Menu

Badania nad mikroelementami dot. koronawirusów: nieuznawanie ich przez polityków zabija pacjentów

18 listopada, 2021 - Koronawirus
Badania nad mikroelementami dot. koronawirusów: nieuznawanie ich przez polityków zabija pacjentów

Rosnąca liczba badań wykazuje, że u krytycznie chorych pacjentów zakażonych koronawirusem występują niedobory kluczowych witamin i minerałów. Wiadomo, że niedobory te wiążą się ze zwiększonym ryzykiem śmiertelności. Biorąc pod uwagę, że badania wykazują również, iż leczenie mikroelementami znacznie zmniejsza śmiertelność z powodu wirusa, nieuznawanie przez polityków istnienia takich badań jest w rzeczywistości skazywaniem pacjentów na śmierć. Jeśli urzędnicy publiczni chcą uniknąć odpowiedzialności, nadszedł czas, aby zabrali głos.

Stwierdzenie niedoboru mikroskładników odżywczych u krytycznie chorych pacjentów z koronawirusem jest zgodne z koncepcją Medycyny Komórkowej dr Matthiasa Ratha. Rozwijana przez ponad dwie dekady i poparta licznymi badaniami przeprowadzonymi w Instytucie Badawczym Dr Ratha, Medycyna Komórkowa opiera się na nowym naukowym zrozumieniu, że podstawową przyczyną najczęstszych obecnie chorób jest chroniczny niedobór mikroelementów. W przypadku zastosowania tego odkrycia w dziedzinie chorób zakaźnych, umożliwi ono wzmocnienie odporności pacjentów poprzez dostarczenie im odpowiednich mikroelementów.

Niewykrywalny poziom witaminy C i inne niedobory

W najnowszym badaniu przeprowadzonym przez naukowców ze Stanów Zjednoczonych przebadano 21 krytycznie chorych pacjentów z koronawirusem na oddziale intensywnej terapii szpitala w Kolorado. U większości pacjentów stwierdzono niski poziom witamin C i D. Naukowcy w Hiszpanii dokonali podobnych ustaleń, odkrywając, że poziom witaminy C u ponad 90 procent pacjentów z zespołem ostrej niewydolności oddechowej wywołanej koronawirusem był tak niski, że prawie niewykrywalny.

Lekarze z Holandii twierdzą, iż istnieje związek między niskim poziomem witaminy K a poważnymi powikłaniami wywołanymi przez koronawirusy. Odkryli oni, że pacjenci, którzy zmarli z powodu wirusa lub którzy musieli udać się na intensywną terapię, mają znacznie niższy poziom witaminy K niż osoby zdrowe.

Ostatnie badania przeprowadzone w Niemczech dotyczyły poziomu selenu u pacjentów zakażonych koronawirusem. Badając 33 pacjentów Publicznego Szpitala Klinicznego w Aschaffenburg-Alzenau, naukowcy odkryli, że niedobór tego minerału śladowego był istotnie związany z ryzykiem śmiertelności. Niedobór był bardziej nasilony u osób, które zmarły z powodu wirusa w porównaniu z pacjentami, którzy przeżyli.

Badania opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition wykazały podobny związek pomiędzy poziomem selenu a wskaźnikami wyleczenia lub śmierci pacjentów z koronawirusem. Badając dane z Chin, naukowcy odkryli, że pacjenci z obszarów takich jak Enshi City, które ma wysoki wskaźnik spożycia selenu, mieli większe szanse na wyleczenie się z wirusa. Natomiast w prowincji Heilongjiang, z niskim spożyciem selenu, wskaźnik zgonów był znacznie wyższy niż w innych chińskich prowincjach.

Inne badania wykazały, że niższy poziom cynku wiąże się z gorszym wynikiem w przypadku zakażenia koronawirusem. W badaniu przeprowadzonym w Hiszpanii, naukowcy przebadali 249 pacjentów z koronawirusem przyjętych do szpitala w Barcelonie. Stwierdzili, że pacjenci, którzy zmarli, mieli znacznie niższy poziom cynku niż ci, którzy przeżyli.

