Menu

Szkodliwe skutki promieniowania elektromagnetycznego – publikacje naukowe

29 marca, 2020 - Promieniowanie
Szkodliwe skutki promieniowania elektromagnetycznego – publikacje naukowe

Dla większości ludzi niemożliwe jest spędzenie nawet jednego dnia bez kontaktu z urządzeniami elektronicznymi, takimi jak laptopy, tablety i telefony komórkowe. Jednak większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że wszystkie te urządzenia elektroniczne emitują fale promieniowania elektromagnetycznego (EMF).

Nawet ludzie, którzy są świadomi tego faktu, często go ignorują, ale gdy poznasz wszystkie negatywne skutki, jakie ten rodzaj promieniowania może mieć na twoje zdrowie, zaczniesz zwracać większą uwagę.

Niektórzy ludzie mogą próbować cię przekonać, że negatywne skutki promieniowania elektromagnetycznego są po prostu mistyfikacją wymyśloną przez skrajnie paranoicznych ludzi. Niestety badania dowodzą, że wcale tak nie jest.

Zagrożenia dla zdrowia spowodowane przez pola elektromagnetyczne

Amerykańska Akademia Medycyny Środowiskowej (AAEM) uważa, że ​​musimy wykonać lepszą pracę, aby zrozumieć negatywne skutki zdrowotne wynikające z narażenia na EMF. Udokumentowano, że w wyniku ekspozycji na pola elektromagnetyczne występują znaczące szkodliwe skutki zdrowotne. takie jak uszkodzenie genetyczne, wady rozrodcze, rak, zwyrodnienie neurologiczne i dysfunkcja układu nerwowego, dysfunkcja układu odpornościowego i wiele innych.

Dzieci są szczególnie narażone na ekspozycję na pola elektromagnetyczne, ponieważ ciało dziecka pochłania więcej pól elektromagnetycznych niż ciało dorosłe, zgodnie z Raportem Stewarta. W rzeczywistości, przeglądając te raporty, stwierdzamy, że dzieci pochłaniają do 60 procent więcej energii niż dorośli. Dzisiejszy standard maksymalnej siły sygnału telefonów komórkowych przenika dorosłą głowę do jednego cala. Ten sam sygnał telefonu komórkowego może przejść całkowicie przez głowę dziecka!

Badania dr Martina Pall’a ujawniają sposoby wpływania promieniowania elektromagnetycznego na nasze ciała:

  1. Układ nerwowy i mózg: powszechne skutki neurologiczne / neuropsychiatryczne, takie jak zaburzenia snu / bezsenność; zmęczenie; bół głowy; depresja / objawy depresyjne; problemy z koncentracją / dysfunkcje poznawcze; zawroty głowy; problemy z pamięcią; niepokój / napięcie / stres / pobudzenie; drażliwość.
  2. Układ hormonalny: Poziom hormonów steroidowych spada wraz z ekspozycją na EMF, podczas gdy inne poziomy hormonów wzrastają wraz z początkową ekspozycją. Poziom hormonów neuroendokrynnych i insuliny często spada wraz z przedłużoną ekspozycją na EMF.
  3. Stres oksydacyjny i uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki: centralna rola w zasadzie we wszystkich chorobach przewlekłych, a także innych skutkach dla organizmu.
  4. Uszkodzenia DNA komórkowe: związane są z przyczyną raka i powodują najważniejsze zmiany mutacyjne u ludzi i różnych zwierząt, a także u przyszłych pokoleń.
  5. Apoptoza (programowana śmierć komórki): Może to powodować zarówno choroby neurodegeneracyjne, jak i bezpłodność.
  6. Problemy z płodnością: może to prowadzić do obniżenia poziomu hormonów płciowych, obniżenia libido i zwiększenia częstotliwości poronień oraz zaatakować DNA w komórkach plemników.
  7. Wytwarzanie nadmiaru wapnia wewnątrzkomórkowego oraz nadmierną sygnalizację wapniową.
  8. Nowotwory: 15 różnych mechanizmów oddziaływania promieniowania elektromagnetycznego na ludzkie komórki może powodować raka. Rak mózgu, rak jamy ustnej, nerwiaki akustyczne i dwa inne rodzaje raka idą w parze z korzystaniem z telefonu komórkowego. Ludzie mieszkający w pobliżu wież telefonii komórkowej mają wyższy wskaźnik zachorowań na raka.

