Menu

Witamina C pomaga zachować masę mięśniową po 50 roku życia

1 października, 2020 - Masa mięśniowa
Witamina C pomaga zachować masę mięśniową po 50 roku życia

“Witamina C może być kluczem do zachowania masy mięśniowej w późniejszym życiu, według nowych badań pokazujących, że ludzie, którzy spożywają jej dużo, mają najlepszą masę mięśni szkieletowych”. [Medicalexpress.com]

Podejście Medycyny Komórkowej

Witamina C jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla ludzkiego zdrowia i przetrwania. Jest nie tylko silnym przeciwutleniaczem i wzmacniaczem odporności, ale także wspomaga tworzenie tkanki łącznej i pomaga budować matrycę pozakomórkową – “klej”, który łączy komórki organizmu. Rola witaminy C w produkcji kolagenu, najbardziej obfitego białka w organizmie, jest szczególnie krytyczna. Kolagen – najważniejsza struktura i stabilność cząsteczki w organizmie, potrzebny jest do budowy naszych mięśni, kości, skóry, ścian naczyń i tkanki łącznej wszystkich innych organów. W rezultacie niedobór witaminy C ma szeroko rozpowszechnione negatywne skutki zdrowotne w organizmie.

Produkcja kolagenu wymaga nie tylko wystarczającej podaży witaminy C, ale także aminokwasów lizyny i proliny. Ponieważ witamina C i lizyna nie są produkowane w organizmie, muszą być one uzyskiwane z diety. Prolina może być syntetyzowana przez organizm, ale jej podaż może nie być wystarczająca w pewnych warunkach zdrowotnych. Aby zapewnić ciągłą, optymalną produkcję kolagenu, zaleca się zatem suplementację witaminy C, lizyny i proliny.

Aby dowiedzieć się więcej na temat witaminy C oraz unikalnych cech i synergii jej różnych form, przeczytaj ten artykuł.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/09/vitamin-c-could-help-over-50s-retain-muscle-mass

Swobodny dostęp do zdrowia naturalnego musi stać się prawem człowieka!

Wraz ze złożeniem mojego podpisu domagam się od mojego własnego rządu oraz rządów wszystkich krajów świata:

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zo
bowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x