
Autor: Larry C. Johnson
Plan CIA/Mossadu mający na celu wywołanie kolorowej rewolucji w Iranie, który przyciągnął uwagę całego świata i tsunami artykułów propagandowych przedstawiających irańskie protesty jako ogromny, niepowstrzymany ruch ludowy, nie powiódł się. Tak, w niektórych częściach kraju trwają protesty, ale irańskie siły bezpieczeństwa zdjęły rękawiczki i stawiają opór. Szacunki dotyczące ofiar są bardzo różne… Liczba ofiar waha się od setek do tysięcy. Irańscy urzędnicy ogłosili, że domniemani przywódcy gangu biorący udział w gwałtownych protestach zostaną publicznie straceni od środy.
Chociaż Trump obiecuje teraz spróbować przyjść protestującym z pomocą, jego obietnica wydaje się być bardziej retoryczna niż merytoryczna. Według raportu Jerusalem Post:
Oczekuje się, że prezydent USA Donald Trump pomoże Irańczykom protestującym w całym kraju przeciwko reżimowi Republiki Islamskiej, podało w niedzielę The Jerusalem Post kilka źródeł zaznajomionych ze szczegółami dyskusji prowadzonych w ostatnich dniach.
“Trump zasadniczo zdecydował się pomóc protestującym w Iranie. Nie zdecydował jeszcze, jak: ‘jak’ i ‘kiedy’” powiedzieli. . . .
“Spektrum obejmuje zarówno opcję militarną, a mianowicie ataki na cele reżimu, wsparcie cybernetyczne przeciwko reżimowi, jak i zapewnienie systemów Starlink pomagających protestującym ”, powiedziało Post jedno ze źródeł.
“Chociaż administracja Trumpa nie wierzy, że reżim irański upada, z pewnością widzi problemy i pęknięcia, które nie istniały tydzień temu” – dodało źródło.
Jednak brytyjska gazeta The Telegraph tłumi oczekiwania, że w porządku obrad znajdą się natychmiastowe działania militarne:
Amerykańskie media poinformowały, że we wtorek urzędnicy przedstawią panu Trumpowi opcje dotyczące szeregu nieśmiercionośnych środków, w tym zaostrzenia krytyki antyrządowej w Internecie i użycia tajnej broni cybernetycznej przeciwko irańskim obiektom wojskowym i cywilnym.
Oczekuje się, że w odprawie wezmą udział Marco Rubio, sekretarz stanu, Pete Hegseth, sekretarz obrony USA i generał Dan Caine, przewodniczący połączonych szefów sztabów.
Dowódcy w regionie poinformowali urzędników, że muszą “skonsolidować pozycje wojskowe USA i przygotować obronę” przed przeprowadzeniem jakichkolwiek ataków militarnych na służby bezpieczeństwa odpowiedzialne za krwawe stłumienie demonstracji.
Raport opublikowany w „Washington Post” potwierdza doniesienia „The Telegraph”, że administracja Trumpa dopiero zaczyna rozważać kierunki działań:
Jak podaje Journal, analizowane opcje mogą obejmować rozmieszczenie broni cybernetycznej przeciwko irańskim obiektom wojskowym i cywilnym, nałożenie dodatkowych sankcji gospodarczych na rząd Iranu i przeprowadzenie ataków wojskowych.
Podczas gdy grupy frontowe CIA w dalszym ciągu dostarczają zachodnim mediom doniesienia o dużych protestach w miastach takich jak Maszdad, rzeczywistość w terenie jest inna.
CIA i Mossad najwyraźniej zapomniały, że aby dokonać skutecznej zmiany reżimu, muszą mieć pod kontrolą wojsko i służby bezpieczeństwa. Załóżmy, że w miastach Iranu było łącznie milion protestujących. Stanowi to nadal tylko nieco ponad 1% całkowitej populacji Iranu. Chociaż wielu Irańczyków jest wściekłych lub rozczarowanych niewłaściwym zarządzaniem irańską gospodarką przez rząd prezydenta Pezeshkiana, nie oznacza to, że większość Irańczyków jest gotowa winić ajatollaha Chameniego.
Jakie są wskaźniki, że USA zaatakują Iran? Stany Zjednoczone powinny mieć w regionie co najmniej jedną grupę zadaniową lotniskowców, co najmniej kilka eskadr myśliwców/bombowców oraz wzmocnienie lub ewakuację amerykańskich baz wojskowych w regionie. Jak dotąd nie ma żadnych oznak takiej aktywności.
Źródło: https://sonar21.com/the-cia-mossad-operation-to-spark-a-color-revolution-in-iran-has-failed/
- Od złota Mussoliniego po domy i armię: Rekwizycja znów w modzie w Europie
- Operacja CIA / Mossadu mająca na celu wywołanie kolorowej rewolucji w Iranie zakończyła się niepowodzeniem
- Ukraińscy cywile SPRZECIWIAJĄ SIĘ brutalnej przymusowej mobilizacji w obliczu narastającego zmęczenia wojną
- Setki Irańczyków postrzelonych w głowę, 10 tysięcy aresztowanych w celu wykonania kary śmierci
- Blokada Internetu w Iranie: Reżim tłumi sprzeciw w obliczu masowych protestów
- W 2025 roku znacznie nasiliły się prześladowania chrześcijan na całym świecie
- Zełenski ogłasza, że obywatele wschodniej Ukrainy nie będą mogli głosować w wyborach
- Ludobójstwo w Nigerii: Zmiany klimatyczne czy islam?
- Fala aresztowań: Chiny podejmują działania przeciwko społecznościom chrześcijańskim
- Departament Stanu zleca globalną analizę wpływu masowej imigracji na kraje zachodnie
- Schwytany ukraiński żołnierz opisuje brutalną mobilizację poborowych w Kijowie