Efekty te mogą powodować wiele objawów w naszym ciele, niektóre z nich mogą być odczuwalne, a niektóre nie. Poniżej niektóre szkodliwe objawy narażenia na promieniowanie elektromagnetyczne.

Promieniowanie elektromagnetyczne – skutki zdrowotne

Krótkoterminowe skutki zdrowotne EMF

Długoterminowe skutki zdrowotne EMF

Nadwrażliwość elektromagnetyczna

Technologia odgrywa ważną rolę w życiu większości ludzi. Chociaż z pewnością możesz próbować żyć bez urządzeń mobilnych, może to być trudne. Co więc należy zrobić?

Unikanie skutków promieniowania elektromagnetycznego nie jest łatwe, ponieważ emitujące je urządzenia mobilne są wszędzie i praktycznie nieuniknione. Cóż, jest kilka różnych kroków, które należy podjąć, aby zadbać o swoje zdrowie.

Dobrą wiadomością jest to, że tak naprawdę nie musisz rezygnować ze swoich urządzeń i istnieje wiele sposobów na ochronę siebie (powstanie artykuł). 

Możesz również zminimalizować potencjalne negatywne ryzyko dla zdrowia, używając osłon EMF, które blokują promieniowanie elektromagnetyczne. Nieświadomość szkodliwych skutków promieniowania elektromagnetycznego nie uczyni Cię odpornym na nie. Najlepszym rozwiązaniem jest kształcenie się i znalezienie sposobów na ochronę siebie i swoich bliskich.

Szkodliwe skutki promieniowania elektromagnetycznego – badania naukowe

Pola elektromagnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości mogą zwiększać ryzyko raka piersi.

1 STYCZNIA 2014 R

W tej metaanalizie zaobserwowano zwiększone ryzyko stwardnienia zanikowego bocznego u pracowników zawodowo narażonych na pola elektromagnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości.

01 LUTEGO 2018 R

Długotrwałe używanie telefonu komórkowego wiąże się z ryzykiem wystąpienia glejaka u dorosłych.

01 LIPCA 2018 R

Wynik tej metaanalizy wskazał, że ekspozycja na pole magnetyczne może być związane z białaczką dziecięcą.

01 MARCA 2014

Wyniki te sugerują, że narażenie zawodowe na pola magnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości powoduje podwyższone ryzyko rozwoju choroby Alzheimera.

12 STYCZNIA 2018 R

Ta metaanaliza pokazuje zwiększone ryzyko glejaka związane z korzystaniem z telefonu komórkowego.

1 STYCZNIA 2017 R

Ta metaanaliza pokazuje, że działanie pola elektromagnetycznego niskiej częstotliwości mogą być związane ze zwiększonym ryzykiem raka piersi u kobiet.

1 STYCZNIA 2013 R

Ta metaanaliza stwierdza ​​na podstawie dostępnych danych, że narażenie na telefon komórkowy negatywnie wpływa na jakość nasienia.

01 WRZEŚNIA 2014

Częste stosowanie technologii, w dni powszednie przed snem, wiązało się ze znacznym niekorzystnym wpływem na wiele parametrów snu u nastolatków.

01 LUTEGO 2014 R

Wysokie narażenie na promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości, zwiększało wydzielanie hormonu stresu.

01 KWIETNIA 2005

Długotrwały efekt narażenia na promieniowanie elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości powodowało wyraźną reakcję na stres u operatorów stacji kosmicznych.

01 CZERWCA 2002

Odkrycia te pokazują, że korzystanie z telefonu komórkowego negatywnie wpływa na jakość nasienia u mężczyzn i działa jako zaburzenie hormonalne.

