Menu

Lekarze ignorują zagrożenia związane z Paracetamolem

20 czerwca, 2019 - Paracetamol
Lekarze ignorują zagrożenia związane z Paracetamolem

W dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi żyje w złudzeniu, że leki farmaceutyczne są bezpieczne. Każdy lek może spowodować nieoczekiwane skutki uboczne i zwiększyć ryzyko pacjentów na rozwinięcie się jakiejś choroby. Dlatego trudno się dziwić, że zainteresowanie naturalnymi terapiami wzrosło znacząco w ostatnich latach.

W związku z tym w niedawnym przeglądzie naukowym przeanalizowano ryzyko związane z przyjmowaniem paracetamolu w perspektywie długoterminowej i stwierdzono, że jego zagrożenia wydają się być niedoceniane nawet przez lekarzy. Naukowcy z Wielkiej Brytanii opublikowali wyniki badań oceniających związek między przewlekłym stosowaniem leku przeciwbólowego a poważnymi zdarzeniami niepożądanymi. W przeciwieństwie do ogólnego wrażenia ze strony przemysłu farmaceutycznego i jego interesariuszy, że paracetamol jest bezpiecznym lekiem „leczącym wszystko”, naukowcy odkryli, że długotrwałe jego stosowanie zwiększa ryzyko zawału serca, udaru mózgu, wysokiego ciśnienia krwi, niewydolności nerek, krwawienie z przewodu pokarmowego i wczesną śmierć. W rezultacie zalecili przeprowadzenie badań nad skutecznością i tolerancją leku.

Publikacja tego naukowego przeglądu pojawia się w momencie, gdy domniemane korzyści z paracetamolu w łagodzeniu bólu w dolnej części pleców, są już kwestionowane. A jest to stan, w którym ten lek jest często przepisywany. Alternatywy farmaceutyczne dla paracetamolu nie są również bezpieczne. Badania pokazują, że regularne stosowanie aspiryny zwiększają ryzyko rozwoju takich chorób jak: chorobę Crohna, nieregularny rytm serca, zaburzenia erekcji, utratę słuchu, związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej i poważne krwawienia.

Podejście Medycyny Komórkowej

W przeciwieństwie do leków przeciwbólowych i innych leków farmaceutycznych, które koncentrują się jedynie na leczeniu objawów chorób, podejście Medycyny Komórkowej koncentruje się na korygowaniu ich przyczyn. Przewlekłe niedobory witamin, minerałów, aminokwasów i innych mikroelementów są główną przyczyną dzisiejszych najczęstszych chorób przewlekłych, w tym różnych form chorób sercowo-naczyniowych, osteoporozy, cukrzycy, raka i innych. Optymalne dzienne spożycie właściwych mikroelementów jest zatem naukową odpowiedzią na naturalne zachowanie zdrowia oraz bezpieczne i skuteczne kontrolowanie chorób.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2015/03/new-study-finds-doctors-underestimate-dangers-of-paracetamol

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x