Menu

Pandemia zakończy się, gdy “wyłączymy telewizory” i przestaniemy śledzić wiadomości pandemiczne

21 grudnia, 2021 - Koronawirus
Pandemia zakończy się, gdy “wyłączymy telewizory” i przestaniemy śledzić wiadomości pandemiczne

Pandemia zakończy się, gdy społeczeństwo zdecyduje się powrócić do normalnego życia i przestanie oglądać wiadomości pandemiczne, stwierdzili autorzy artykułu opublikowanego na stronie The British Medical Journal.

Statystyki pandemiczne zapewniają niekończące się paliwo do przekazywania wiadomości, zapewniając stałą narrację o pandemii COVID-19, nawet gdy zagrożenie jest niewielkie” – napisali dr Peter Doshi, starszy redaktor BMJ i David Robertson, doktorant z historii na Uniwersytecie Princeton.

„W ten sposób mogą przedłużyć pandemię, ograniczając szansę powrotu do życia przed pandemią” – napisali autorzy.

Analiza BMJ z ubiegłego stulecia wykazała, że ​​poprzednie pandemie, w tym hiszpańska grypa, stopniowo zanikały, gdy społeczeństwa „przestały być pochłaniane przez szokujące wskaźniki pandemii”.

W następnych dziesięcioleciach ludzie powrócili do normalnych nawyków nawet w obliczu krótkotrwałego wzrostu zgonów z powodu grypy, przekraczającego poziom pandemii.

Analiza BMJ pojawia się, gdy globalna uwaga skupia się na wariancie Omicron, który wydaje się być bardziej przenośny, ale mniej zabójczy niż wcześniejsze szczepy.

Publikacje, w tym brytyjski The Sun, stworzyły mapy pokazujące “najwcześniejsze punkty zapalne” Omicronu, a pulpit nawigacyjny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) śledzi codzienne zmiany w liczbie przypadków COVID.

Całkowite wyłączenie odbiorników telewizyjnych lub odłączenie się od wiadomości pandemicznych może być najpotężniejszym działaniem prowadzącym do zakończenia pandemii”.

Według strony sprawdzającej fakty – Snopes.com, na dzień 13 grudnia odnotowano jedną śmierć na całym świecie osoby, która uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wariantu Omicron.

Lekarz z Południowej Afryki, który pierwszy zaalarmował WHO o wariancie Omicron, przekazał brytyjskim mediom, że jest zdumiony „nadmierną reakcją” z Wielkiej Brytanii i innych europejskich krajów dot. nowego wariantu.

Kilka krajów z powodu nowego wariantu wirusa, nałożyło surowe ograniczenia dotyczące podróży na loty międzynarodowe, a także nałożyło surowsze przepisy dotyczące noszenia masek w domu, mandatów i wydłużonej kwarantanny.

Tymczasem WHO apeluje o ostrożność.

“Nawet jeśli Omicron spowoduje mniej poważną chorobę, sama liczba przypadków może po raz kolejny przytłoczyć nieprzygotowane systemy opieki zdrowotnej” – powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesu.

Polecam również artykuł: “Wariant Omicron: celowe podniesienie globalnego stanu paniki.”

Źródło: https://childrenshealthdefense.org/defender/bmj-covid-pandemic-end-turn-off-screens/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x