Menu

Mikroskładniki odżywcze skutecznie zwalczają raka piersi na różnych etapach rozwoju

25 czerwca, 2019 - Nowotwór, Rak
Mikroskładniki odżywcze skutecznie zwalczają raka piersi na różnych etapach rozwoju

Oprócz raka skóry, rak piersi jest najczęściej występującym u kobiet rodzajem raka w USA. Mniej więcej co ósma kobieta zachoruje na raka piersi w swoim życiu. Na całym świecie diagnozuje się co roku około 1.380.000 nowych przypadków raka piersi i stwierdza 458.000 zgonów z tej przyczyny. 

Chociaż kobiety są świadome raka piersi, to niewiele z nich mu zapobiega. Co roku październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Kampania ta koncentruje się na nagłaśnianiu czynników ryzyka oraz wczesnym wykrywaniu i leczeniu. Rak sutka występuje znacznie rzadziej u mężczyzn, bo przypada na nich tylko 1% wszystkich raków sutka. Liczba ta jednak bardzo szybko wzrasta, co powinno być ważnym aspektem edukacji w zakresie raka sutka. Większość nowotworów sutka u mężczyzn wynika z ekspozycji na nadmierny poziom promieniowania oraz żeński hormon estrogen zawarty w różnych produktach żywnościowych, tworzywach sztucznych i innych chemikaliach. Z powodu braku świadomości, rak sutka u mężczyzn jest często diagnozowany na późniejszym etapie, a zatem jest trudny do wyleczenia. Agresywność nowotworu jest określana przez zdolność komórek rakowych do przerzutów do odległych narządów w organizmie, przy czym otaczająca je macierz kolagenowa odgrywa kluczową rolę w ich rozprzestrzenianiu się. Dieta bogata w witaminę C i inne składniki odżywcze jest niezbędna dla silnej i stabilnej tkanki kolagenowej. Chociaż pożywienie jest jedynym źródłem witaminy C dla człowieka, pacjenci chorzy na raka mają bardzo niski poziom witaminy C z powodu złej diety i ubocznych skutków leczenia, co ogólnie upośledza zdolność organizmu do zwalczania choroby. 

W związku z tym badaliśmy skutki suplementacji witaminą C na rozwój raka sutka u unikalnego szczepu myszy, który utracił zdolność do produkowania witaminy C1. Okazało się, że w przeciwieństwie do kontrolnej grupy myszy, u myszy dokarmianych witaminą C guzy nowotworowe były mniejsze o 28%, przy mniejszych powierzchniach nekrozy. Co więcej, guzy były otoczone szczelną warstwą kolagenu, co minimalizowało ich potencjał do przerzutów. Oprócz dużego potencjału do przerzutów, rozległe zapalenie jest także powodem utraty wagi, zmęczenia i osłabienia mięśni u pacjentów chorych na raka. Nasze wyniki pokazały, że w przeciwieństwie do grupy kontrolnej, myszy otrzymujące witaminę C nie traciły na wadze i poziom markera zapalnego był u nich niższy o 85%. 

Ponieważ ekspozycja na substancje chemiczne jest jednym z najważniejszych czynników w rozwoju raka sutka, badaliśmy wpływ specyficznej kombinacji mikroskładników odżywczych zawierających witaminę C, lizynę, prolinę, ekstrakt z zielonej herbaty i inne składniki na rozwój chemicznie indukowanych guzów sutka u szczurów. Zaobserwowaliśmy, że suplementaja mikroskładnikami odżywczymi skutecznie obniżyła pojawianie się guzów oraz zmniejszyła ich liczbę o 68%. Ponadto, guzy były mniejsze i wykazywały mniej owrzodzeń – co wskazuje na silniejszą błonę kolagenową i słabszy potencjał prze-rzutowy raka. 

Pomimo wielu kosztownych metod leczenia i dostępności leków farmaceutycznych, długoterminowa perspektywa wyleczenia raka piersi jest nadal słaba. O ile wszystkie wysiłki na rzecz podnoszenia świadomości raka piersi koncentrują się na wykrywaniu i leczeniu tej choroby, ważne jest również, aby podkreślić znaczenie mikroskładników odżywczych w zwalczaniu tej strasznej choroby. Wyniki naszych badań naukowych wyraźnie pokazują, że konkretne mikroskładniki odżywcze mają realny potencjał w skutecznym leczeniu i naturalnej profilaktyce raka piersi. 

Zapisz się do naszego newslettera

 class=

EpiQuercican wspomaga ochronę i prawidłową funkcję komórek

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Witamina D w synergii z mikroelementami przynosi korzyści w leczeniu raka piersi | Medycyna Komórkowa
2 miesięcy temu

[…] Polecam również artykuł: “Mikroskładniki odżywcze skutecznie zwalczają raka piersi na różnych etapach rozwoju.” […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x