Menu

Suplementy cynku mogą skrócić czas trwania infekcji dróg oddechowych

12 grudnia, 2021 - Infekcje
Suplementy cynku mogą skrócić czas trwania infekcji dróg oddechowych

“Nowy przegląd 28 badań z udziałem prawie 5 500 osób wykazał, że przyjmowanie uzupełniającego cynku doustnie lub w postaci aerozolu do nosa może odeprzeć infekcję i może sprawić, że ludzie szybciej poczują się lepiej” [Źródło: independent. co. uk]

Cynk, niezbędny minerał w organizmie, jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania ponad 300 różnych enzymów. Niedobór tego mikroelementu może prowadzić do zaburzeń wzrostu, chorób skóry i zwiększonej podatności na infekcje.

W najnowszym badaniu, opublikowanym w czasopiśmie BMJ Open, naukowcy stwierdzili, że przyjmowanie cynku jest realnym naturalnym sposobem leczenia infekcji dróg oddechowych. Ich praca opiera się na wcześniejszych badaniach wykazujących korzyści płynące z zastosowania cynku w zapobieganiu i kontrolowaniu wielu różnych powszechnych problemów zdrowotnych.

W ostatnich latach wykazano, że wyższy poziom cynku może zmniejszać stan zapalny u osób zakażonych wirusem HIV. Badania wykazały również, że cynk może pomóc w leczeniu infekcji dróg moczowych, powstrzymać wzrost komórek raka przełyku, a także zapobiegać cukrzycy i ją kontrolować. Naukowcy badający rolę cynku w COVID-19 wykazali, że jego niższy poziom wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zgonu, a podawanie go pacjentom może pomóc w ich powrocie do zdrowia.

Do osiągnięcia optymalnego wzmocnienia układu odpornościowego, potrzebne jest jednak pełne spektrum mikroskładników odżywczych.

Polecam również artykuł: “Cynk pomocny w leczeniu infekcji dróg moczowych.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/11/zinc-supplements-may-cut-how-long-respiratory-infections-last/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x