Ratowanie życia dzięki wysokiej dawce witaminy C i innych mikroelementów

Badania przeprowadzone w Instytucie Badawczym Dr Ratha wykazały, że specyficzne kombinacje mikroskładników odżywczych mogą blokować interakcję pomiędzy miejscem wiązania “kolca” koronawirusa a jego specyficznymi komórkowymi “drzwiami wejściowymi” do ludzkich komórek – receptorem enzymu konwertującego angiotensynę 2 (ACE2). Interakcja, na którą ukierunkowane są badania, stanowi pierwszy krok w infekcjach koronawirusowych i jest to dokładnie ten sam mechanizm biologiczny, na który ukierunkowane są szczepionki opracowywane obecnie na całym świecie. Mikroelementy stosowane w badaniach Instytutu Badawczego Dr Ratha obejmują witaminę C, aminokwasy lizynę, prolinę i argininę, ekstrakt z zielonej herbaty, fitoskładniki: kwercetynę, resweratrol i kurkuminę, ekstrakty z warzyw krzyżowych, przeciwutleniacz N-acetylocysteinę oraz minerały: selen, miedź i mangan.

Inni naukowcy, stosujący podobne podejście oparte na wielu składnikach odżywczych, wykazali, że codzienne dawki witaminy D3, magnezu i witaminy B12 zmniejszają nasilenie choroby u starszych pacjentów z koronawirusem. Stwierdzili oni, że stosowanie tej kombinacji mikroskładników odżywczych znacząco zmniejszyło odsetek pacjentów z pogorszeniem stanu klinicznego, którzy wymagali tlenu i/lub wsparcia intensywnej terapii.

Jeszcze przed badaniami w Wuhan zespół medyczny z Second Affiliated Hospital of Xi’an Jiaotong University w Chinach poinformował o skutecznym leczeniu pacjentów z koronawirusem za pomocą witaminy C. W komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej szpitala w lutym 2020 r. zespół opisał, jak pacjenci cierpiący na ciężkie wieńcowe zapalenie płuc, potencjalnie śmiertelne powikłanie zakażenia koronawirusem, wyzdrowieli po leczeniu dużymi dawkami witaminy. Zespół medyczny zaleca, aby u krytycznie chorych pacjentów leczenie witaminą C rozpocząć jak najszybciej po przyjęciu do szpitala. Co warte podkreślenia, Shanghai Medical Association zaleca teraz szczególnie wysokie dawki witaminy C nawet w przypadku lekkiego zakażenia wirusem.

Zgony z powodu braku edukacji zdrowotnej

W świetle zgromadzonych dowodów nie do przyjęcia jest fakt, że politycy i inni urzędnicy publiczni nie dzielą się ratującymi życie informacjami na temat mikroelementów odżywczych. Z powodu braku edukacji na temat roli mikroelementów w zapobieganiu i leczeniu infekcji wirusowych, pacjenci umierają nie tylko z powodu samego koronawirusa. Umierają oni również z powodu zatajenia odkryć naukowych, które mogłyby uratować im życie.

Odpowiedzialni politycy muszą pilnie zacząć wypowiadać się na temat tej parodii. Gdy to zrobią, zostaną sprawiedliwie nagrodzeni zaufaniem i szacunkiem swoich obywateli. Ale ci politycy, którzy nadal ukrywają wiedzę o żywieniu i medycynie komórkowej przed swoimi obywatelami, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej, gdy pandemia w końcu się zakończy.

Polecam również artykuł: “COVID-19 – zapobieganie i przywracanie zdrowia na podstawie badań naukowych.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/10/coronavirus-micronutrient-studies-failure-of-politicians-to-acknowledge-them-is-killing-patients/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x