Menu

Naturalne zwalczanie nowotworów

10 marca, 2019 - Nowotwór, Rak
Naturalne zwalczanie nowotworów

Wszystkie komórki ludzkie są otoczone włóknami kolagenu i tkanką łączną. Aby się prawidłowo rozwijać, zdrowe komórki muszą przełamywać tę barierę zewnątrzkomórkową, która je ogranicza. Proces ten jest niezbędny do życia i z tego powodu komórki wytwarzają i wydzielają różne enzymy, które trawią składniki tkanki łącznej, w tym kolagen i elastynę.

Nadmierna dezintegracja tkanki łącznej towarzyszy patologii, a gdy dojdzie do jej rozpadu, zakaźne komórki nowotworowe (w tym wirusy) mogą atakować tkanki. W przypadku nowotworów, nadmierne wytwarzanie enzymów trawiennych powodujących rozpad kolagenu i tkanki łącznej przez komórki nowotworowe są niebezpiecznymi mechanizmami. Wówczas komórki te atakują i rozprzestrzeniają się na inne narządy.

W swojej przełomowej książce “Zwycięstwo nad rakiem” dr Rath i dr Niedźwiecki dokumentują swoje naukowe odkrycie. Potwierdzające, że niektóre składniki odżywcze, w tym aminokwas L-lizyna, są potężnymi naturalnymi inhibitorami enzymów trawiących kolagen. Właśnie to odkrycie postawiło Instytut Dr Ratha na drodze do pokonania raka.

Rozprzestrzenianie się raka może być kontrolowane

W laboratorium Instytutu Badawczego dr Ratha naukowcy przeprowadzili badania z żywymi komórkami, aby uzyskać odpowiedzi na różne pytania naukowe. Kiedy zrozumieli mechanizm, w którym komórki nowotworowe powodują przerzuty, musieli sobie zadać jedno kluczowe pytanie. Jak naturalnie zahamować inwazję komórek rakowych na kolagen i tkankę łączną?

Szukając tej odpowiedzi, badacze wykonali eksperyment. Naukowcy użyli specyficznych fiolek, które zawierały przegrody wykonane z materiału kolagenopodobnego podobnego do tego, który otacza komórki w ciele. W górnej komorze niektórych fiolek inkubowali komórki nowotworowe za pomocą środków odżywczych. W górnej komorze innych fiolek inkubowano komórki nowotworowe bez środków odżywczych. Następnie naukowcy byli w stanie określić, która grupa komórek rakowych była w stanie strawić membranę kolagenową i migrować do niższej komory.

Wyniki eksperymentu były niezwykłe. Prosta kombinacja składników odżywczych była w stanie powstrzymać komórki rakowe przed inwazją matrycy kolagenu!

Najsilniejsze połączenie składników odżywczych zawierało witaminę C, aminokwasy L-lizynę i L-prolinę oraz frakcję polifenoli zielonej herbaty znaną jako galusan epigalokatechiny (EGCG).

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/06/natural-eradication-of-cancer


Zakres problemu: zwyrodnienie komórek

Tworzenie się zwyrodniałych komórek nie jest w zasadzie zjawiskiem nadzwyczajnym. Proces ten zachodzi stale, jest jednak z reguły kontrolowany przez układ odpornościowy organizmu. Jeżeli jednak zwyrodniałe komórki zostaną pozbawione tej kontroli, mogą się błyskawicznie dzielić i rozprzestrzeniać po całym organizmie dzięki enzymom odpowiedzialnym za rozpad kolagenu. Witaminy i inne mikroskładniki odżywcze odgrywają ważną rolę ochronną na wszystkich etapach zwyrodnienia komórek, jak również przy rozprzestrzenianiu się zwyrodniałych komórek po organizmie. Wspierają one zdrowe funkcje komórek, jak również stabilną tkankę łączną. Dodatkowo hamują enzymy trawiące kolagen.

Zalecenia przy przyjmowaniu komórkowych składników odżywczych:

  1. etap:
    • Rozpocznij codzienne przyjmowanie mikroskładników odżywczych w celu ogólnego zaopatrzenia organizmu i optymalizacji metabolizmu komórkowego.
  2. etap:
    • W celu ochrony i wsparcia prawidłowych funkcji komórek, wskazane może być używanie dodatkowych mikroskładników odżywczych. Należy je stosować jako dodatek do zaopatrzenia podstawowego.

Etap 1 – podstawowe zaopatrzenie

 class=
 class=

Etap 2 – ochrona komórek i ich prawidłowych funkcji

 class=

W zależności od indywidualnego metabolizmu organizmu zalecane może być dodanie kolejnych mikroskładników odżywczych. Następujące etapy mogą pomóc w optymalizacji pożądanego celu. Bazują one na poprzednich zaleceniach.

Dodatkowe kroki

Ochrona tkanki łącznej
 class=
Tworzenie się tkanki łącznej
 class=
Pokrycie zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C
 class=

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x