Menu

Białaczka i chłoniak – publikacje naukowe

4 października, 2019 - Białaczka, Chłoniak
Białaczka i chłoniak – publikacje naukowe

Odkrycia naukowe dotyczące naturalnych terapii zdrowotnych powinny być dostępne dla wszystkich. Jednak większość ludzi boryka się z dwoma głównymi problemami:

a) nie jest w stanie na bieżąco śledzić publikacji naukowych,

b) często mają trudności ze zrozumieniem języka badawczego, a ponadto rzadko takie wyniki badań publikowane są w języku polskim.

Celem tej witryny jest promowanie profilaktycznej świadomości zdrowotnej w skali globalnej, oferując tym samym perspektywę wyeliminowania najczęstszych współczesnych chorób.

Białaczka i chłoniak – wyniki badań naukowych, opartych na naturalnych terapiach zdrowotnych.

Ochronny wpływ koenzymu Q10 na serce podczas chemioterapii

Ochronny wpływ koenzymu Q10 na kardiotoksyczność antracyklin: białaczka limfoblastyczna i chłoniak nieziarniczy

W badaniu tym oceniano wpływ koenzymu Q10 u dzieci z białaczką lub chłoniakiem i leczonych antracyklinami (leki stosowane w chemioterapii). Dzieci podzielono na dwie grupy: grupę I, składającą się z 10 pacjentów z koenzymem Q10; grupę II, składającą się z 10 pacjentów bez leczenia koenzymem Q10. Wyniki wykazały ochronny wpływ koenzymu Q10 na czynność serca podczas chemioterapii.

Witamina C zmniejsza wzrost komórek białaczki

Kwas askorbinowy indukuje apoptozę komórek białaczkowych

W tym badaniu oceniano wpływ witaminy C (kwasu askorbinowego) na białaczkę. Eksperymenty wykazały, że witamina C zmniejsza wzrost komórek białaczkowych i stwierdzono, że witamina C jest skuteczna przeciwko białaczce.

Białaczka – prenatalne stosowanie witamin i kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby u potomstwa

Prenatalne suplementacja kwasem foliowym i innymi witaminami oraz ryzyko wystąpienia białaczki u potomstwa: międzynarodowe konsorcjum badania białaczki dziecięcej.

W pracy przeanalizowano wpływ matczynej prenatalnej suplementacji kwasem foliowym i innymi witaminami na białaczkę dziecięcą. Dane dotyczące prenatalnego stosowania kwasu foliowego i witamin uzyskano z 12 badań, w tym ponad 7 000 dzieci z białaczką i 11 635 bez białaczki. Wyniki sugerują, że matczyne prenatalne stosowanie witamin i kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wystąpienia białaczki u potomstwa.

Mikroskładniki odżywcze zmniejszają stan zapalny i hamują wzrost komórek białaczkowych

Hamowanie wzrostu i ekspresji mediatorów stanu zapalnego w ludzkiej linii białaczkowej u-937, przez synergię składników odżywczych

W badaniu oceniano wpływ synergii składników odżywczych na białaczkę, zawierających kwas askorbinowy, lizynę, prolinę i zieloną herbatę. Eksperymenty przeprowadzono z komórkami ludzkimi. Wyniki wykazały, że ta specjalna mieszanka składników odżywczych zmniejszała stan zapalny i hamowała wzrost komórek białaczkowych.

Lizyna przeciwdziała progresji białaczki

Białaczka – mechanistyczne aspekty indukcji apoptozy przez zastosowanie lizyny

W tym badaniu oceniano wpływ aminokwasu lizyny na białaczkę. Stwierdzono, że lizyna była zdolna do indukowania śmierci złośliwych komórek i zmniejszenia metaloproteinaz (MMP). Metaloproteinazy to substancje wytwarzane przez złośliwe komórki w celu trawienia otaczające je tkanki, czego skutkiem jest dalsze rozprzestrzenianie się złośliwych komórek w organizmie. Podsumowując, wyniki pokazały, że aminokwas lizyna przeciwdziała progresji białaczki.

Suplementacja kwasów Omega-3 wywołuje pozytywny efekt u dzieci chorych na białaczkę

Białaczka – suplementacja kwasów Omega-3 korzystnie wpływa na apetyt u chorych dzieci

Badanie to określiło wpływ suplementacji kwasów Omega-3 u dzieci chorych na białaczkę. 51 dzieci przydzielono do 2 grup i podano suplementy kwasu Omega-3 lub placebo. W porównaniu z dziećmi, które nie otrzymały suplementacji, dzieci spożywające suplementy Omega-3 mogły cieszyć się lepszym apetytem.

