Menu

Zwiększ swoje wchłanianie składników odżywczych poprzez poprawę zdrowia jelit

10 marca, 2023 - Jelita
Zwiększ swoje wchłanianie składników odżywczych poprzez poprawę zdrowia jelit

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak ważna jest dla naszego samopoczucia zdrowa flora jelitowa? Pełni ona nie tylko funkcję trawienia, ale również wpływa na nasze ogólne zdrowie fizyczne.

Jelito to miejsce, gdzie nasz organizm wchłania niezbędne składniki odżywcze, szczególnie mikroelementy, znane również jako komórkowe składniki odżywcze, które są kluczowe dla naszego zdrowia. Zdrowe jelita są warunkiem koniecznym, aby dostarczyć naturalne substancje tam, gdzie są one potrzebne, na przykład do budowy tkanki łącznej.

Wspierając swoje jelita błonnikiem pokarmowym i innymi substancjami roślinnymi, takimi jak betaglukany, które występują przede wszystkim w ziarnach, takich jak owies i jęczmień, oraz stosując babkę płesznik, chitosan, wyciąg z ziaren gumy guar, błonnik z owoców cytrusowych, pestek jabłek i mączki z ziaren ceratonii, możemy zapewnić swoim jelitom ochronę i składniki odżywcze, których potrzebują.

Jeśli zażyjemy dodatkowo lizynę i witaminę C, to te mikroelementy zostaną łatwo wchłonięte przez jelita, które są dobrze zaopatrzone w błonnik, co pozwala im optymalnie spełniać swoją funkcję budowania tkanki łącznej. Obie substancje wspierają produkcję kolagenu, który jest kluczowym składnikiem w budowie stabilnej tkanki łącznej. Ale po co nam silna tkanka łączna i dlaczego jej budowa i utrzymanie jest tak ważne?

Tkanka łączna występuje w całym organizmie. Otacza nasze nerwy i organy, chroni chrząstki, naczynia krwionośne i torebki stawowe. Jest również podporą dla zębów i kości. Innymi słowy, pełni ważne funkcje życiowe, bez których nie możemy się obejść.

Właściwa suplementacja wystarczającej ilości lizyny i witaminy C oraz wspieranie swoich jelit błonnikiem, to mądry sposób na dbanie o swoje zdrowie!

Balance Control, dzięki wysokiej zawartości błonnika, jest niezastąpioną pomocą dla jelit. Błonnik pozytywnie wpływa na kilka procesów metabolicznych, pomagając zapewnić naturalne funkcjonowanie tego ważnego organu.

Witamina C i lizyna, jak prawie wszystkie składniki odżywcze, są wchłaniane przez jelita. Kiedy jelita są zdrowe i w równowadze, to mogą lepiej i szybciej transportować te mikroskładniki odżywcze do miejsc gdzie są potrzebne. Witamina C i lizyna są więc potrzebne w całym organizmie. 

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x