01 PAŹDZIERNIKA 2011 R

To badanie wskazuje, że szum w uszach jest związany z subiektywną nadwrażliwością elektromagnetyczną.

01 STYCZNIA 2009

Mikrofale 1,8 GHz mogą zwiększać uszkodzenia DNA stymulowane promieniowaniem UVC.

11 KWIETNIA 2007 R

Ostra ekspozycja telefonu komórkowego może negatywnie wpływać na profile lipidów w surowicy.

1 STYCZNIA 2010 R

Irańskie badanie wykazało znaczący związek między zamieszkaniem w odległości poniżej 600 m od linii energetycznej a bezpłodnością.

01 SIERPNIA 2019

Średni dzienny czas używania telefonu komórkowego związany jest z nasileniem bólu głowy zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

1 STYCZNIA 2016 R

Użytkownicy telefonów komórkowych odczuwają subiektywne objawy, takie jak bóle głowy i zmęczenie, związane z intensywnością użytkowania.

01 KWIETNIA 2014 R

Napromieniowanie głowy przez telefon komórkowy wpływa na zmienność rytmu pracy serca.

31 SIERPNIA 2018 R

Charakterystyka postrzeganej nadwrażliwości elektromagnetycznej w populacji ogólnej.

31 LIPCA 2018 R

Dzieci, które mieszkały w odległości 2 km od najbliższego nadajnika radiowego AM, były 2,15 razy bardziej narażone na białaczkę niż te, które mieszkały w odległości większej niż 20 km od niej.

01 SIERPNIA 2007

Codzienna zawodowa ekspozycja na pole elektromagnetyczne była związana ze słabą jakością snu.

1 STYCZNIA 2014 R

Ekspozycja na pole elektromagnetyczne przy 900 MHz i 1800 MHz zmienia odczyty EEG.

22 SIERPNIA 2008 R

Ekspozycja na pole elektromagnetyczne może zakłócać czynność tarczycy.

01 MAJA 1970 R

Osoby z nadwrażliwością elektromagnetyczną mogą być bardziej podatne na lęk, depresję, nerwicę i wyczerpanie w wyniku ekspozycji na pole elektromagnetyczne.

1 STYCZNIA 2010 R

Pacjenci z nadwrażliwością elektromagnetyczną mają biomarkery stresu oksydacyjnego.

01 PAŹDZIERNIKA 2018 R

Osoby zajmujące się naprawą sprzętu elektronicznego narażone na działanie pola elektromagnetycznego, narażone są na stres oksydacyjny i niewydolność snu, co można wyjaśnić niższymi poziomami melatoniny w osoczu i wyższymi poziomami MDA.

01 WRZEŚNIA 2010

Ekspozycja na pola elektromagnetyczne generowane przez systemy łączności bezprzewodowej, przyczyniła się do wystąpienia zaburzeń depresyjnych.

28 LUTEGO 2019 R

Narażenie na promieniowanie z bazy telefonu komórkowego wiąże się z brakiem apetytu i koncentracji oraz drażliwością i problemami ze snem.

30 GRUDNIA 2013 R

Bóle głowy, zaburzenia snu, nerwowość, zmęczenie i problemy z koncentracją, były najczęściej zgłaszanymi skargami wśród osób narażonych na pole elektromagnetyczne, w tym badaniu kwestionariuszowym.

01 LUTEGO 2004

Użytkownicy aparatów słuchowych mogą być narażeni na wysoką ekspozycję na pole elektromagnetyczne, której mogą towarzyszyć niekorzystne skutki uboczne, szczególnie w tkankach głowy.

01 LISTOPADA 2019

Zwiększone narażenie na smartfony może mieć negatywny wpływ na zdrowie oczu u nastolatków.

1 STYCZNIA 2016 R

Długotrwałe i intensywne korzystanie z telefonu komórkowego może spowodować uszkodzenie ucha wewnętrznego.

01 LUTEGO 2010

Długotrwałe narażenie na pole elektromagnetyczne wpływa negatywnie na metabolizm kości i tarczycy, a także zwiększa wskaźnik stresu oksydacyjnego.

