Menu

Namibia wstrzymuje stosowanie rosyjskiej szczepionki Sputnik przeciw COVID-19 z obawy przed HIV

23 listopada, 2021 - Szczepionki
Namibia wstrzymuje stosowanie rosyjskiej szczepionki Sputnik przeciw COVID-19 z obawy przed HIV

Namibia zaprzestała stosowania rosyjskiej szczepionki Sputnik przeciw COVID-19 w następstwie obaw zgłoszonych przez sąsiednią Republikę Południowej Afryki, że może ona zwiększyć ryzyko zakażenia wirusem HIV wśród mężczyzn” [Źródło: Medicalexpress. com]

Urząd Regulacji Produktów Zdrowotnych Republiki Południowej Afryki (RPA) poinformował, że nie zezwoli na użycie szczepionki Sputnik z powodu wyników wcześniejszych badań testujących zmodyfikowaną formę adenowirusa – rodzaj wirusa wywołującego infekcje dróg oddechowych, który znajduje się w szczepionce. Badania te, przeprowadzone zarówno w Afryce Południowej, jak i w obu Amerykach, wykazały zwiększone ryzyko zakażenia wirusem HIV wśród mężczyzn, którzy otrzymali szczepionkę.

Tragiczne jest to, że w RPA nadal występuje jedno z najwyższych na świecie obciążeń wirusem HIV. Dzieje się tak pomimo tego, że od dawna wiadomo, że mikroelementy są korzystne w walce z tą chorobą. W 2005 r. wyniki z pilotażowego badania klinicznego, przeprowadzonego wśród osób dotkniętych AIDS w RPA wykazały, że specyficzna kombinacja mikroskładników odżywczych może powstrzymać – a w wielu przypadkach odwrócić – objawy choroby.

Odkrycia te z Instytutu badań dr Ratha zostały następnie potwierdzone w badaniu opublikowanym w Journal of the American Medical Association (JAMA) w 2013 roku, w którym stwierdzono, że długoterminowa suplementacja multiwitaminami i selenem u pacjentów zakażonych wirusem HIV w Botswanie zmniejsza ryzyko spadku odporności i choroby.  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pacjenci biorący udział w tym badaniu JAMA nie byli wcześniej poddawani toksycznej terapii lekami antyretrowirusowymi (ARV).

Profesor Luc Montagnier – laureat Nagrody Nobla w 2008 roku w dziedzinie medycyny za odkrycie wirusa HIV – opowiedział się za odżywianiem i mikroelementami w walce z HIV/AIDS.

Profesor Montagnier stwierdził również, że koronawirus odpowiedzialny za pandemię COVID-19 został stworzony w laboratorium i zawiera elementy genetyczne HIV.

Polecam również artykuł: “Informator ujawnia wykorzystanie sfałszowanych danych w badaniu szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/11/namibia-halts-use-of-russian-sputnik-covid-19-vaccine-over-hiv-fears/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x