
Najnowsze badania wykazały, że sztuczny słodzik, jakim jest sukraloza, może w rzeczywistości powodować tycie jego konsumentów.
Według nowego badania, sukraloza, popularnie znana jako Splenda, może w rzeczywistości zwiększać apetyt i apetyt.
Ten popularny substytut cukru jest często spotykany w tak zwanych „dietetycznych” wersjach produktów, co sugeruje, że jest pomocny dla osób próbujących schudnąć….. Ale ponieważ ten sztuczny cukier nie nasyca mózgu, powoduje zwiększony głód i apetyt.
W sekcji „Streszczenie” badania stwierdzono: „Odkrycia te sugerują, że bezkaloryczne substancje słodzące mogą wpływać na kluczowe mechanizmy w podwzgórzu odpowiedzialne za regulację apetytu”.
InfoWars donosi: Jeden z autorów badania postawił pytanie dotyczące neurologicznych skutków sztucznego aromatu, na które badanie miało odpowiedzieć.
„Ale czy te substancje są rzeczywiście pomocne w regulowaniu masy ciała? Co dzieje się w ciele i mózgu, gdy je spożywamy i czy efekty różnią się w zależności od osoby?” – powiedziała autorka badania, dr Kathleen Alanna Page.
Badania przeprowadzono analizując, w jaki sposób sukraloza zmienia aktywność mózgu, poziom hormonów, a tym samym głód. Wcześniejsze badania nad zjawiskiem dietetycznych słodzików powodujących tycie koncentrowały się na bezpośrednim związku między przyrostem masy ciała a substancją. To nowe badanie dotyczy pośredniego związku między słodzikiem a samym głodem.
Badanie dotyczyło w szczególności aktywności neurologicznej po spożyciu sukralozy przez uczestników.
„…naukowcy przetestowali reakcję 75 uczestników po spożyciu wody, napoju słodzonego sukralozą lub napoju słodzonego zwykłym cukrem. Zebrali skany mózgu z funkcjonalnym rezonansem magnetycznym (fMRI), próbki krwi i oceny głodu przed i po spożyciu napoju przez uczestników”, powiedział Keck School of Medicine. „Sukraloza zwiększała głód i aktywność podwzgórza, szczególnie u osób z otyłością. Zmieniła również sposób, w jaki podwzgórze komunikowało się z innymi regionami mózgu. W przeciwieństwie do cukru, sukraloza nie zwiększała poziomu niektórych hormonów we krwi, które wywołują uczucie sytości”.
Co ciekawe, zjawisko to może nawet wywoływać zmiany w zachciankach i zachowaniach żywieniowych.
„Podczas każdej wizyty naukowcy zbierali podstawowe skany mózgu i próbki krwi. Poprosili również uczestników, aby ocenili, jak bardzo są głodni. Następnie uczestnicy spożywali 300 ml wody, napoju słodzonego cukrem lub napoju słodzonego sukralozą. Następnie badacze przeprowadzili kolejne skany mózgu, próbki krwi i oceny głodu kilka razy w ciągu następnych dwóch godzin”, powiedział Keck School of Medicine.
Co więcej, reakcja neurologiczna na słodzik była bardziej odczuwalna u osób otyłych, czyli tych, które prawdopodobnie spożywałyby wersję „dietetyczną” w nadziei na utratę wagi.
„W porównaniu do picia cukru, picie sukralozy zwiększało aktywność mózgu w podwzgórzu i zwiększało uczucie głodu. W porównaniu do picia wody, sukraloza zwiększała aktywność podwzgórza, ale nie zmieniała uczucia głodu. Efekty te były najsilniejsze u osób z otyłością”, powiedział Keck School of Medicine.
Spożywanie sukralozy powodowało zwiększoną łączność między podwzgórzem a wieloma innymi regionami mózgu, które zajmują się motywacją i przetwarzaniem sensorycznym. Obejmuje to przednią korę zakrętu obręczy, region zaangażowany w podejmowanie decyzji.
Co niepokojące, wpływ sukralozy na rozwijający się mózg nie jest jeszcze dobrze poznany.
„Czy substancje te prowadzą do zmian w rozwijających się mózgach dzieci zagrożonych otyłością? Mózg jest wrażliwy w tym czasie, więc może to być krytyczna okazja do interwencji” – powiedział Page.
Źródło: https://thepeoplesvoice.tv/study-artificial-sweetener-increases-hunger-cravings/
- Cicha inwazja: Genetycznie zmodyfikowane komary wypuszczone na amerykańskie podwórka podczas protestów społecznych
- Badanie wykazało, że ograniczenie czasu oglądania telewizji do jednej godziny dziennie może obniżyć ryzyko chorób serca
- Robert F. Kennedy Jr. nakazuje CDC zakazać stosowania fluoru w wodzie pitnej w całym kraju
- Badanie: Sztuczny słodzik zwiększa głód i apetyt
- Tajemnicza choroba pojawiła się w Rosji; czy jej przyczyną może być broń biologiczna?
- Ukryte zagrożenia w kuchni: Jak metody gotowania wpływają na cukrzycę, raka i starzenie się
- Ukryte niebezpieczeństwo aspartamu: Jak ten popularny sztuczny słodzik napędza choroby serca i insulinooporność?
- Badanie wykazało, że powszechnie stosowany herbicyd atrazyna przyspiesza starzenie się komórek mózgowych
- Badanie: Wyższe poziomy fluoru w wodzie pitnej powiązane z niższymi wynikami IQ u dzieci
- Żaba: Czy Bill Gates przemyca mRNA do naszej żywności poprzez etykietę zrównoważonego rozwoju?
- Upadek fluoru: jak nauka ujawnia ukryte zagrożenia związane z fluoryzacją wody
- 22 substancje chemiczne stosowane do uprawy ŻYWNOŚCI powiązane z wyższym ryzykiem zachorowania na RAKA PROSTATY