
Według rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej Zachód dąży do zmiany reżimu w Iranie i stosuje podręcznik kolorowej rewolucji.
Powiedziała, że wrogie siły zewnętrzne próbują wykorzystać rosnące wewnętrzne napięcia społeczne w Iranie do destabilizacji i zniszczenia państwa irańskiego.
Komentując trwające niepokoje w Iranie, stwierdziła, że główną przyczyną protestów jest presja związana z nielegalnymi sankcjami. Ostrzegła również, że metody “rewolucji kolorów” są stosowane w celu przekształcenia pokojowych protestów w “okrutne i bezsensowne niepokoje” oraz że Moskwa potępia ingerencję w wewnętrzne sprawy Iranu.
RT donosi: Prezydent USA Donald Trump otwarcie wyraził w ostatnich dniach poparcie dla protestujących. Stany Zjednoczone są “zablokowane i załadowane”, aby interweniować w Iranie, aby wesprzeć demonstracje, powiedział, dodając, że Ameryka “zacznie strzelać”, jeśli władze użyją siły przeciwko tłumowi.
Izrael również otwarcie poparł zamieszki. Agencja wywiadowcza Mossad przyznała się do posiadania agentów w Republice Islamskiej.
Teheran zrzucił winę za protesty na Waszyngton i Zachodnią Jerozolimę, argumentując, że USA i Izrael miały “dużą rękę” w zamieszkach.
Rosja “zdecydowanie potępia destrukcyjną ingerencję zagraniczną” w politykę wewnętrzną Iranu, powiedziała we wtorek dziennikarzom Zacharowa. Groźby Waszyngtonu dotyczące użycia siły przeciwko Republice Islamskiej są “absolutnie niedopuszczalne” – powiedziała, ostrzegając, że ataki na Iran mogą zdestabilizować cały Bliski Wschód.
Rzeczniczka zrzuciła również winę za kryzys gospodarczy w Iranie, który wywołał protesty, na sankcje Zachodu. Zachód od lat wywiera presję na Iran za pomocą nielegalnych sankcji – powiedziała, dodając, że wpływają one na życie zwykłych ludzi. Narody zachodnie próbują wykorzystać wynikające z tego napięcia społeczne i gospodarcze, aby “zniszczyć państwo irańskie” – powiedziała.
Protesty wybuchły 28 grudnia w kilku irańskich miastach, gdy krajowa waluta, rial, osiągnęła rekordowo niski poziom. Szybko rozprzestrzeniły się na inne miasta, stały się polityczne i brutalne, co oznaczało najgorsze niepokoje w ostatnich latach.
W poniedziałek Trump powiedział, że Waszyngton rozważa “mocne opcje” przeciwko Iranowi w obliczu niepokojów. We wtorek Stany Zjednoczone ostrzegły Amerykanów, aby “natychmiast opuścili Iran”. Teheran ostrzegał wcześniej, że jeśli Waszyngton spróbuje interweniować, może zaatakować siły amerykańskie na Bliskim Wschodzie.
Źródło: https://thepeoplesvoice.tv/russia-says-the-west-seeks-to-destroy-iran-through-color-revolution/
- Chore polityczne szarlatany wciąż udzielają poparcia kultowi faszyzmu
- Czy Niemcy pracują nad tajnym programem broni nuklearnej?
- Trump spodziewa się, że konflikt na Ukrainie zakończy się przed końcem jego kadencji prezydenckiej
- Japonia przedkłada bezpieczeństwo energetyczne nad cele klimatyczne – twierdzą urzędnicy
- Niemcy naciskają na mobilizację ukraińskich uchodźców. „Wracajcie na Ukrainę, by walczyć z Rosją”
- Zełenski stoi w obliczu „spisku mającego na celu jego zastąpienie”, koordynowanego z Londynu
- Moskwa twierdzi, że Zachód tylko udaje, że dąży do pokoju
- Oszustwo związane z Mistrzostwami Świata. Kolejny nieznany partner? Netanjahu
- Stany Zjednoczone przegrały wojnę z Iranem: Zakończył się okres amerykańskich wpływów i okupacji Bliskiego Wschodu przez amerykańskie bazy wojskowe
- Karty przetargowe Mistrzostw Świata: Infantino, FIFA i wtrącający się prezydent USA
- Iluzja pokoju. Iran i Rosja wpadły w tę samą „pułapkę dyplomatyczną”
- Obecność Zełenskiego na szczycie G7: Europa Zachodnia chce, by wojna na Ukrainie trwała dalej













