Menu

Wariant Omicron: celowe podniesienie globalnego stanu paniki

17 grudnia, 2021 - Koronawirus
Wariant Omicron: celowe podniesienie globalnego stanu paniki

Najnowsze statystyki z RPA ujawniają, że liczba przyjęć na intensywną terapię w przypadku COVID wariantu Omicron wynosi zaledwie jedną trzecią tego, co w przypadku wariantu delta w tym kraju. Dane pochodzą od przewodniczącego Stowarzyszenia Medycznego Południowej Afryki (SAMA), który poinformował, że objawy Omicron są w większości „bardzo, bardzo łagodne” i można je leczyć w domu. Skoro nawet dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci przyznaje, że nowy wariant „prawie na pewno” nie jest groźniejszy niż Delta, pilnie należy zadać pytanie, które jest bardzo proste: dlaczego globalne napięcie jest podnoszone do stanu paniki?

Raporty z południowoafrykańskiej prowincji Gauteng (centrum epidemii Omicron) sugerują, że około dwa tygodnie po wykryciu nowego wariantu na szpitalnych oddziałach intensywnej opieki medycznej znajdowało się łącznie 139 pacjentów. Dla porównania, dwa tygodnie po rozpoczęciu fali delty w prowincji Gauteng na oddziałach intensywnej terapii przebywało już 393 pacjentów. Chociaż podejrzewa się, że wariant Omicron jest bardziej zakaźny niż Delta, szpitale w Gauteng potwierdziły, że objawy występujące u pacjentów są “znacznie łagodniejsze” niż te, które zaobserwowano podczas pierwszych trzech fal pandemii COVID-19. Mówi się, że większość pacjentów nie wymaga tlenu ani leczenia na oddziale intensywnej terapii.

Jednak tak obiecujące znaki, jak te, wydają się nie być zauważone przez zachodnich przywódców politycznych i ich sojuszników. Zamiast tego nasilają to, co można opisać jedynie jako globalny stan paniki. W polityce postrzeganej przez niektórych jako mającej podtekst kolonialny, ich pierwszym krokiem było wprowadzenie ogólnych zakazów podróży do krajów południowoafrykańskich. W związku z tym, że skutecznie doprowadziło to do międzynarodowej izolacji tego i tak już trudnego gospodarczo regionu, prezydent RPA Cyril Ramaphosa powtórzył myśli wielu osób, gdy skarżył się, że jego kraj został ukarany za odkrycie nowego wariantu.

Zagrożenie obowiązkowymi szczepieniami

Szefowa Komisji Europejskiej w Brukseli Ursula von der Leyen zareagowała na odkrycie wariantu mówiąc, że nadszedł czas, aby rozważyć wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 w Europie. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wydał później podobne oświadczenie mówiąc, że w jego kraju odbędzie się “narodowa rozmowa” na temat dalszych działań. Ponieważ w Europie znajduje się 8 z 10 największych krajów eksportujących leki, obaj przywódcy bez wątpienia będą chciwie spoglądać na gwałtownie rosnące zyski akcjonariuszy, które mogłyby się pojawić, gdyby obowiązkowe szczepienia zostały wprowadzone na całym świecie.

Prezydent USA Joe Biden wykorzystał pojawienie się Omicron jako pretekst do nacisku na 100 milionów Amerykanów, aby poddać się tak zwanym “szczepieniom uzupełniającym” tak szybko, jak to możliwe. W słowach, które przez wielu zostaną zinterpretowane jako groźba, stwierdził również, że “ta pandemia nie skończy się, dopóki nie będziemy mieli globalnych szczepień”. Wraz z Europą Stany Zjednoczone są jednym z największych krajów eksportujących farmaceutyki. Oczekuje się, że amerykańskie firmy farmaceutyczne Pfizer i Moderna zgarną w przyszłym roku ponad 93 miliardy dolarów ze sprzedaży szczepionek na COVID-19. Co ciekawe, jak zobaczymy dalej, karuzela zysków spowodowana pandemią, pojawiła się dokładnie w momencie, w którym przemysł farmaceutyczny stanął w obliczu ostatecznego upadku.

Dlaczego przemysł farmaceutyczny potrzebował COVID-19

Napisane w listopadzie 2017 r. i maju 2018 r. wpisy na blogu dr Kelvina Stotta, dyrektora ds. zarządzania portfelem w firmie farmaceutycznej Novartis w Bazylei w Szwajcarii, wywołały powszechny niepokój wśród inwestorów z branży farmaceutycznej. Twierdząc, że cały przemysł farmaceutyczny znajduje się “na skraju ostatecznego upadku”, Stott opisał, jak zyski z badań i rozwoju w dziedzinie opracowywania leków spadły do zaledwie 3,2 procent i potencjalnie mogą osiągnąć zero do roku 2020. Mówiąc wprost, oznaczało to, że każdy dolar wydany na badania i rozwój przez firmy farmaceutyczne przyniósłby jedynie dochód w wysokości jednego dolara. Innymi słowy, przemysł farmaceutyczny przestałby być opłacalnym koncernem. Według biznesowej strony Forbes, dane Stott’a korelowały “z obserwacjami praktycznie każdego poważnego badacza, który przyglądał się branży.” Wynikało to z tego, że może być już bliski początek końca biznesu inwestycyjnego w branży farmaceutycznej.

