Menu

Znaczenie mikroelementów na osiągane wyniki sportowe

28 września, 2020 - Sport
Znaczenie mikroelementów na osiągane wyniki sportowe

Sportowcy koncentrują się na zwiększaniu wytrzymałości, zmniejszaniu zmęczenia i urazów mięśni oraz maksymalizacji wydajności. Chociaż zdają sobie sprawę z roli makroskładników odżywczych, takich jak białka, węglowodany, tłuszcze oraz zdrowej żywności, często lekceważy się znaczenie mikroelementów. Niedobór mikroelementów często prowadzi do łatwego zmęczenia, urazów mięśni lub kości oraz innych dolegliwości, takich jak zapalenie stawów. Intensywny program ćwiczeń i zwiększona przemiana materii sprawiają, że suplementacja mikroskładników odżywczych jest niezbędna dla sportowców.

O naszym zdrowiu decyduje poziom komórek, które budują nasze narządy i całe ciało. Każda komórka działa jak miniaturowa fabryka odpowiedzialna za wytwarzanie bioenergii (mitochondria), produkcję białek komórkowych (rybosomy) oraz koordynację wszystkich funkcji życiowych (jądro). Funkcje te wymagają stałego dostarczania witamin, minerałów i innych mikroelementów.

Zwiększone tętno podczas każdego ćwiczenia wymaga ogromnej ilości energii. Silny mięsień sercowy i nienaruszone naczynia krwionośne mają kluczowe znaczenie dla ciągłego pompowania krwi w szybszym tempie. Mikroskładniki odżywcze, takie jak karnityna, koenzym Q10, witamina C i witaminy z grupy B, są niezbędne do produkcji energii w komórkach mięśnia sercowego niezbędnej do utrzymania wytrzymałości fizycznej. Zdrowe naczynia krwionośne mają również kluczowe znaczenie dla utrzymania optymalnego dopływu krwi do serca i innych mięśni, aby uniknąć zmęczenia. Magnez reguluje poziom innych minerałów w komórkach, takich jak sód, potas i wapń. Nadmierna utrata tych minerałów przez pocenie się jest jedną z głównych przyczyn skurczów i urazów mięśni wywołanych wysiłkiem fizycznym. Kwas alfa-liponowy wspiera również mięśnie podczas treningu, aby uniknąć zmęczenia i budować wytrzymałość.

Ponadto zwiększone tempo metabolizmu podczas ćwiczeń zwiększa zużycie tlenu i naraża komórki na stały stres oksydacyjny i związane z nim uszkodzenia komórek. Dlatego należy uzupełniać przeciwutleniacze, takie jak witaminy A, C i E, karotenoidy i selen. Nasze badania wykazały, że suplementacja tych mikroelementów wraz z określonymi ekstraktami roślinnymi, takimi jak kwercetyna, ekstrakt z zielonej herbaty, resweratrol i kurkumina, poprawia korzyści zdrowotne przeciwutleniaczy, zmniejszając uszkodzenia mięśni, stany zapalne i ból, jednocześnie zwiększając regenerację mięśni po urazach.

Zdrowie kości i stawów jest również ważne dla sportowców dla długotrwałego treningu i zmniejszenia ryzyka osteoporozy i zapalenia stawów. Trening atletyczny wywiera niesamowity nacisk na stawy. Oprócz wapnia, magnezu, boru i witamin D i A, mocne kości wymagają silnego kolagenu. Elastyczność i optymalna funkcja stawów zależy od komórek wytwarzających płyn smarujący (maziowy) staw. Glukozamina i chondroityna pomagają w tworzeniu chrząstki, smarowaniu stawów i ich naprawie. W badaniach klinicznych przetestowaliśmy określoną kombinację mikroelementów i udowodniliśmy, że przyspieszają one proces naprawy złamań kości piszczelowej.

Niektórzy sportowcy przyjmują przypadkowe kombinacje suplementów, które mogą powodować lub pogłębiać inne zaburzenia równowagi. Nasze badania pokazują, że określone mikroelementy zapewniają maksymalne wsparcie komórkom serca, naczyniom krwionośnym, mięśniom, kościom, stawom i wszystkim innym narządom, które zapewniają sportowcom siłę i zdrowie przez całe życie. Podczas gdy większość suplementów wykorzystuje losowe kombinacje składników odżywczych, nasze badania dowiodły, że unikalne podejście do synergii składników odżywczych działa na poziomie komórkowym, aby wspierać i wzmacniać organizm.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam również artykuł: “Wyższy poziom witaminy D poprawia zdolność organizmu do ćwiczeń.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/10/the-importance-of-micronutrients-for-athletic-performance

Swobodny dostęp do zdrowia naturalnego musi stać się prawem człowieka!

Wraz ze złożeniem mojego podpisu domagam się od mojego własnego rządu oraz rządów wszystkich krajów świata:

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x