Menu

Nieskuteczne dziedziny praktyk medycznych

29 listopada, 2019 - Profilaktyka
Nieskuteczne dziedziny praktyk medycznych

Naukowcy przeprowadzili analizę 3000 badań, opublikowanych w wiodących czasopismach medycznych, które wykazały, że ​​prawie 400 powszechnych praktyk medycznych jest nieskutecznych. Najbardziej nieefektywne metody leczenia obejmowały choroby sercowo-naczyniowe, gdyż podawane pacjentom leki były nieskuteczną interwencją medyczną.

Naukowcy twierdzą, że rezygnacja z nieskutecznych praktyk doprowadzi do oszczędności kosztów i poprawy opieki medycznej. Ich odkrycia dostarczają dalszych dowodów na pilną potrzebę zreformowania systemów opieki zdrowotnej w kierunku naukowo udowodnionych skutecznych metod profilaktycznych.

Analiza badań opublikowana została w trzech wiodących czasopismach medycznych: “Journal of American Medical Association” (JAMA); “Lancet” oraz “New England Journal of Medicine”. Badania przeprowadzone w latach 2003–2017 reprezentują praktyki ze wszystkich dziedzin opieki medycznej.

Oprócz chorób sercowo-naczyniowych, nieskuteczne okazały się następujące dziedziny praktyk medycznych: neurologia, onkologia, choroby płuc, choroby przewodu pokarmowego i wątroby, cukrzyca, psychiatria, choroby nerek i choroby zakaźne.

Ponad jedna trzecia interwencji, które okazały się nieskuteczne, dotyczą zastosowanych leków. Inne nieskuteczne interwencje wymienione w artykule obejmują użycie wyrobów medycznych, terapię behawioralną i radioterapię. Naukowcy krytykują również interwencje z wykorzystaniem witamin i suplementów, ale badania oparte były na zastosowaniu pojedynczych składników odżywczych. Badania przeprowadzone w Instytucie Dr Ratha wielokrotnie wykazały, że najskuteczniejsza forma suplementacji opiera się na starannie dobranych synergicznych kombinacjach składników odżywczych, a nie na stosowaniu pojedynczych mikroelementów.

Nastawienie opieki zdrowotnej na profilaktykę

Podejścia medycyny ortodoksyjnej są w dużej mierze oparte na interwencjach, które stosowane są w zdiagnozowanych już procesach chorobowych. Dzieje się tak, ponieważ zapobieganie i eliminowanie pierwotnej przyczyny chorób zagraża interesom finansowym globalnego biznesu farmaceutycznego. Światowy rynek leków farmaceutycznych osiągnął w 2018 r. wartość 1,2 biliona dolarów i szacuje się, że do 2023 r. osiągnie wartość 1,5 biliona dolarów.

Podejście do zdrowia medycyny komórkowej uczy nas, że podstawową przyczyną najczęstszych obecnie chorób przewlekłych jest długotrwały niedobór witamin, minerałów, aminokwasów i innych niezbędnych składników odżywczych. Kiedy się to zrozumie, to uświadamia się, dlaczego dosłownie setki powszechnie stosowanych praktyk medycznych jest tak nieskuteczna. Obecne systemy opieki zdrowotnej nie zajmują się pierwotną przyczyną chorób, dlatego nie są w stanie ich wyeliminować.

Cel zapewnienia zdrowia wszystkim ludziom na świecie można osiągnąć tylko wtedy, gdy opieka medyczna zostanie zmieniona z interwencyjnej na zapobiegawczą. Oznacza to zapobieganie i korygowanie nieprawidłowego funkcjonowania organizmu przed rozwojem chorób.

Na pierwszym miejscu interesy pacjentów

Autorzy czasopisma eLife zauważyli, że „pomimo publikacji nieskutecznych praktyk medycznych trudno jest przekonać lekarzy, aby porzucili jej stosowanie”. Dodają, że wyeliminowanie takich praktyk „następuje powoli i z oporem”.

Obecnie istnieją badania potwierdzające, że pierwotną przyczynę chorób przewlekłych można wyeliminować za pomocą opartej na nauce diety i medycyny komórkowej. Dlatego nadszedł czas, aby pracownicy służby zdrowia na całym świecie poddali obecne praktyki medyczne krytycznej ocenie. Zastąpienie obecnych nieskutecznych praktyk medycznych, nowoczesnymi metodami żywienia i medycyny komórkowej, może uratować życie milionom osób na całym świecie.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2019/06/new-analysis-identifies-hundreds-of-common-medical-practices-that-are-ineffective

Polecam również artykuł “Jak mądrze korzystać z technologii diagnostycznych”.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
1
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x