Menu

Zakrzepica – przywracanie zdrowia na podstawie badań naukowych

24 listopada, 2021 - Zakrzepica
Zakrzepica – przywracanie zdrowia na podstawie badań naukowych

Szokujące nowe badania ujawniają, że “szczepionki” przeciw COVID powodują powstawanie zakrzepów krwi.

Dlatego też każda osoba, która przyjęła ten eksperymentalny preparat, powinna bezzwłocznie wykonać badanie stężenia D-Dimerów. Badanie to pomaga wykluczyć występowanie incydentów zakrzepowo-zatorowych oraz pomaga w rozpoznawaniu zakrzepicy.

Zakrzepica – przywracanie zdrowia na podstawie badań naukowych

Dane wskazują, że większe spożycie ryb i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem zakrzepicy.

Tytuł: Spożycie ryb i kwasów tłuszczowych omega-3 a ryzyko udaru u kobiet.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11176840/

Wniosek: Dane wskazują, że większe spożycie ryb i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem zawału zakrzepowego, głównie wśród kobiet nie przyjmujących regularnie aspiryny, ale nie jest związane z ryzykiem udaru krwotocznego.

Jeden tydzień spożywania gorzkiej czekolady poprawił profile lipidowe i zmniejszył reaktywność płytek krwi w całej grupie, jednocześnie zmniejszając stan zapalny tylko u kobiet

Tytuł: Wpływ ciemnej czekolady na aktywność płytek krwi, białko C-reaktywne i profil lipidowy: badanie pilotażowe.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19005437/

Wniosek: Jeden tydzień przyjmowania ciemnej czekolady poprawił profile lipidowe i zmniejszył reaktywność płytek w całej grupie, jednocześnie zmniejszając stan zapalny tylko u kobiet. Regularne spożywanie gorzkiej czekolady może mieć właściwości kardioprotekcyjne.

Osoby, które preferencyjnie spożywają duże ilości pokarmów zawierających kwercetynę, mają zmniejszone ryzyko zakrzepicy i potencjalnego ryzyka chorób układu krążenia

Tytuł: Spożycie zupy cebulowej bogatej w kwercetynę hamuje agregację płytek krwi i podstawowe składniki szlaku aktywacji płytek krwi stymulowanej kolagenem u człowieka: badanie pilotażowe.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16925853/

Wniosek: Spożycie kwercetyny z dietetycznego źródła zupy cebulowej może hamować niektóre aspekty stymulowanej kolagenem agregacji płytek krwi. To dodatkowo potwierdza dane epidemiologiczne sugerujące, że osoby, które preferencyjnie spożywają duże ilości żywności zawierającej kwercetynę, mają zmniejszone ryzyko zakrzepicy i potencjalnego ryzyka chorób układu krążenia.

Witamina E w postaci gamma-tokoferolu obniża poziom cholesterolu LDL, agregację płytek krwi i średnią liczbę płytek krwi, co wskazuje na jej wartość w zmniejszaniu ryzyka zdarzeń zakrzepowych

Tytuł: Wpływ suplementacji gamma-tokoferolu na czynniki ryzyka zakrzepicy.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17704022/

Wniosek: Dane te wskazują, że suplementacja gamma-tokoferolu (witamina E) może odgrywać ważną rolę w zmniejszaniu ryzyka zdarzeń zakrzepowych poprzez poprawę profilu lipidowego i zmniejszenie aktywności płytek krwi.

Acetogeniny z miazgi awokado hamowały agregację płytek krwi, co może potencjalnie zapobiegać tworzeniu się zakrzepów

Tytuł: Izolacja i identyfikacja chemiczna pochodnych lipidów z miąższu awokado (Persea americana) o działaniu przeciwpłytkowym i przeciwzakrzepowym.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25319210/

Wniosek: Na podstawie tych wyników awokado można określić jako żywność funkcjonalną zawierającą związki acetogeniny, które hamują agregację płytek krwi z potencjalnym działaniem zapobiegawczym w tworzeniu zakrzepów, takich jak te, które występują w chorobach niedokrwiennych.

Kurkumina ma właściwości przeciwzakrzepowe

Tytuł: Hamujący wpływ kurkuminy, przyprawy spożywczej z kurkumy, na agregację płytek za pośrednictwem czynnika aktywującego płytki i kwasu arachidonowego poprzez hamowanie tworzenia tromboksanu i sygnalizacji Ca2+.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10484074/

Wniosek: Wyniki te wskazują, że preferencyjne hamowanie za pośrednictwem kurkuminy agregacji płytek krwi indukowanej przez czynnik aktywujący płytki i kwas arachidonowy, obejmuje hamujący wpływ na syntezę tromboksanu A2 i sygnalizację Ca2+, ale bez udziału kinazy białkowej C. Kurkumina hamowała również tworzenie tromboksanu A2 (TXA2) przez płytki krwi.

Czosnek i cebula mają działanie przeciwzakrzepowe

Tytuł: Ocena czosnku i cebuli jako środków przeciwzakrzepowych.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8860105/

Wniosek: Czosnek (Allium sativum) i cebula (Allium cepa) zostały ocenione jako możliwe środki przeciwzakrzepowe. Gotowany czosnek i cebula w wysokim stężeniu (500 mg/kg) miały bardzo mały wpływ na syntezę tromboksanu B2 (TXB2). To pokazuje, że czosnek i cebula powinny być spożywane w postaci surowej, a nie ugotowanej, aby uzyskać korzystny efekt. Gotowanie tych roślin może spowodować rozkład potencjalnego składnika przeciwzakrzepowego obecnego w tych ziołach. Stwierdzono, że czosnek jest silniejszy niż cebula w obniżaniu poziomu tromboksanu B2 (TXB2).

