Menu

Koenzym Q10 zwiększa szanse przeżycia pacjentów z sepsą

13 maja, 2020 - Sepsa
Koenzym Q10 zwiększa szanse przeżycia pacjentów z sepsą

Nowe badania wykazały, że koenzym Q10 zmniejsza markery stanów zapalnych i zwiększa szanse przeżycia pacjentów z sepsą. Posocznica odpowiedzialna jest za śmierć do 8 milionów ludzi na całym świecie każdego roku, i pojawia się, gdy infekcja wymyka się spod kontroli i wyzwala przytłaczającą odpowiedź immunologiczną. Ponieważ sepsa jest częstą przyczyną śmierci u pacjentów z koronawirusem, odkrycie to stanowi dodatkowe wsparcie dla potencjalnego naturalnego podejścia do zdrowia, które może pomóc w ratowaniu życia w obecnej sytuacji kryzysowej.

Opublikowane przez naukowców z Iranu badanie przeprowadzone zostało w formie randomizowanego kontrolowanego badania, w którym analizowano skuteczność koenzymu Q10 podawanego jako dodatek do standardowego leczenia sepsy. W sumie 40 pacjentów podzielonych zostało na dwie równe grupy, jedna grupa otrzymywała 100 mg koenzymu Q10 dwa razy dziennie przez siedem dni, podczas gdy druga działała jako grupa kontrolna. Wyniki badania wykazały, że pacjenci otrzymujący koenzym Q10 mieli znacznie niższe ryzyko śmierci. W sumie 13 pacjentów (65 procent) z grupy kontrolnej zmarło, w porównaniu z jedynie 4 osobami (20 procentami) otrzymującymi koenzym Q10.

Pacjenci, którym podano koenzym Q10, mieli także zmniejszone markery stanu zapalnego. Reakcja zapalna, powiązana nie tylko z infekcjami, ale także z urazami i chorobami, takimi jak choroby sercowo-naczyniowe i rak, może potencjalnie uszkodzić ciało, ponieważ wiąże się z rozkładem tkanek. Wcześniejsze badania przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Badawczego dr Rath wykazały, że konkretna kombinacja mikroelementów jest szczególnie korzystna w stanach zapalnych i jest skuteczniejsza niż leki w kontrolowaniu jej kluczowych mechanizmów.

W sepsie często występuje niedobór mikroskładników odżywczych

Irańscy naukowcy zauważają w swoich badaniach, że poziomy koenzymu Q10 są niskie u pacjentów z sepsą. To odkrycie jest zgodne z koncepcją medycyny komórkowej dr Ratha, która wyjaśnia, że ​​niedobór mikroskładników odżywczych jest główną przyczyną najczęstszych obecnie chorób.

Inni badacze potwierdzili ponadto związek między sepsą a niedoborem innych mikroelementów. W artykule naukowym opublikowanym w 2018 roku dr Paul E. Marik opisał, jak 40 procent pacjentów z wstrząsem septycznym, ciężką postacią sepsy, ma wyjątkowo niski poziom witaminy C (szkorbut). Dr Rath już od trzech dekad wskazuje, że ​​ludzie są jednymi z niewielu ssaków, które nie są w stanie syntetyzować własnej witaminy C w wątrobie. Dr Marik osiągnął imponujące wyniki w leczeniu pacjentów z sepsą za pomocą dożylnego połączenia witaminy C, witaminy B1 i hormonu hydrokortyzonu.

Dodatkowe badania wykazały istotny związek między niedoborem witaminy D a ryzykiem sepsy. Wiadomo, że niedobór witaminy D zwiększa ryzyko śmierci u krytycznie chorych pacjentów z tym schorzeniem. Badania pokazują dalej, że krytycznie chore dzieci z sepsą mają wysoki poziom niedoboru witaminy A.

Naturalne podejście do zdrowia może odgrywać ważną rolę w zmniejszaniu globalnej liczby ofiar śmiertelnych spowodowanych sepsą.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam również artykuł: “Witamina C i inne składniki odżywcze w sepsie“.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/04/coq10-improves-survival-from-sepsis-a-common-cause-of-death-in-coronavirus-patients

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x