Menu

Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej powoduje niedobór witaminy D

26 marca, 2019 - Niedobór witaminy D
Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej powoduje niedobór witaminy D

Nowy przegląd kliniczny opublikowany w czasopiśmie “The Journal of the American Osteopathic Association” informuje, że nadużywanie ochrony przeciwsłonecznej spowodowało dramatyczny wzrost liczby osób z niedoborem witaminy D. Wskazuje, że prawie miliard ludzi na świecie ma obecnie niewystarczający poziom tego niezbędnego mikroelementu.  

Jeden z badaczy skomentował te wyniki następująco: “Ludzie spędzają co raz mniej czasu na zewnątrz. Kiedy już przebywają na słońcu, zwykle używają krem ​​przeciwsłoneczny, który ogranicza zdolność organizmu do wytwarzania witaminy D”.

Witamina D spełnia w organizmie wiele ważnych funkcji. Jest wytwarzana naturalnie, gdy skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych. Jednak rosnąca liczba przypadków raka skóry na świecie spowodowała nadużywanie ochrony przeciwsłonecznej. Do tego dochodzą zalecenia rządowych organów ds. zdrowia dotyczące stosowania środków ochronnych przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Dlatego też wyniki tego przeglądu klinicznego stanowią silny argument do dodatkowej suplementacji witaminy D.

Zajęcie się podstawową przyczyną chorób przewlekłych

Mikroskładniki odżywcze osiągają swoje korzystne efekty, pracując razem na poziomie komórkowym i uczestnicząc w złożonych procesach metabolicznych, które utrzymują nas przy życiu i zdrowiu.

Badanie kliniczne dodaje dowodów, że niedobór witaminy D jest obecnie poważnym problemem zdrowotnym na całym świecie. Nawet w słonecznej Australii niedobór witaminy D u ludzi osiągnął poziom kryzysowy. Podobnie sytuacja wygląda w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Natomiast w Europie poziom witaminy D we krwi jest niski u 50–70% populacji.

Jak wyjaśnia przełomowa koncepcja medycyny komórkowej dr Ratha, braki mikroskładników odżywczych są główną przyczyną dzisiejszych najczęstszych chorób przewlekłych. Opierając się na pionierskich pracach prowadzonych w Instytucie Badawczym dr Ratha, wiedza ta dała początek rewolucyjnemu odkryciu, że specyficzne kombinacje mikroelementów mogą być wykorzystywane do zapobiegania i kontroli chorób.

Nie tylko witamina D jest ważna

Tak więc, chociaż zapewnienie optymalnej dziennej podaży witaminy D jest bardzo ważne, to trzeba pamiętać, że żaden pojedynczy mikroelement nie dostarczy nam klucza do zdrowia. Witaminy, minerały, aminokwasy i inne niezbędne mikroelementy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Osiągają swoje korzystne efekty, pracując razem na poziomie komórkowym. Uczestniczą w licznych złożonych procesach metabolicznych, które utrzymują nas przy życiu i zdrowiu.

Poprzez stosowanie suplementów zawierających właściwe kombinacje składników odżywczych można osiągnąć wiele biologicznych celów w organizmie. Wykorzystanie synergicznych efektów właściwie dobranych kombinacji mikroelementów może naprawdę zapewnić nam środki do osiągnięcia optymalnego zdrowia.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/05/new-clinical-review-finds-sunscreen-use-causing-widespread-vitamin-d-deficiency

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x