Menu

Nowa analiza pokazuje, że szczepionki Pfizer i Moderna COVID-19 częściej powodują poważne zdarzenia niepożądane niż zapobiegają hospitalizacji

10 lipca, 2022 - Szczepionki
Nowa analiza pokazuje, że szczepionki Pfizer i Moderna COVID-19 częściej powodują poważne zdarzenia niepożądane niż zapobiegają hospitalizacji

Nowa analiza przeprowadzona przez redaktora naczelnego British Medical Journal , Petera Doshi i współpracowników pokazuje, że szczepionki mRNA firmy Pfizer i Moderna przeciwko COVID-19 statystycznie częściej powodują poważne zdarzenia niepożądane niż zapobiegają hospitalizacji. Opublikowana praca naukowa analizuje poważne zdarzenia niepożądane zgłoszone w kontrolowanych placebo, randomizowanych badaniach klinicznych III fazy tych szczepionek. W analizie stwierdzono, że choć szczepionka Pfizer zmniejszała ryzyko hospitalizacji z powodu COVID-19 o 2,3 na 10 000 uczestników w stosunku do grupy placebo, a szczepionka Moderna o 6,4 na 10 000 uczestników, to łącznie zastrzyki wiązały się ze wzrostem poważnych zdarzeń niepożądanych o 12,5 na 10 000 uczestników.

W artykule opisano, jak w 2020 roku, przed wprowadzeniem szczepionki przeciwko COVID-19, Koalicja na rzecz innowacji w zakresie gotowości na wypadek epidemii i Współpraca w Brighton stworzyły priorytetową listę, zatwierdzoną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), potencjalnych zdarzeń niepożądanych istotnych dla szczepionek COVID-19. Doshi i jego współpracownicy wykorzystali tę listę do oceny “poważnych zdarzeń niepożądanych o szczególnym znaczeniu” zaobserwowanych w randomizowanych badaniach III fazy szczepionek Pfizer i Moderna.

„Poważne zdarzenie niepożądane” jest zdefiniowane w artykule jako zdarzenie, które spowodowało którekolwiek z poniższych:

W analizie stwierdzono, że szczepionka Pfizer mRNA COVID-19 była związana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia poważnych zdarzeń niepożądanych o szczególnym znaczeniu, z bezwzględnym wzrostem ryzyka o 10,1 zdarzeń na 10 000 zaszczepionych osób. Dla szczepionki Moderna wzrost ten wynosił 15,1 na 10 000 zaszczepionych osób. Razem zastrzyki były związane ze wzrostem o 12,5 zdarzeń na 10 000 zaszczepionych uczestników. Doshi i jego współpracownicy zauważają, że w obu badaniach ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń niepożądanych o szczególnym znaczeniu przewyższa zmniejszenie ryzyka hospitalizacji COVID-19 w stosunku do grup placebo.

Możliwość prowadzenia dochodzeń karnych

Nowa analiza pojawia się w czasie, gdy rosną obawy o ryzyko zdrowotne związane ze szczepionkami COVID-19. Ostatnie badania potwierdziły, że formy mRNA zastrzyków mogą powodować na przykład poważne uszkodzenie wątrobyInne znane działania niepożądane obejmują bardzo małą liczbę płytek krwi (małopłytkowość)wysoki odsetek ciężkich, potencjalnie zagrażających życiu reakcji alergicznych (wstrząs anafilaktyczny); zapalenie mięśnia sercowegozakrzepy krwi (zakrzepica); a nawet śmierć .

W oparciu o rosnącą liczbę dowodów naukowych potwierdzających te zagrożenia, w listopadzie 2021 r. dr Matthias Rath wydał nadzwyczajny apel o natychmiastowe zawieszenie szczepionek COVID-19 opartych na RNA i DNA. Domagając się wszczęcia międzynarodowego dochodzenia w sprawie ich skutków ubocznych podkreślił, jak ważne jest, aby zostało ono przeprowadzone niezależnie od producentów szczepionek. Zważywszy na to, że niektóre dane wykorzystane w badaniach Pfizera zostały publicznie uznane za sfałszowane , potrzeba takiego dochodzenia nie tylko stała się pilna, ale nie można wykluczyć, że ostatecznie doprowadzi ono do dochodzenia karnego.

Polecam również artykuł: “Badania potwierdzające niepowodzenia przymusowych interwencji związanych z COVID-19.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2022/06/new-analysis-shows-pfizer-moderna-covid-19-vaccines-more-likely-to-cause-serious-adverse-events-than-prevent-hospitalization/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x