Menu

Piękno naszej skóry pochodzi z wnętrza

4 lipca, 2021 - Skóra
Piękno naszej skóry pochodzi z wnętrza

Ogromna ilość produktów dostępnych na rynku potwierdza, jak ważnym dla każdego z nas jest pielęgnacja skóry. Jednakże często pomijane w tym temacie jest to, że skuteczna pielęgnacja skóry powinna zaczynać się od wewnątrz. To właśnie tutaj doskonale sprawdzają się komórkowe składniki odżywcze: cynk, selen i koenzym Q10.

To właśnie te trzy mikroskładniki odżywcze biorą udział w wielu procesach metabolicznych, w tym w przemianie białek i podziale komórek, dlatego są optymalnymi mikroelementami dla skóry, włosów i procesu gojenia się ran. Wszystkie one wykazują swoje specyficzne działanie, a jednocześnie doskonale się uzupełniają.

Cynk wykazuje szczególnie dobry wpływ na proces gojenia się ran i regenerację skóry. Ale nie tylko dlatego jest taki ważny. Wspomaga bowiem również prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Ponadto spełnia inne ważne funkcje dla skóry. Reguluje wydzielanie sebum (łoju skórnego) i rogowacenie skóry. Jeśli znasz kogoś, kto ma skłonność do wyprysków, to warto poinformować tę osobę o tych właściwościach cynku.

Selen spełnia w organizmie rolę niezwykle silnego przeciwutleniacza. Zwalcza wolne rodniki, dzięki czemu chroni tkanki przed uszkodzeniem i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Ponadto, selen wspomaga wzrost włosów i budowę masy mięśniowej.

Dzisiaj praktycznie prawie każdy krem przeciwzmarszczkowy jest wzbogacony o koenzym Q10. Jednakże, doustne przyjmowanie tego mikroskładnika jest znacznie skuteczniejsze. Wraz z wiekiem stężenie Q10 w różnych tkankach ulega znacznemu obniżeniu. Mikroelement ten stymuluje odnowę komórek skóry, wzmacnia tkankę łączną oraz wykazuje silne działanie antyoksydacyjne wobec reaktywnych form tlenu. Ponadto, koenzym Q10 jest swoistym paliwem dla komórek. Bez tej energii nasze komórki szybciej się starzeją.

Polecam również artykuł: “Korzyści z mikroelementów dla gojenia się ran i zdrowej skóry.”

A więc, gdy następnym razem będziesz nakładać krem, pamiętaj, że prawdziwe piękno Twojej skóry pochodzi z wewnątrz!

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x