Menu

Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) – publikacje naukowe

24 września, 2020 - Nadciśnienie
Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) – publikacje naukowe

Główną przyczyną wysokiego ciśnienia krwi jest przewlekły niedobór niezbędnych składników odżywczych w milionach komórek ścian tętnic. Oprócz innych funkcji, komórki te odpowiadają za dostępność “czynników relaksujących” (tlenek azotu), które zmniejszają napięcie ścian naczyń i utrzymują ciśnienie krwi w normalnym zakresie. Naturalny aminokwas arginina, witamina C i inne składniki odżywcze, przyczyniają się do optymalnej dostępności tych czynników relaksujących ściany tętnic. Przewlekły niedobór tych niezbędnych składników odżywczych może powodować skurcze i zgrubienie ścian naczyń krwionośnych, co może podnieść ciśnienie krwi.

Poniżej publikacje naukowe, oparte na naturalnych terapiach zdrowotnych

Suplementy mikroskładników odżywczych wspomagają leczenie nadciśnienia i cukrzycy

Suplementy diety w leczeniu nadciśnienia i cukrzycy – przegląd

Przeanalizowano badania dotyczące stosowania suplementów diety w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi i cukrzycy. Badania wykazały, że mikroelementy były skutecznymi i bezpiecznymi substytutami toksycznych i drogich leków konwencjonalnych. Ponadto okazało się, że mikroelementy są generalnie wolne od skutków ubocznych. Dlatego autorzy doszli do wniosku, że suplementy diety powinny zostać włączone do leczenia nadciśnienia i cukrzycy.

Niedostateczne spożycie mikroelementów zwiększa ryzyko wysokiego ciśnienia krwi

Spożycie przez 6-letnie dzieci witamin i składników mineralnych

W badaniu przeanalizowano związek między spożyciem mikroelementów (witamin i minerałów) a rozwojem wysokiego ciśnienia krwi. Spożycie witamin i minerałów oszacowano na podstawie trzydniowego protokołu żywieniowego u 120 dzieci. Naukowcy odkryli, że spożycie witaminy D, wapnia i potasu było niewystarczające, podczas gdy spożycie sodu uznano za zbyt wysokie. Podsumowując, naukowcy stwierdzili, że niewłaściwe spożycie mikroelementów wraz z nadmiernym spożyciem sodu są czynnikami ryzyka rozwoju nadciśnienia tętniczego u dzieci.

Witamina C zmniejsza stan zapalny

Wpływ witaminy C na stany zapalenie i markery metaboliczne u osób dorosłych z nadciśnieniem i / lub cukrzycą osób otyłych

Celem tego badania było sprawdzenie, czy witamina C jest w stanie zmniejszyć stan zapalny u otyłych osób dorosłych z wysokim ciśnieniem krwi i / lub cukrzycą. 64 pacjentom podawano witaminę C w dawce 500 mg dwa razy dziennie na dobę albo placebo. Wyniki wykazały, że witamina C zmniejsza stan zapalny u otyłych pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi i / lub cukrzycą.

Korzyści ze stosowania koenzymu Q10 u pacjentów z nadciśnieniem

Mechanizm działania koenzymu Q10 w nadciśnieniu tętniczym pierwotnym

Dziesięciu pacjentów z nadciśnieniem tętniczym leczono doustnym koenzymem Q10 przez 10 tygodni. Pod koniec tego pilotażowego badania ciśnienie krwi spadło. Skurczowe ciśnienie krwi spadło z 161,5 mmHg do 142,2 mmHg. Ciśnienie rozkurczowe spadło z 98,5 mmHg do 83,1 mmHg. Ponadto obniżył się również ich poziom cholesterolu. Wyniki te pokazały, że koenzym Q10 jest skuteczny w obniżaniu wysokiego ciśnienia krwi u pacjentów z nadciśnieniem i że można zaobserwować u nich dodatkowe korzyści.

Niedobór witaminy C powoduje wysokie ciśnienie krwi

Poziom witaminy C u 54-letnich mężczyzn z Fińskiego wschodu

W tym badaniu przeanalizowano zależność między poziomem witamin antyoksydacyjnych i ciśnieniem krwi. W szczególności badano poziom witaminy C u 1077 mężczyzn w wieku 54 lat w ciągu całego roku. Znaczny niedobór witaminy C stwierdzono u 8,8% mężczyzn, natomiast 16,5% miało łagodny niedobór witaminy C. Stwierdzono, że obniżony poziom witaminy C związany był z podwyższonym ciśnieniem krwi.