1 STYCZNIA 2016 R

Długotrwałe narażenie zawodowe na działanie pola elektromagnetycznego może powodować skutki genotoksyczne.

01 PAŹDZIERNIKA 2019 R

Pola magnetyczne wywoływały natychmiastowe zmiany aktywności w ludzkim mózgu.

01 PAŹDZIERNIKA 2010

Korzystanie z telefonu komórkowego przez matkę podczas ciąży może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem problemów behawioralnych.

31 GRUDNIA 2016 R

Emisje mikrofalowe emitowane z telefonów komórkowych mogą zwiększać temperaturę skóry i powodować rozszerzenie naczyń krwionośnych.

01 STYCZNIA 2001

Fale milimetrowe zwiększają temperaturę skóry.

01 MARCA 2000

Narażenie z telefonu komórkowego zmienia mózgowy przepływ krwi.

14 LISTOPADA 2003

Częstotliwość radiowa telefonu komórkowego może zmieniać funkcję odpornościową u osób starszych.

01 MAJA 2006

Korzystanie z telefonu komórkowego wiąże się ze zmianami w wytwarzaniu śliny u ludzi.

01 MAJA 2014 R

Korzystanie z telefonu komórkowego wiąże się ze znacznie podwyższonym stężeniem transtyretyny (białko transportowane dla hormonu tarczycy) w surowicy.

21 KWIETNIA 2009 R

Korzystanie z telefonu komórkowego jest istotnie związane z bólami głowy, migrenami i swędzeniami skóry u dzieci.

01 LIPCA 2015 R

Korzystanie z telefonu komórkowego, zwłaszcza gdy jest przechowywane w kieszeniach, może niekorzystnie wpłynąć na mineralizację kości.

01 MARCA 2011 R

Okresowe narażenie na pulsujące napięcie stałe lub pola elektryczne lub magnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości może wpływać na funkcjonowanie szyszynki u niektórych osób.

1 STYCZNIA 1990 R

Długotrwałe korzystanie z telefonów komórkowych może prowadzić do zmniejszenia produkcji melatoniny, a podwyższone narażenie może nasilać ten efekt.

01 LISTOPADA 2002

Bliskość stacji bazowych telefonów komórkowych może mieć negatywny wpływ na poziom stresu.

01 GRUDNIA 2009

Bliskość linii energetycznych wiąże się z podwyższonym ryzykiem białaczki dziecięcej.

04 CZERWCA 2005

Promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej zwiększa aktywność układu nerwowego.

01 MAJA 2018 R

Promieniowanie o częstotliwości radiowej wywołuje szeroki zakres niekorzystnych skutków zdrowotnych.

01 STYCZNIA 2019 R

Niektóre zgłaszane dolegliwości zdrowotne związane z używaniem telefonu komórkowego u nastolatków to zmęczenie, stres, ból głowy, niepokój, trudności z koncentracją i zaburzenia snu.

21 MAJA 2008 R

Osoby narażone na promieniowanie wykazują statystycznie znaczące podwyższone poziomy biomarkerów uszkodzenia DNA w limfocytach krwi obwodowej.

01 KWIETNIA 2016 R

Autorzy tego badania doszli do wniosku, że czerniak związany jest z ekspozycją na fale radiowe FM.

01 STYCZNIA 2002

Wyniki tego badania sugerują, że fale krótkofalowe mają potencjalnie szkodliwy wpływ na przebieg ciąży, szczególnie na niską masę urodzeniową.

01 MAJA 2001

Odkrycia sugerują, że młode osoby narażone na wysokie poziomy częstotliwości radiowej / promieniowania mikrofalowego, były bardziej narażone na raka.

01 LIPCA 2000 R

Rozpowszechnianie anten komórkowych i innych urządzeń wytwarzających promieniowanie o częstotliwości radiowej (RFR) w ostatnich dziesięcioleciach doprowadziło do coraz większych obaw o potencjalne skutki zdrowotne.

12 WRZEŚNIA 2019 R

Długotrwałe korzystanie z telefonów komórkowych może mieć negatywny wpływ na cechy ruchliwości plemników.

