Menu

Szczepionki mRNA promowane przy użyciu wprowadzających w błąd statystyk redukcji ryzyka

9 grudnia, 2022 - Szczepionki
Szczepionki mRNA promowane przy użyciu wprowadzających w błąd statystyk redukcji ryzyka

Według przemysłu farmaceutycznego, rządów i mediów głównego nurtu szczepionki mRNA stosowane przeciwko COVID-19 okazały się bezpieczne i skuteczne. W ciągu ostatnich kilku lat każdy, kto ośmielił się zasugerować, że jest inaczej, został odrzucony jako antynaukowiec, a zakaz korzystania z mediów społecznościowych został wprowadzony, aby zapobiec dotarciu informacji do szerszej publiczności. Coraz częściej jednak badania zaczynają podważać tę narrację. Jak wykazała praca opublikowanaIndustrial Psychiatry Journal w 2021 r., nie tylko szczepionki z mRNA niosą ze sobą niebezpieczeństwa, ale również doniesienia o ich rzekomej skuteczności wydają się być obarczone błędem statystycznym.

W artykule Industrial Psychiatry Journal zwrócono uwagę, że szczepionki z mRNA mogą wywoływać mnóstwo wielonarządowych działań niepożądanych. Stwierdza, że najpoważniejsze z nich to wstząs anafilaktyczny (ciężkie, potencjalnie zagrażające życiu reakcje alergiczne), wzmocnienie zależne od przeciwciał (zjawisko, w którym przeciwciała wytwarzane przez szczepienie powodują nadmierną reakcję układu odpornościowego), oraz śmierć. Inne zgłaszane działania niepożądane obejmują poważne uszkodzenie wątrobybardzo małą liczbę płytek krwi (małopłytkowość), zapalenie mięśnia sercowego oraz zakrzepy (zakrzepica).

Niepokojące jest więc to, że sposób informowania o skuteczności szczepionek mRNA mógł celowo wprowadzić w błąd wiele osób, które zdecydowały się je otrzymać.

Względna redukcja ryzyka w porównaniu do bezwzględnej redukcji ryzyka

Skuteczność szczepionek mRNA stosowanych przeciwko COVID-19 została przedstawiona w mediach głównego nurtu przy użyciu tak zwanej statystyki względnej redukcji ryzyka. Jak jednak zobaczymy dalej, wprowadziło to ludzi w błąd, sprawiając, że ich skuteczność wydawała się imponująco wysoka. Jeśli zamiast tego użyto by znacznie mniej imponujących statystyk bezwzględnej redukcji ryzyka, nie ma wątpliwości, że liczba osób, które zgodziłyby się na szczepienie, byłaby znacznie niższa.

Aby to zrozumieć, poświęćmy chwilę, aby spojrzeć na różnicę między względną a bezwzględną redukcją ryzyka. Wyobraź sobie chorobę, w której ogólna populacja ma 15 procent ryzyka śmierci z tego powodu. Jeśli nowe leczenie zmniejszy to ryzyko do 10 procent, wówczas bezwzględne zmniejszenie ryzyka wynikające z leczenia wyniesie 5 procent.

Aby jednak zabrzmiało to bardziej imponująco, moglibyśmy zamiast tego opisać skuteczność leczenia pod względem jego względnego zmniejszenia ryzyka. Stosując to podejście, można by powiedzieć, że leczenie zmniejszyło ryzyko śmierci o jedną trzecią (tj. z 15 do 10 procent). W związku z tym moglibyśmy stwierdzić, że skuteczność leczenia wynosi 33,3 procent. Jjest to zdecydowanie bardziej imponujący wynik niż 5 procent opisane za pomocą względnego zmniejszenia ryzyka.

Co istotne, w swoich raportach na temat szczepionek mRNA media głównego nurtu prawie wyłącznie wykorzystały bardziej imponujące, względne liczby redukcji ryzyka. W rezultacie powiedziano nam, że szczepionka Pfizer / BioNTech jest w 95 procentach skuteczna w zapobieganiu infekcji wirusem SARS-CoV-2, podczas gdy szczepionka Moderna jest skuteczna w 94,5 procentach. Nie powiedziano nam, że bezwzględne zmniejszenie ryzyka szczepionki Pfizer / BioNTech wynosi zaledwie 0,7 procent, a dla szczepionki Moderna tylko 1,1 procent.

Wprowadzanie ludzi w błąd mimo dostępności alternatywnych rozwiązań

Aby było jasne, zarówno statystyki względnego zmniejszenia ryzyka, jak i bezwzględnego zmniejszenia ryzyka mają swoje miejsce w raportach z dziedziny nauk medycznych. Jednak w przypadku szczepionek opartych na nowej technologii, które otrzymały przyspieszone zatwierdzenie w ramach tak zwanego “zezwolenia na zastosowanie w nagłych wypadkach” trudno jest argumentować, że stosowanie statystyk względnej redukcji ryzyka nie spowodowało wprowadzenia ludzi w błąd. Jest to szczególnie niepokojące, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w niektórych przypadkach szczepionki mRNA były podawane obowiązkowo.

Faktem jest, że dostępne są alternatywne podejścia do hamowania infekcji SARS-CoV-2. W przeciwieństwie do technologii szczepionek mRNA – w przypadku których długoterminowe zagrożenia dla zdrowia pozostają nieznane – opierają się one na wykorzystaniu skutecznych, bezpiecznych kombinacji mikroelementów i ekstraktów roślinnych. Aby osiągnąć globalną kontrolę nad pandemią, nadszedł czas, aby rządy i decydenci w dziedzinie zdrowia publicznego zaczęli je stosować.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2022/11/the-mrna-coronavirus-vaccines-promoted-using-misleading-risk-reduction-statistics/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x