Olej rybny obniża ciśnienie krwi

Przeciwnadciśnieniowe działanie oleju rybnego. Kontrolowane badanie suplementów wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w nadciśnieniu tętniczym pierwotnym

W tym badaniu sprawdzano, czy duże dawki oleju rybnego mogą obniżać ciśnienie krwi. 32 mężczyzn z wyższym ciśnieniem krwi (łagodne nadciśnienie) umieszczono w grupach po 8 osób, które otrzymywały 10 ml lub 50 ml oleju rybnego, 50 ml oleju szafranowego lub 50 ml mieszanki olejów. Badanie wykazało, że skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi spadło odpowiednio o 6,5 mm Hg i 4,4 mm Hg u mężczyzn, którzy otrzymywali olej rybny. Stwierdzono zatem, że wysokie dawki oleju rybnego obniżają ciśnienie krwi u pacjentów z nadciśnieniem.

Kwasy tłuszczowe omega-3 mają działanie obniżające ciśnienie krwi

Wpływ kwasu eikozapentaenowego i doksaheksaenowego na ciśnienie krwi i nadciśnienie tętnicze

To badanie dotyczące suplementacji diety przeprowadzono w celu przeanalizowania korzyści płynących z kwasów tłuszczowych omega-3 zawartych w oleju rybnym u pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi (nadciśnienie). Badanie obejmowało dwie grupy pacjentów (łącznie 156 pacjentów), którzy otrzymywali dziennie 6g 85% kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA / DHA) lub 6g oleju kukurydzianego. Wystąpił znaczny spadek poziomu ciśnienia krwi w grupie oleju rybnego, ale nie w grupie oleju kukurydzianego. Obniżenie ciśnienia krwi wzrastało równolegle do stężeń kwasów tłuszczowych omega-3 w diecie. Autorzy doszli do wniosku, że olej rybny może obniżać ciśnienie krwi.

Koenzym Q10 może zastąpić konwencjonalne terapie farmaceutyczne
u pacjentów z nadciśnieniem

Leczenie nadciśnienia pierwotnego za pomocą koenzymu Q10

W badaniu tym skoncentrowano się na zastosowaniu antyoksydacyjnego koenzymu Q10 jako możliwego substytutu konwencjonalnych leków obniżających ciśnienie krwi. Wpływ doustnego podawania koenzymu Q10 na ciśnienie krwi zbadano u 109 pacjentów z nadciśnieniem. Stwierdzono, że nastąpiła wyraźna poprawa stanu zdrowia podczas podawania CoQ10, przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na leki farmaceutyczne. Ponad połowa pacjentów była w stanie całkowicie zaprzestać przyjmowania leków na nadciśnienie po nieco ponad 4 miesiącach.

Koenzym Q10 obniża ciśnienie krwi

Koenzym Q10 w nadciśnieniu tętniczym pierwotnym

Celem tego badania było przeanalizowanie wpływu koenzymu Q10 na podwyższony poziom ciśnienia krwi. W tym celu 26 pacjentów z uporczywie podwyższonym ciśnieniem krwi otrzymało suplementację koenzymu Q10 (100 mg dziennie) przez okres dziesięciu tygodni. Pod koniec badania zarówno skurczowe, jak i rozkurczowe wartości ciśnienia krwi uległy znacznemu zmniejszeniu. Co więcej, testy wykazały, że Q10 ma dodatkowy pozytywny wpływ na metabolizm cholesterolu: (zły) cholesterol LDL został znacząco obniżony, a cholesterol HDL (dobry) znacznie się powiększył.

Polecam również artykuł: “Jak obniżyć wysokie ciśnienie krwi.”

Źródło: www.healthlibrary.info/en/i-was-diagnosed-with/cardiovascular-diseases/high-blood-pressure-hypertension

Swobodny dostęp do zdrowia naturalnego musi stać się prawem człowieka!

Wraz ze złożeniem mojego podpisu domagam się od mojego własnego rządu oraz rządów wszystkich krajów świata:

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x