01 WRZEŚNIA 2005

Reakcja układu krążenia na stres i pola elektromagnetyczne emitowane przez telefony komórkowe.

15 LIPCA 2019 R

Wyniki wskazują, że używanie telefonu komórkowego przez co najmniej 10 lat podwaja ryzyko zdiagnozowania guza mózgu po tej samej stronie głowy, co preferuje się w przypadku korzystania z telefonu komórkowego.

01 WRZEŚNIA 2009

Wyniki tego badania wskazują, że praca w zawodzie narażonym na wysokie lub średnio wysokie pole magnetyczne, może zwiększać ryzyko poważnych zaburzeń funkcji poznawczych.

16 KWIETNIA 2014 R

Istnieje związek między intensywnym używaniem telefonu komórkowego a guzami mózgu.

01 LIPCA 2014 R

Istnieje związek między funkcją tarczycy a ekspozycją na pole elektromagnetyczne u informatyków. Cynk może chronić funkcję tarczycy.

15 CZERWCA 2016 R

Istnieje wyraźny związek między dziecięcą białaczką limfoblastyczną a ekspozycją na promieniowanie radiowe.

1 STYCZNIA 1998 R

Istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia glejaka i oponiaka w wyniku skumulowanej ekspozycji na pola elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej.

10 STYCZNIA 2018 R

Dane te pokazują, że promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej przyczynia się do niekorzystnego wpływu na układ sercowo-naczyniowy.

01 MARCA 2006

Wyniki te zwiększają związek między stwardnieniem zanikowym bocznym a wyjątkowo niską ekspozycją na pole elektromagnetyczne.

1 STYCZNIA 2017 R

Wyniki te sugerują związek między używaniem telefonu komórkowego a guzami ślinianek.

15 LUTEGO 2008 R

Badanie to potwierdza wcześniejsze badania, które wykazują związek między używaniem telefonu komórkowego a złośliwymi guzami mózgu.

01 SIERPNIA 2010

Ta zbiorcza analiza wykazała zwiększone ryzyko białaczki u dzieci związane z bliskością linii energetycznych.

1 STYCZNIA 2018 R

To badanie pokazuje, że promieniowanie radarowe powoduje uszkodzenie męskiego układu rozrodczego.

01 PAŹDZIERNIKA 2003

Badanie to wykazało spójny związek między promieniowaniem o częstotliwości radiowej a podwyższonym ryzykiem raka hematolimfatycznego.

1 STYCZNIA 2018 R

W tym badaniu zaobserwowano wyższe wskaźniki śmiertelności dla wszystkich nowotworów i białaczek, w niektórych grupach wiekowych, na obszarze w pobliżu wież radiowych AM.

01 SIERPNIA 2004

To badanie dostarcza dowodów na to, że ludzki rytm okołodobowy może być zmieniany przez pola elektromagnetyczne.

01 STYCZNIA 1970 R

Badanie to wykazało związek między używaniem telefonów komórkowych a dolegliwościami słuchowymi i wzrokowymi.

01 STYCZNIA 2005

To badanie pokazuje, że wyższy stopień utraty słuchu jest związany z długotrwałym narażeniem na pole elektromagnetyczne wytwarzane przez telefony komórkowe.

01 STYCZNIA 2006

To badanie sugeruje, że wyższy wskaźnik BMI zwiększa podatność na uszkodzenia związane z narażeniem na pole elektromagnetyczne.

01 WRZEŚNIA 2015

Promieniowanie mikrofalowe 2,1 GHz zmniejsza żywotność komórek, zmniejsza potencjał błony mitochondrialnej i powoduje śmierć komórek w komórkach fibroblastów piersi.

1 STYCZNIA 2013 R

Pola elektromagnetyczne 50 Hz indukują niestabilność genomową w odsłoniętych komórkach.

01 LUTEGO 2014 R

Pola magnetyczne 50 Hz i mikrofale 915 MHz mogą indukować uszkodzenie genotoksyczne zarówno w zdrowych, jak i elektromagnetycznych nadwrażliwych limfocytach.

