Menu

Przewlekła choroba nerek i jej naturalne leczenie

23 lutego, 2019 - Choroba nerek
Przewlekła choroba nerek i jej naturalne leczenie

Przewlekła choroba nerek to rosnący globalny problem zdrowotny. Systematyczny przegląd i metaanaliza opublikowana w 2016 r. oceniła dane dotyczące prawie 7 milionów pacjentów i stwierdziła, że wszystkie etapy tej choroby wiążą się ze zwiększonym ryzykiem powikłań sercowo-naczyniowych, przedwczesnej śmiertelności i / lub obniżonej jakości życia. Przy wysokim wskaźniku globalnym wynoszącym od 11 do 13 procent,
przewlekła choroba nerek nakłada duże obciążenie ekonomiczne na systemy opieki zdrowotnej na całym świecie. Podczas gdy konwencjonalna medycyna zorientowana na leki nie potrafi jej skutecznie zapobiec lub leczyć, liczne badania wyraźnie pokazują, że podejście oparte na mikroelementach jest bezpieczne i skuteczne.

Objawy

Istnieje pięć etapów uszkodzenia nerek. Obejmują one od bardzo łagodnego w stadium 1, do etapu niewydolności nerek w stadium 5. Uszkodzenie nerek zwykle postępuje powoli, więc objawy zwykle rozwijają się z czasem. Znaki mogą obejmować:

Objawy przewlekłej choroby nerek są często niespecyficzne i mogą być również spowodowane innymi chorobami. Często objawy występują tylko wtedy, gdy nerki są nieodwracalnie uszkodzone. Poziom uszkodzenia można zmierzyć za pomocą testów funkcji nerek, które badają poziom komórkowych produktów odpadowych we krwi. Próbki moczu mogą być również analizowane, co może podobnie ujawnić nieprawidłowości.

Przewlekła choroba nerek może mieć wiele różnych przyczyn i czynników. Przykłady obejmują:

Tajemnica Ameryki Środkowej

Obecnie istnieje tajemnicza epidemia przewlekłej choroby nerek w kilku krajach Ameryki Środkowej, w tym w Salwadorze, Nikaragui i Kostaryce. Obejmuje ona przede wszystkim młodych mężczyzn pracujących w rolnictwie, zwłaszcza tych, którzy zajmują się cięciem trzciny cukrowej. Jako przyczynę można podać powtarzające się odwodnienie w wyniku pracy w bardzo gorących warunkach. Do innych podejrzanych czynników ryzyka należy stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i narażenie na pestycydy.

Podczas gdy naukowcy wciąż badają epidemię, nie ma już wątpliwości, że pestycydy są traktowane jako możliwy czynnik dodatkowy. Badanie opublikowane w 2014 roku dotyczyło pacjentów cierpiących na
przewlekłą chorobę nerek o nieznanej przyczynie w Indiach i stwierdzili zwiększony poziom pestycydów chloroorganicznych. Dalsze badania opublikowane w 2017 r. dały podobne wyniki, stwierdzając, że istnieje związek pomiędzy zwiększonym poziomem we krwi niektórych pestycydów chloroorganicznych i występowaniem przewlekłej choroby nerek o nieznanej przyczynie.

Konwencjonalne leczenie

Podobnie jak w przypadku innych chorób przewlekłych, konwencjonalne podejście do przewlekłej choroby nerek koncentruje się wyłącznie na jego objawach. Często są przepisywane leki na nadciśnienie, takie jak inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE) lub blokery receptora angiotensyny. Lekarze mogą również podawać leki moczopędne w celu leczenia retencji wody lub statyny w celu obniżenia poziomu cholesterolu. Jednak te leki mogą powodować poważne skutki uboczne i nie rozwiązują problemu. Na szczęście, istnieją inne, bezpieczniejsze opcje, które mogą pomóc.

Naturalne leczenie

Nerki muszą filtrować około pół szklanki krwi co minutę, usuwając odpady i wodę, by wytwarzać mocz. Pomagają również w utrzymaniu pH krwi w normalnych granicach (około 7,35 do 7,45). Zdrowe odżywianie i unikanie używania toksycznych leków może pomóc w zapobieganiu zakwaszeniu krwi.

Należy pić dużo wody! Aby wypłukać produkty przemiany materii z organizmu, nerki wymagają od 2 do 3 litrów płynów dziennie. Kawa i alkohol nie są tu pomocne, ponieważ są lekami moczopędnymi, co oznacza, że organizm traci wodę.

Nadmiar soli powoduje zatrzymanie płynów i jest szkodliwy dla zdrowia nerek. Niewielkie ilości są w porządku, ale staraj się unikać stosowania dodatkowej ilości soli w żywności.

Liczne badania pokazują, że dieta bogata w witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, aminokwasy i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe może pomóc w zapobieganiu i kontrolowaniu przewlekłej choroby nerek. Poniższe mikroelementy mogą być szczególnie korzystne:

Witamina D

Pojawiające się dowody sugerują, że progresja przewlekłej choroby nerek może być związana z niedoborem witaminy D.

Selen

Badania wykazują, że niski poziom selenu w surowicy jest częstym objawem u pacjentów z ostrym uszkodzeniem nerek lub przewlekłą chorobą nerek.

Żelazo

Badania pokazują, że niedobór żelaza jest główną przyczyną rozwoju niedokrwistości w przewlekłej chorobie nerek.

Witamina B6

Wykazano, że status witaminy B6 jest istotnym czynnikiem w odniesieniu do odpowiedzi zapalnych u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek i hemodializami.

Witamina E

W schyłkowej fazie choroby u pacjentów poddawanych hemodializie wykazano, że witamina E ma znacząco korzystne działanie.

Omega-3

Suplementy kwasów tłuszczowych omega-3 okazały się pomocne w zmniejszeniu stanu zapalnego w przewlekłej chorobie nerek.

Przeciwutleniacze

U pacjentów z cukrzycową chorobą nerek badania wykazały, że suplementacja antyoksydantami, takimi jak witamina A, witamina C, witamina E, selen, cynk, metionina lub koenzym Q10 może pomóc we wczesnym etapie uszkodzenia nerek.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/06/chronic-kidney-disease-and-its-natural-treatment

Polecam również artykuł “Kwasy tłuszczowe omega-3 pomagają zmniejszyć stan zapalny w przewlekłej chorobie nerek.”

Poniżej wysokiej jakości naturalne produkty, wspomagające ochronę i prawidłową funkcję nerek. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
2 lat temu

Świetne artykuły oparte na wiedzy. Będę korzystać z tej wiedzy. W tej chwili podaje wit. B osobie z chorobą Alzheimera i dzięki Wam upewniłam się, że postępuję prawidłowo. Przyjmuje również Omegę, Koenzym Q10 i kwas foliowy. Widzę też, że postępuję prawidłowo z moimi chorymi nerkami. Potwierdza się to, co napisaliście. Natomiast brakuje mi w sekcji nerek informacji o MSM (siarce). Głównie ona mi pomaga na opuchliznę.

trackback
Cynk pomocny w leczeniu infekcji dróg moczowych | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] Polecam również artykuł “Przewlekła choroba nerek i jej naturalne leczenie.” […]

trackback
Pacjenci z przewlekłą chorobą nerek mają zwiększone ryzyko zawału serca | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] Aby dowiedzieć się, jak naturalnie leczyć przewlekłe choroby nerek, przeczytaj artykuł. […]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x