Menu

Jak naturalnie obniżyć wysoki poziom cholesterolu

24 lutego, 2019 - Cholesterol
Jak naturalnie obniżyć wysoki poziom cholesterolu

Na całym świecie miliony ludzi mają wysoki poziom cholesterolu we krwi, trójglicerydy, lipoproteiny o małej gęstości (LDL), lipoproteiny (a) i inne czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Jeszcze nie doceniane przez konwencjonalną medycynę, są to jedynie “wtórne” czynniki ryzyka, ponieważ powodują one jedynie uszkodzenia w sytuacjach, w których integralność strukturalna ścian tętnic została osłabiona z powodu chronicznego niedoboru mikroelementów. Podczas gdy przemysł farmaceutyczny chce, abyście wierzyli, że jedynym sposobem obniżenia poziomu cholesterolu jest przyjmowanie statyn przez całe życie, podejście Dr. Ratha do medycyny komórkowej może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu w sposób naturalny, bez leków.

W swoim Światowym Raporcie Zdrowia za 2013 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oszacowała, że wysoki poziom cholesterolu powoduje około 4,4 miliona zgonów rocznie, co stanowi około 7,9% ogólnej jej liczby. Podczas publikowania takich statystyk WHO konsekwentnie nie rozpoznaje głównej przyczyny chorób sercowo-naczyniowych. Oczywiście, o ile nie rozumiemy, dlaczego występują podwyższone poziomy cholesterolu, nie będziemy w stanie właściwie odpowiedzieć na pytanie, jak je poprawić.

Czym jest cholesterol i co robi?

Cholesterol jest substancją tłuszczową, która jest niezbędna do normalnego funkcjonowania organizmu. Główny składnik błon komórkowych, jest również używany do wytwarzania niezbędnych cząsteczek, takich jak hormony steroidowe, rozpuszczające tłuszcze kwasy żółciowe i witaminę D.

Dlaczego więc organizm czasami wytwarza wysoki poziom cholesterolu, trójglicerydów, lipoprotein o małej gęstości, lipoprotein (a) i innych produktów metabolicznych? A no dlatego, bo wykorzystuje te substancje jako czynniki naprawcze. Przewlekłe osłabienie ścian naczyń krwionośnych znacznie zwiększa zapotrzebowanie organizmu na nie, a co za tym idzie także tempo ich produkcji.

Konwencjonalne leczenie wysokiego poziomu cholesterolu

Podobnie jak w przypadku innych chorób sercowo-naczyniowych, konwencjonalne podejście do medycyny nie jest w stanie leczyć podstawowej przyczyny podwyższonego poziomu cholesterolu. Zamiast tego koncentruje się na stosowaniu statyn i innych syntetycznych leków w celu sztucznego obniżania poziomu cholesterolu. Ale jak wykazały badania dr Ratha, główną przyczyną chorób sercowo-naczyniowych i osłabienia ścian tętnic nie jest cholesterol. Jest to długotrwały niedobór mikroelementów – w szczególności witaminy C. Zapewnienie optymalnego spożycia prawidłowych mikroelementów umożliwia naturalne zapobieganie chorobom układu krążenia, i to bez leków.

Jednakże, ponieważ witaminy i inne naturalnie występujące mikroelementy nie mogą być opatentowane, wielonarodowe firmy farmaceutyczne są zaangażowane w ogólnoświatowy “przekręt”, aby przekonać pacjentów, że cholesterol jest “wrogiem” zdrowia układu krążenia i że opatentowane statyny stanowią jedyną metodę leczenia.

Skutki uboczne statyn są liczne i obejmują ból mięśni, problemy poznawcze i neuropatię, a także dysfunkcje wątroby i trzustki. Statyny są również powiązane z rozwojem chorób takich jak rak, cukrzyca i choroba Parkinsona. Oczywiście nie stanowią one również właściwej terapii dla rozwiązania wysokiego poziomu cholesterolu.

Podejście Medycyny Komórkowej do wysokiego poziomu cholesterolu

Prawidłowym podejściem do skutecznego obniżania poziomu cholesterolu we krwi i innych wtórnych czynników ryzyka jest stabilizacja strukturalnej integralności ścian tętnic. W ten sposób zmniejsza się zapotrzebowanie metaboliczne na zwiększoną produkcję tych czynników ryzyka w organizmie. Aby to osiągnąć dr Rath zaleca, aby pacjenci z podwyższonym poziomem cholesterolu i innych zaburzeń metabolicznych przyjmowali następujące mikroelementy w wyższych dawkach:

Witamina C

Dla ochrony i naturalnego leczenia ścian tętnic; do zmniejszania produkcji cholesterolu i innych wtórnych czynników ryzyka w wątrobie; oraz w celu obniżenia podwyższonego poziomu we krwi tych wtórnych czynników ryzyka.

Witamina E

Do ochrony antyoksydacyjnej tłuszczów i komórek krwi.

Witamina B1

Dla optymalizacji metabolizmu komórkowego, a szczególnie dla dostarczania bioenergii.

Witamina B2

Dla optymalizacji metabolizmu komórkowego, a szczególnie dla dostarczania bioenergii.

Witamina B3

Do obniżania podwyższonej produkcji cholesterolu i lipoprotein w wątrobie.

Witamina B5

Dla składnika strukturalnego centralnej cząsteczki metabolicznej komórek i dla optymalnego metabolicznego spalania cząsteczek tłuszczu.

Witamina B6, biotyna i kwas foliowy

Przeciwdziałają podwyższonemu poziomowi czynnika ryzyka homocysteiny i optymalizacji metabolizmu komórek.

Karnityna

W celu optymalizacji komórkowego metabolizmu tłuszczów i obniżania poziomów trójglicerydów.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/07/how-to-lower-high-cholesterol-levels-naturally-without-drugs

Polecam również artykuł “Naturalne zapobieganie miażdżycy.”

Poniżej wysokiej jakości naturalny produkt, z mikroskładnikami wspierającymi metabolizm homocysteiny. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Naturalna eliminacja wysokiego poziomu cholesterolu | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] Polecam również artykuł: “Jak naturalnie obniżyć wysoki poziom cholesterolu.“ […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x