01 KWIETNIA 2005

Pola magnetyczne 50 Hz i lipopolisacharydy synergistycznie zmniejszają żywotność komórek.

10 STYCZNIA 2016 R

Pole magnetyczne 50 Hz wpływa na homeostazę żelaza.

01 STYCZNIA 2019 R

Pola elektromagnetyczne 900 MHz zmniejszają żywotność i proliferację komórek.

1 STYCZNIA 2018 R

Sygnały elektryczne są podstawową regulacją migracji komórek rakowych, która może implikować pola elektromagnetyczne w postępie raka.

01 STYCZNIA 2019 R

Ekspozycja na pole elektromagnetyczne zmienia ekspresję genów w ludzkich komórkach glejaka.

01 STYCZNIA 2005

Pola elektromagnetyczne mogą indukować stres oksydacyjny w ludzkich komórkach neuronalnych.

1 STYCZNIA 2014 R

Promieniowanie elektromagnetyczne nasila wytwarzanie wolnych rodników w komórkach poddanych działaniu żelaza.

01 LIPCA 2004

Promieniowanie elektromagnetyczne z Wi-Fi lub telefonów komórkowych umieszczonych w odległości 10 cm od kultur komórkowych powoduje wzrost stresu oksydacyjnego i apoptozy.

01 PAŹDZIERNIKA 2015

Promieniowanie elektromagnetyczne ma znaczące działanie genotoksyczne na ludzkie komórki.

13 WRZEŚNIA 2019 R

Pola elektromagnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości zmieniają ekspresję MCP-1 w niektórych typach komórek.

1 STYCZNIA 2015 R

Pola elektromagnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości zmniejszają wydzielanie insuliny.

24 CZERWCA 2005 R

Pola elektromagnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości zwiększają stres oksydacyjny i indukują apoptozę. Inkubacja z N-acetylocysteiną i glutationem zmniejsza uszkodzenia oksydacyjne i zapobiega śmierci komórek.

1 STYCZNIA 2016 R

Pola elektromagnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości stymulują stres oksydacyjny w ludzkich keratynocytach.

01 MAJA 2017 R

Długotrwałe narażenie na pola elektromagnetyczne przy standardowej szybkości absorpcji 5,0 W / kg może indukować uszkodzenie chromosomów w ludzkich limfocytach.

01 LUTEGO 2002 R

Statyczne pola magnetyczne o niskim natężeniu zwiększają zawartość wolnych rodników w komórkach i zmniejszają potencjał błony mitochondrialnej.

01 GRUDNIA 2013

Promieniowanie elektromagnetyczne o niskiej intensywności i bardzo wysokiej częstotliwości ma ogromny wpływ na odporność.

01 STYCZNIA 2002

Promieniowanie telefonu komórkowego zmniejsza ruchliwość i żywotność plemników, zwiększa wady główek plemników i indukuje wczesną apoptozę komórek plemników.

01 CZERWCA 2015

Selen zapobiega stresowi oksydacyjnemu i apoptozie związanej z narażeniem telefonu komórkowego.

01 SIERPNIA 2014

Wyniki te wskazują, że promieniowanie mikrofalowe stanowi potencjalne zagrożenie dla DNA.

01 LUTEGO 2009

Promieniowanie mikrofalowe z technologii bezprzewodowej może zmieniać poziom glukozy we krwi.

1 STYCZNIA 2017 R

Zapisz się do naszego newslettera

Jest to tylko mała część opublikowanych badań potwierdzających szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego. Wszystkie badania dostępne są tutaj.

Polecam również artykuł “Mikroskładniki mogą chronić komórki przed promieniowaniem.

Źródła:

1. https://www.defendershield.com/harmful-effects-of-electromagnetic-radiation

2. https://www.greenmedinfo.com/anti-therapeutic-action/electromagnetic-radiation

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Aluminium, fluor, glifosat i pola elektromagnetyczne niszczą naszą szyszynkę | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] Polecam również artykuł: “Szkodliwe skutki promieniowania elektromagnetycznego – publikacje naukowe.” […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x