców lub boków, utrata masy ciała i nieprawidłowa morfologia krwi. Komórki nowotworowe rozprzestrzeniają się odrywając się od guza i przemieszczając się przez naczynia limfatyczne do pobliskich węzłów chłonnych. Mogą również rozprzestrzeniać się przez naczynia krwionośne do płuc, kości lub wątroby. Ze względu na brak specyficznych objawów, 20-30% pacjentów ma już przerzuty raka w momencie rozpoznania, co zmniejsza ich pięcioletnie przeżycie do 60%.

Mikroskładniki odżywcze wywołują opoptozę

Instytut Badawczy dr Ratha wykonał badania skuteczności działania konkretnej kombinacji mikroskładników odżywczych na komórki raka nerki. Wyniki wskazują, że mikroskładniki odżywcze są w stanie wywołać apoptozę w ponad 90% komórek nowotworowych, zachowując zdrowe komórki. Apoptoza jest naturalnym procesem zaprogramowanej śmierci komórki.

Wiadomo, że komórki rakowe rozprzestrzeniają się przez niszczenie otaczającej tkanki łącznej za pomocą specyficznych enzymów rozkładających kolagen, zwanych metaloproteinazami macierzy (MMP). Poprzednie badania wykazały, że specyficzna mieszanka mikroelementów, która zawiera witaminę C, lizynę, prolinę i ekstrakt z zielonej herbaty, może blokować enzymy rozkładające kolagen, znane jako metaloproteinazy macierzy (MMP). Enzymy MMP są niezbędne do rozprzestrzeniania się raka. We wczesnych fazach rozwoju raka organizm próbuje wytworzyć wewnętrzne inhibitory tkanek enzymów MMP, aby spowolnić rozprzestrzenianie się raka. Zaobserwowano, że synergistyczna mieszanka mikroskładników odżywczych była prawie w 100% skuteczna w hamowaniu najbardziej powszechnych rodzajów MMP w przerzutach raka nerki (MMP-2 i MMP-9). W innym badaniu oceniona została zdolność mieszanki mikroskładników odżywczych do indukowania śmierci (apoptoza) raka nerkowokomórkowego. Wyniki wskazują, że te mikroskładniki odżywcze są skuteczne w indukowaniu apoptozy i redukowaniu dalszego wzrostu komórek nowotworowych.

Ponieważ nowotwory nerek są zwykle dość duże w momencie diagnozy, najczęstszą konwencjonalną metodą leczenia jest usunięcie całej nerki, a następnie stosowanie chemioterapii i radioterapii. Takie leczenie wiąże się jednak z poważnymi skutkami ubocznymi. Rak nerkowokomórkowy jest szczególnie trudny do leczenia, gdyż może stać się oporny na konwencjonalne metody leczenia. Badania Instytutu Dr Ratha wykazały, że mikroskładniki odżywcze mogą być skuteczne zarówno w profilaktyce raka nerki, jak i w naturalnym procesie leczenia.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2019/03/micronutrients-fight-kidney-cancer-in-many-ways

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x