Przyznając się do wad modelu biznesowego farmacji, Stott wyjaśnił, że zależy on od pozytywnego zwrotu z inwestycji. Potwierdziło to, co Dr Rath i nasza Fundacja twierdziła już od lat, a mianowicie, że przemysł farmaceutyczny nie jest przemysłem zdrowotnym, jest przemysłem inwestycyjnym napędzanym przez zyski swoich udziałowców. Opisując gwałtowny spadek zwrotu z inwestycji w badania i rozwój w branży farmaceutycznej, Stott stwierdził, że powodem tego są m. in. malejące wskaźniki sukcesu w opracowywaniu nowych leków, rosnące koszty badań klinicznych, zaostrzone otoczenie regulacyjne oraz rosnąca konkurencja ze strony producentów leków, którzy po wygaśnięciu oryginalnych patentów produkują tańsze zamienniki istniejących leków.

Łącząc to wszystko razem, Stott przewidział, że spadek średniego zwrotu z inwestycji spowoduje, że cały przemysł farmaceutyczny zacznie się kurczyć w ciągu kolejnych dwóch do trzech lat. Do roku 2040 roczna wartość całkowitej globalnej sprzedaży branży może spaść do poziomu z roku 1990. Oznaczałoby to katastrofalne zmniejszenie dochodów o około 90 procent. Co znamienne, Stott opisał model biznesowy branży farmaceutycznej jako “zepsuty”, dodając, że “wchodzi on w błędne koło ujemnego wzrostu i ostatecznego upadku, ponieważ jego podstawowy model biznesowy się wyczerpał” Stwierdził, że branża “nie będzie istnieć wiecznie” i że musi “dostosować się lub umrzeć”.

W swoim najbardziej odkrywczym stwierdzeniu, podkreślającym desperacki charakter sytuacji, w jakiej znalazły się firmy farmaceutyczne, Stott napisał, że przemysł farmaceutyczny potrzebuje “wielkiego przełomu już teraz, w 2018 roku”. Już wtedy powiedział, że przemysł ten będzie musiał stawić czoła “okresowi znacznego skurczenia przed jakimkolwiek ożywieniem” i że “wszystko inne [niż natychmiastowy przełom] będzie zbyt małe i za późne, aby uratować przemysł przed ostatecznym upadkiem.

W związku z tym, co można opisać jako niewiarygodne szczęście dla inwestorów farmaceutycznych, zaledwie 18 miesięcy po tym, jak Stott napisał te słowa, wybuch epidemii COVID-19 w Wuhan, był odpowiedzią na modlitwy przemysłu farmaceutycznego. W rezultacie, obowiązkowe stosowanie eksperymentalnych szczepionek na całym świecie jest przedstawiane jako “wielki przełom”, który uratuje model biznesowy branży.

Przemysł farmaceutyczny w rozpaczliwej walce o przetrwanie

Tylko czas pokaże, dokąd to wszystko prowadzi i czy teoria wycieku z laboratorium może mieć jeszcze więcej podstaw, niż się obecnie podejrzewa. Cokolwiek się jednak wydarzy, jedno jest już pewne: farmaceutyczny biznes inwestycyjny toczy desperacką walkę o przetrwanie.

Poprzez skupienie się na niedoborach mikroskładników odżywczych, co do których odkrycia naukowe dr Ratha dowiodły, że są główną przyczyną chorób, terapie żywieniowe i medycyna komórkowa oferują kuszące możliwości skutecznego, bezpiecznego i niedrogiego ratowania milionów istnień przed chorobami układu krążenia, rakiem, pandemią i innymi chorobami. To rozwiązanie, o wiele bardziej niż cokolwiek innego, ostatecznie zapewni ostateczny upadek przemysłu farmaceutycznego.

Patrząc w tym świetle, można zauważyć, że zmuszenie całego świata do poddania się eksperymentalnym szczepionkom farmaceutycznym jest ostatnią desperacką próbą ze strony kluczowych politycznych udziałowców przemysłu farmaceutycznego. W interesie nas wszystkich jest zapewnienie, by im się to nie udało.

Polecam również artykuł: “Badania nad mikroelementami dot. koronawirusów: nieuznawanie ich przez polityków zabija pacjentów.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/12/the-omicron-variant-deliberately-raising-the-global-state-of-panic/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x