Dożylny siarczan magnezu jest skutecznym środkiem przeciwzakrzepowym

Tytuł: Działanie przeciwzakrzepowe siarczanu magnezu w eksperymentach in vivo.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12774935/

Wniosek: Wyniki wskazują, że siarczan magnezu ma skuteczne działanie przeciwzakrzepowe, a leczenie siarczanem magnezu może obniżyć ryzyko zaburzeń związanych z chorobą zakrzepowo-zatorową.

Długotrwałe przyjmowanie ziół rozmarynu i tymianku pospolitego hamuje doświadczalną zakrzepicę

Tytuł: Długotrwałe przyjmowanie ziół rozmarynu i tymianku pospolitego hamuje doświadczalną zakrzepicę bez wydłużania czasu krwawienia.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18378282/

Wniosek: Długotrwałe dzienne spożycie rozmarynu i tymianku pospolitego działa przeciwzakrzepowo, co prawdopodobnie wynika z hamowania płytek krwi i stymulacji komórek śródbłonka. Działaniu przeciwzakrzepowemu nie towarzyszyło wydłużenie czasu krwawienia.

Wysiłek fizyczny wpływa na profil tkanki tłuszczowej i zapobiega zakrzepicy tętniczej

Tytuł: Ćwiczenia fizyczne wpływają na profil tkanki tłuszczowej i zapobiegają zakrzepicy tętnic u myszy Val66Met.

Źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31405230

Wniosek: Dane te wskazują na silny wpływ stylu życia, w szczególności korzystny wpływ regularnych ćwiczeń fizycznych na postępowanie w zakrzepicy tętniczej i zapaleniu związanym z otyłością w odniesieniu do specyficznej mutacji myszy Val66Met.

Mleczko pszczele korzystnie wpływa na doświadczalną hiperlipidemię i zakrzepicę

Tytuł: Wpływ liofilizowanego mleczka pszczelego na doświadczalną hiperlipidemię i zakrzepicę.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7600886/

Wniosek: Wyniki wykazały, że liofilizowane mleczko pszczele może obniżyć poziom cholesterolu w surowicy i zwiększyć poziom lipoprotein o dużej gęstości. Liofilizowane mleczko pszczele może również zwiększać odkształcalność krwinek czerwonych (RCD) i zmniejszać poziom fibrynogenu w osoczu. Wskazano, że liofilizowane mleczko pszczele może być stosowane w zapobieganiu i leczeniu hiperlipidemii oraz w poprawie wysokokrzepliwego stanu krwi.

Nasiona sezamu mają właściwości przeciwzakrzepowe

Tytuł: Eksperymentalne działanie przeciwzakrzepowe całych ziaren sezamu i ekstraktów.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21577091/

Wniosek: Codzienne przyjmowanie określonych przeciwzakrzepowych pełnych ziaren sezamu lub oczyszczonych składników aktywnych może pomóc w zapobieganiu chorobom zakrzepowym w przebiegu miażdżycy. Najskuteczniejszym składnikiem był sezamol, a następnie sezamolina i sezamina.

Olejek eteryczny z kopru włoskiego wykazuje szerokie spektrum działania przeciwpłytkowego, przeciwzakrzepowego, destabilizującego skrzepy i rozszerzającego naczynia krwionośne

Tytuł: Ochronne działanie olejku eterycznego Foeniculum vulgare i anetolu w eksperymentalnym modelu zakrzepicy.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17709257/

Wniosek: Wyniki wskazują na bezpieczne działanie przeciwzakrzepowe olejku eterycznego Foeniculum vulgare i jego głównego składnika anetolu, co wydaje się wynikać z ich szerokiego spektrum działania przeciwzakrzepowego, efektu destabilizacji skrzepu i działania wazorelaksacyjnego.

Resweratrol indukuje apoptozę płytek krwi, a także hamuje agregację płytek

Tytuł: Mechanizmy apoptozy płytek krwi indukowanej resweratrolem.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19423619/

Wniosek: To badanie pokazuje, że resweratrol jednocześnie hamuje agregację płytek krwi i stymuluje apoptozę płytek. Stymulacja apoptozy płytek krwi przez resweratrol może oznaczać zwiększony potencjał terapeutyczny u pacjentów cierpiących na stany zakrzepowe lub trombocytozę w celu promowania niszczenia płytek krwi, a tym samym zapobiegania patologicznemu krzepnięciu.

Truskawka może wywierać znaczący wpływ ochronny na choroby zakrzepowo-zatorowe poprzez hamowanie agregacji płytek krwi

Tytuł: Ekstrakt z truskawek wykazuje działanie przeciwpłytkowe poprzez hamowanie zapalnych mediatorów miażdżycy (sP-selektyna, sCD40L, RANTES i IL-1β) oraz tworzenie skrzepliny.

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24749953/

Wniosek: Truskawka może wywierać znaczące działanie ochronne na zaburzenia związane z chorobą zakrzepowo-zatorową poprzez hamowanie agregacji płytek krwi. Sugeruje to również, że działanie przeciwzakrzepowe może mieć nowe działanie przeciwzapalne.

Polecam również artykuł: “22 badania i raporty podważające skuteczność szczepionki przeciw COVID i zasadność szczepienia dzieci.”

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/disease/thrombosis

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x