Menu

Tylko jeden na 10 zabiegów medycznych poparty jest wysokiej jakości dowodami

15 października, 2020 - Medycyna konwencjonalna
Tylko jeden na 10 zabiegów medycznych poparty jest wysokiej jakości dowodami

„Nowa analiza opublikowana w Journal of Clinical Epidemiology wykazała, że ​​zaledwie 9,9 procent zabiegów medycznych jest popartych wysokiej jakości dowodami”.
[źródło: Medicalexpress.com]

Podejscie Medycyny komórkowej

Publikacja tej nowej analizy jest następstwem poprzednich badań z 2019 r., w których zidentyfikowano prawie 400 powszechnych praktyk medycznych, które uznano za nieskuteczne. Choroby układu krążenia były najczęstszą dziedziną, w której ustalone praktyki medyczne były nieskuteczne lub miały niewielką wartość. Inne dziedziny, w których powszechne praktyki okazały się nieskuteczne to neurologia, onkologia, choroby płuc, choroby przewodu pokarmowego i wątroby, cukrzyca, psychiatria, choroby nerek i choroby zakaźne. Najbardziej nieskutecznymi interwencjami medycznymi były podawane pacjentom leki. Naukowcy doszli do wniosku, że rezygnacja z tych i innych praktyk medycznych o niskiej wartości może prowadzić do oszczędności kosztów i poprawy opieki medycznej.

W XVIII wieku, kiedy James Lind odkrył zalety cytrusów w zapobieganiu szkorbutowi podczas długich rejsów morskich, minęło 40 lat, zanim jego zalecenia zostały ostatecznie przyjęte przez brytyjską Admiralicję. Podobnie w XIX wieku Ignaz Semmelweis był wyśmiewany przez środowisko medyczne, ponieważ stwierdził, że gorączka połogowa była wynikiem tego, że lekarze nie myli rąk. Opóźnienie w realizacji tych odkryć spowodowało śmierć niezliczonych istnień ludzkich.

W dzisiejszych czasach, kiedy toksyczne leki syntetyczne koncentrują się jedynie na leczeniu objawów, farmaceutyczny „biznes z chorób” wart biliony dolarów rocznie stał się największą przeszkodą dla zdrowia naturalnego. Jednak dzięki nauce, która jest już dostępna, aby zająć się podstawową przyczyną chorób przewlekłych – niedoborami mikroelementów, zastąpienie nieskutecznych praktyk medycznych nowoczesnymi metodami profilaktyki zdrowotnej może uratować miliony istnień ludzkich. Oczywiście im szybciej to nastąpi, tym lepiej dla całej ludzkości.

Polecam również artykuł: “Porażka medycyny konwencjonalnej: mniej ludzi umiera, gdy lekarze strajkują.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/09/only-one-in-10-medical-treatments-are-backed-by-high-quality-evidence7

Swobodny dostęp do zdrowia naturalnego musi stać się prawem człowieka!

Wraz ze złożeniem mojego podpisu domagam się od mojego własnego rządu oraz rządów wszystkich krajów świata:

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x