Menu

Udar mózgu – globalna epidemia

11 marca, 2019 - Udar mózgu
Udar mózgu – globalna epidemia

Globalne statystyki pokazują, że w 2013 roku odnotowano 6,5 miliona zgonów spowodowanych udarem. Oznacza to, że udary każdego roku zabijają więcej osób niż AIDS, gruźlica i malaria – razem wzięte. Taki jest rozmiar tej epidemii, że co około 2 sekundy ktoś na świecie cierpi na udar mózgu. Do niedawna jednak pierwotna przyczyna tego poważnego problemu zdrowia publicznego nie została właściwie zrozumiana. Ale na podstawie odkryć Medycyny Komórkowej wiemy teraz, że główną przyczyną udarów jest niedobór witaminy C i innych niezbędnych mikroelementów. Oznacza to, że dzięki zapewnieniu optymalnego spożycia tych podstawowych substancji odżywczych, udarom można obecnie w dużej mierze zapobiegać.

Czym jest udar mózgu

Udar mózgu to zasadniczo atak mózgu. Zagrażająca życiu sytuacja medyczna, w której przepływ krwi do części mózgu jest zablokowany, powoduje uszkodzenie lub śmierć komórek mózgowych. Nawet jeśli pacjent przeżyje, długotrwałe skutki udaru mogą być wysoce wyniszczające i obejmować osłabienie lub porażenie, zmęczenie, ból, problemy z mową, wzrokiem, połykaniem, kontrolą jelit i pęcherza, jak również problemy poznawcze i psychiczne.

Istnieją trzy podstawowe typy udarów mózgu. Najczęściej występują udary niedokrwienne. Występują, gdy tętnica dostarczająca krew do mózgu zostaje zablokowana. Innym typem, są udary krwotoczne, czyli krwawienia w mózgu lub wokół niego. Trzeci rodzaj udaru jest znany jako “przejściowy atak niedokrwienny”. Czasami określany jest jako “mini-udar”. Występuje, gdy zablokowanie tymczasowo odcina dopływ krwi do części mózgu. Przejściowy atak niedokrwienny jest znakiem ostrzegawczym, wskazującym pilną potrzebę zmiany stylu życia i wsparcie żywieniowe.

Wszystkie te trzy różne rodzaje udarów pozbawiają mózg niezbędnych składników odżywczych i tlenu. Badania pokazują, że pacjenci zwykle tracą 1,9 miliona neuronów podczas każdej minuty, w której udar nie jest leczony. Na każdą godzinę, w której leczenie nie zostanie podane, mózg traci tyle samo neuronów, ile traci przez okres 3 lat normalnego starzenia się.

Znaki ostrzegające nas przed zbliżającym się udarem mózgu

Istnieją trzy kluczowe znaki ostrzegawcze, o których każdy powinien wiedzieć:

  1. Nagłe drętwienie po jednej stronie twarzy.
  2. Nagłe osłabienie lub drętwienie jednej ręki lub nogi.
  3. Nagła trudność w mówieniu, gdy mowa staje się niewyraźna lub trudna do zrozumienia.

Jeśli ktoś wykazuje którykolwiek z powyższych objawów, należy NATYCHMIAST wezwać pogotowie ratunkowe!

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć

Aby zapobiegać udarom, niezbędne jest zdrowe odżywianie. Oznacza to spożywanie dużej ilości owoców, warzyw i innych produktów bogatych w niezbędne mikroelementy. Oznacza to również unikanie fast foodów, przetworzonej żywności, słodkich napojów bezalkoholowych i tłuszczów trans. I cokolwiek robisz, nie pal. Aby obronić się przed licznymi toksycznymi substancjami znajdującymi się w dymie, organizm zużywa zapasy witaminy C i innych niezbędnych przeciwutleniaczy. To wyjaśnia, dlaczego palenie dramatycznie zwiększa ryzyko choroby wieńcowej.

W celu dodatkowej ochrony regularne ćwiczenia fizyczne pomogą poprawić przepływ krwi i utrzymać elastyczność tętnic. Badania wykazały, że aktywność fizyczna może potencjalnie wiązać się z 25-30 procentową redukcją ryzyka udaru.

W przypadku osób po udarze najlepsze wyniki występują, gdy program rehabilitacji łączy aktywność fizyczną z optymalnym spożyciem mikroelementów. Jeśli kompleksowy program rehabilitacji zostanie rozpoczęty odpowiednio wcześnie, to poznawcze niepełnosprawności mogą zostać znacznie zmniejszone, a czasem nawet całkowicie wyeliminowane.

Każdy ma zdolność tworzenia nowych komórek, które mogą pomóc w ulepszeniu funkcji poznawczych. Co ważne, ma to zastosowanie nawet po wystąpieniu udaru. W ostatnich latach badania opisują, w jaki sposób podejście żywieniowe może pomóc w regeneracji mózgu po udarze. Ma to oczywiście znaczenie, ponieważ mikroskładniki odżywcze mają istotny wpływ na funkcjonowanie mózgu.

Badania pokazują, że mikroelementy są kluczem do pokonania udaru mózgu

Oprócz podstawowych zaleceń dotyczących zdrowia komórkowego, dr Rath zaleca, aby pacjenci z istniejącą chorobą wieńcową lub zwiększonym ryzykiem udaru przyjmowali wyższe dawki witaminy C, witaminy E, witaminy D, kwasu foliowego, biotyny, miedzi, proliny, lizyny, siarczan chondroityny, N-acetyloglukozaminę i Pycnogenol. W swojej książce “Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca”, Dr Rath podsumowuje badania wykazujące znaczenie tych i innych mikroelementów w promowaniu optymalnego zdrowia tętnic wieńcowych i zapobieganiu udarowi. Przykłady obejmują:

Zapisz się do naszego newslettera

 class=

Arteriforte jest produktem zapobiegającym udarowi mózgu! Dowiedz się więcej o tym produkcie.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x