Mikroskładniki odżywcze skuteczne są przeciwko białaczce

Indukcja apoptozy przez EpiQuercican w złośliwych limfocytach T

W badaniu tym zbadano wpływ mieszaniny składników odżywczych (lizyny, proliny, kwasu askorbinowego i wyciągu z zielonej herbaty) na białaczkę. Eksperymenty przeprowadzono na ludzkich komórkach i stwierdzono, że ta specjalna mieszanina składników odżywczych hamuje wzrost komórek białaczkowych.

Lizyna zmniejsza wzrost guza

Przeciwnowotworowy wpływ lizyny

Niniejsze badanie przeprowadzono w celu oceny działania biologicznego naturalnej lizyny na wzrost guza. W tym celu związek testowano na komórkach ludzkiej białaczki (in vitro) i na guzach białaczki u myszy (in vivo). Stwierdzono, że lizyna hamuje wzrost komórek rakowych zarówno w komórkach ludzkiej białaczki, jak i w guzach zwierzęcych.

Żeń-szeń amerykański jest korzystny w przypadku wyczerpania związanego z rakiem

Badanie pilotażowe nad żeń-szeniem amerykańskim w celu poprawy wyczerpania związanego z rakiem

To pilotażowe badanie zostało przeprowadzone w Minnesocie (USA), w celu zbadania wpływu żeń-szenia amerykańskiego na wyczerpanie związane
z rakiem. Jest to roślina rosnąca we wschodniej części Ameryki Północnej. W ciągu 8 tygodni nieokreślona liczba dorosłych osób wyczerpanych rakiem, otrzymywała żeń-szeń amerykański w dawkach 750, 1000 lub 2000 mg/dobę lub placebo dwa razy na dobę. Pod koniec badania okazało się, że korzyści dostrzegło dwa razy więcej pacjentów otrzymujących żeń-szeń w porównaniu z pacjentami otrzymującymi placebo. Autorzy doszli do wniosku, że żeń-szeń amerykański w dawkach 1000-2000 mg/dobę wydaje się być skuteczny w walce z wyczerpaniem związanym z rakiem.

Rak: działanie ochronne owoców i warzyw

Warzywa i owoce a rak. Epidemiologia.

W tym artykule przeglądowym przeanalizowano 137 badań dotyczących związku między spożyciem owoców i warzyw a rakiem. W badaniach tych spożycie większych ilości owoców i warzyw wiązało się ze zmniejszonym ryzykiem zachorowania na raka. To skojarzenie stwierdzono dla szerokiej gamy warzyw i owoców. Ponadto efekty ochronne były bardziej widoczne w przypadku spożywania surowych form owoców i warzyw.

Korzyści zdrowotne z mikroelementów

Warzywa i owoce a rak. Mechanizmy.

W niniejszym przeglądzie oceniono badania nad rolą związków naturalnych i mikroelementów w zapobieganiu nowotworom. Karotenoidy (tj. Beta-karoten, prekursor witaminy A), witaminy C i E, selen i inne związki pochodzące z roślin (ditioltioniany, glukozynolany, indole, izotiocyjaniany, flawonoidy, fenole, inhibitory proteazy, sterole roślinne, związki allii i limonen), stwierdzono że mają działanie przeciwnowotworowe. Dlatego też dieta bogata w warzywa i owoce była uważana za niezbędną w zapobieganiu chorobom.

Witamina D może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chłoniaka nieziarniczego

Prospektywne badanie 25-hydroksywitaminy D w surowicy i ryzyko wystąpienia nowotworów limfoidalnych.

W badaniu naukowym, przeprowadzonym w latach 1985-2002 z udziałem 29 133 palących mężczyzn w Finlandii, zbadano zależność między 25-hydroksywitaminą D w surowicy a częstością występowania chłoniaka nieziarniczego. Stwierdzono, że witamina D może zapewniać działanie ochronne w rozwoju chłoniaków nieziarniczych.

Naturalne zwalczanie nowotworów

Źródło: http://www.healthlibrary.info/en/i-was-diagnosed-with/cancer-2/leukemia-and-lymphoma

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x